Корисні книги для бігунів

Корисні книги для бігунів

Зараз про біг написано досить багато різних книг, тому усіх ці книги пов’язанні з бігом можна умовно розділити на два типи, а саме мотивуючі та філософські. В мотивуючих книгах автори в основному розповідають про те, як біг допоміг чи змінив їх життя розповідаючи при цьому, якусь свою історію, яка надихає читача на те, що б почати займатись бігом.

Що ж стосується, філосовських книг про біг, то в таких книгах автори приділяють більшу увагу до процесу тренувань. І на своєму прикладі розповідають, як вони підходять до них.

Тому в цій статті, я вирішив приділити увагу саме тим книгам, де автори розповідали про філософію бігу та описували свій підхід до тренувань.Біг з Лід’ярдом

Гарт Гілмор, Артур Лід’ярд

Книга, яка стала свого роду Біблія для бігунів! Її автором став новозеландський тренер Артур Лід’ярд. Він присвятив своє життя популяризації оздоровчого бігу. А в своїй книзі автор виклав філософію бігу підтюпцем.

Тут є вся необхідна інформація для новачків і тих, хто вже бігає, але готовий дізнатися більше. Положення рук під час тренування, як харчуватися бігунові, що таке техніка бігу, якими можуть бути програми тренувань, які біохімічні процеси запускаються в організмі під час бігу — всі відповіді тут.

Крім того Артур Лід’ярд написав цю книгу за два дні і вирішив зробити її безкоштовною.

Біг по правилу 80/20

Мет Фіцджеральд

Автор книги Мет Фіцджеральд у своїй книзі розповідає, як тренуються елітні спортсмени, чому вони роблять так і чому потрібно тренуватися повільніше, щоб змагатися швидше. Біг по правилу 80/20 – це підхід до тренувального процесу, який коротко можна описати так: 80 відсотків тренувального часу потрібно бігати з легкої інтенсивністю, а що залишилися 20 – із середньою і високою. Мет Фіцджеральд наводить переконливі докази того, що такий підхід працює, і пропонує практичні рекомендації, за допомогою яких ви зможете дотримуватися правила 80/20 і складати свій тренувальний розклад.

Пробіжи свій кращий марафон

Максим Кривенко

Ця книга про підготовку до стартів і досягненні цілей, пов’язаних з бігом. В якій автор книги Максим Кривенко розповідає про свій підхід до бігу, як стилю життя та приділяє велику увагу щодо тренувань. Та опираючись на свій досвід описує, як можна досягнути кращих результатів у цьому.

Від 800 метрів до марафону

Джек Деніелс

У свій час саме цієї людини всесвітньо відомий журнал Runner’s World назвав найкращим тренером з бігу. По суті, книга є готовою програмою підготовки до забігів. Початківцям бігунам книга роз’яснить суть біохімічних та фізіологічних процесів під час бігу, допоможе виробити програму підготовки. Досвідченим спортсменам інформація, викладена на сторінках книги, дозволить проаналізувати власні промахи, поліпшити результати в бігу на середні та довгі дистанції.

Бігати кожен може. Тренуйтеся з чемпіоном!

Марцін Урбас

Марчін Урбась – чемпіон Європи з бігу на 200 м.. Автор книги старався зробити свою книгу цікавою, як для початківців бігунів, так і для тих любителів бігу, які вже тренуються, але хочуть вдосконалити свою техніку та досягти кращих результатів у цьому.В цій книзі автор приділяє велику увагу таким аспектам в бігові:

  • які помилки роблять бігуни, коли розпочинають бігати
  • як поставити реальні цілі – ідея маленьких кроків допомагає в реалізації плану
  • на що звернути особливу увагу в техніці бігу, щоб отримати від бігу справжнє задоволення
  • наскільки важливим є розминка та заминка для вашого організму при бігові
  • чи потрібно тренуватись щодня і як організовувати тренування, щоб вони не стали нудними та покращили результати


Ultra. Ви будете бігати далі, ніж думаєте

Домарадка Віолетта , Закрєвський Роберт

Автори книги Віолета Домарадзкі та Роберт Закжевський – пара веганів-ультрамаратонів, засновників Фонду Run Vegan, організаторів Vegan Race та Gorce Ultra-Trail. Найбільш відомі польські ультра бігуни, які діляться своїм досвідом і порадами. Також до книги включені поради від інших бігунів, таких, як Патриція Березновська, Домініка Стельмах, Ева Майер, Бартош Горчіца, а також поради фахівців в області кардіології, ортопедії та психології. 

Книга розділена на 12 розділів – місяців, кожна з яких описує окремий аспект підготовки та ведення практики.

Харчування в спорті на витривалість

Монік Райан

Книга в якій автор розповідає про харчування для всіх, хто займається спортом на витривалість: бігом, тріатлоном, плаванням. Авторка книги — фахівець із загальної та спортивної дієтології Моніка Райан. У своїй книзі вона чітко та легко пояснює принципи харчування з урахуванням особливостей різних видів спорту.

Їж правильно, біжи швидко

Скотт Джурек

Книга буде цікава всім, хто так чи інакше має відношення до спорту. Так як автор книги Скотт Джурек — один з найтитулованіших ультрамарафонців у світі. Тому книга буде цікава в першу чергу тим хто хоче дізнатись, що таке добовий біг, так як автор розповідає про те, як можна пробігти 100 км по шосе! Вегетаріанці знайдуть в книзі різноманітні рецепти з рослинних продуктів.

Навіщо ми біжимо

Бернд Хайнріх

Бернд Хайнріх – професор біології, володар декількох рекордів США в марафонських забігах, фізіолог, фахівець з питань терморегуляції та фізичних вправ. У своїй книзі він розмірковує про біг, як вчений в галузі природничих наук, розповідає про свою участь в забігу на 100 кілометрів, що поклав початок його кар’єрі в ультрамарафоні, і проводить паралелі між людиною і тваринним світом.