Незламний

Незламний

  • Назва мовою оригіналу
    “Unbroken: A World War II Story of Survival, Resilience, and Redemption”
  • Автор:  Лора Гілленбранд 
  • Жанр:  нон – фікшн

Анотація

1943 рік. Літак терпить крах і падає в Тихий океан. Три члени екіпажу дивом залишаються живі. Так почалася неймовірна одіссея за всю історію людства – 47 днів (це рекорд, сумний і неперевершений) поневірялися вони на рятувальних плотах без запасів їжі та води, вижили після обстрілу японського бомбардувальника, билися з акулами, зберегли почуття власної гідності і ясний розум. Але вони не підозрювали, що порятунок обернеться новими – нелюдськими – випробуваннями. Одного з уцілілих героїв звали Луїс Замперіні. Людина-легенда 1930-х. Один з найшвидших людей планети, саме в ньому бачили спортсмена, якому нарешті вдасться пробігти милю менш ніж за чотири хвилини. Призер Олімпійських ігор 1936 року в Берліні. Він був наймолодшим учасником американської олімпійської збірної. Один з його рекордів у бігу протримався майже 20 років. Доля Луїса Замперіні була сповнена непередбачуваних поворотів, падінь і перемог. Ця дивовижна історія про стійкість, мужність і силу духу. Але вона відкриває і маловідому сторону Другої світової війни – шалений протистояння США і Японії. Книга екранізована в 2014 році.

Враження від книги

Цитати з книги

Одна мить болю, варто цілого життя слави

Парадокс мстивості полягає в тому, що вона робить людину залежною від тих, хто заподіяв йому біль

З самого раннього дитинства він зметав будь-яку перешкоду на шляху до своєї свободи. Кожне правило, яке встановлювалося для нього, та кожне несповнене бажання були недвозначними запрошеннями до непокори.

Всередині мене було дві людини, – продовжив він, – одна людина виконувала накази, а інша була більш гуманною. Часом я відчував, що маю добре серце, але Японія тоді мала зле серце. У мирний час я б ніколи не чинив таких речей.