Warsaw Half Marathon

Warsaw Half Marathon

Варшавський півмарафон (Warsaw Half Marathon) – наймасовіший забіг у Польщі та Східній Європі, володар статусу World Athletics Silver Label Road Races – ​​престижної міжнародної класифікації масових спортивних забігів. В передостанньому проведеному змаганні у 2019 році на дистанцію вийшли майже 13 тисяч учасників. Цей півмарафон входить до бігової серії “Корона польских півмарафонів” разом з аналогічними змаганнями в Гдині (Gdynia Półmaraton), Познані (PKO Poznań Półmaraton), Вроцлаві (Nocny Wrocław Półmaraton) та Білостоку (PKO Białystok Półmaraton).Довжина траси традиційна для півмарафону – 21,0975 кілометрів. Маршрут сертифікований PZLA (Polski Związek Lekkiej Atletyki, Польська легкоатлетична асоціація) та IAAF (International Association of Athletics Federations, Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій). Ліміт на 21 кілометр становить 3 години 30 хвилин, крім того є ліміт за який потрібно здолати дистанцію в 10 кілометрів – 1 година 45 хвилин. До участі в змаганнях допускаються тільки ті, кому на день старту виповнилося 18 років.

Інформація про забіг

Історія

Перший “Warsaw Half Marathon” відбувся у березні 2006 року. Тоді участь у змаганні взяли майже 1200 бігунів. А вже наступного року охочих долучитись до перегонів було вже 1700, і представляли вони 24 країни світу. Загалом цей півмарафон можна назвати по-справжньому міжнародним: з першого проведеного змагання на забіг приїжджають із багатьох країн.

2013 рік став для Варшавського півмарафону новою точкою відліку. Того року кількість учасників забігу вперше перетнула показник у 10 тисяч. Наймасовішим став забіг 2019 року з рекордною кількістю учасників – 12 761.

Маршрут

Маршрут Варшавського півмарафону пролягає вулицями польської столиці та являє собою одне коло. Траса перетинає р. Вісла по двох мостах – Гданьскому (Most Gdański) и Свентокшискому (Most Świętokrzyski). Стартують учасники хвилеподібно. Місце старту – біля парку імені Ромуальда Траугутта (Park Romualda Traugutta). Фініш Варшавського півмарафону розташований поблизу Мультимедійного парку фонтанів.

На старті та фініші півмарафону для бігунів облаштовані точки, де можна отримати медичну допомогу. Перед і після забігу для учасників доступні роздягальні, на старті є камери схову, наклейки для яких видаються разом зі стартовим пакетом. По самому маршруту півмарафону є 4 точки харчування. Вони розташовані приблизно через кожні 4 кілометри. На фініші є пункт регенерації з їжею та водою.

Сам маршрут рівномірний, добре підібраний для швидкого бігу. Його особливістю є те, що він дуже живописний, оскільки пролягає центральними вулицями Варшави й проходить поруч із багатьма історичними місцями. На завершальній ділянці маршруту розташована його родзинка – найдовший підземний автомобільний тунель Польщі, який опускається під землю на глибину близько 1 кілометра.