Тренування з TRX петлями

Тренування з TRX петлями

ТРХ – це ефективні функціональні тренування з власною вагою. Основний снаряд – петлі. Петлі допомагають виконувати вправи на розвиток сили, гнучкості, витривалості та рівноваги. Засновник TRX – Ренді Хетрік, командир підрозділу “морських котиків” армії США. Під час тривалого перебування на ізольованих базах, Хетрік і його товариші по службі повинні були підтримувати фізичну форму в належному стані в будь-яких умовах. Для вирішення даної проблеми було винайдено унікальний тренажер “TRX Suspension Training”

Тренування з ТРХ-петлями розвивають функціональні можливості організму, одночасно покращуючи гнучкість і баланс і стабілізуючи корпус тіла.

Основні переваги TRX Suspension Training:

 • тренування підходять людям з будь-яким рівнем підготовки
 • можливість тренуватися в будь-якому місці
 • завдяки широкому спектру можливостей модифікацій вправ і зміни навантаження ТРХ вирішує всі завдання, поставлені в тренувальному процесі
 • в основі вправ “TRX Suspension Training” навмисне зміщення центру ваги, що активізує м’язи-стабілізатори (м’язи кора) під час виконання кожної вправи

Яких результатів дозволяє досягти ТРХ?

Користь від занять TRX :
 • опрацьовуються всі групи м’язів
 • зменшується навантаження на хребет (за рахунок того, що тіло знаходиться в підвісному положенні)
 • задіюються м’язи-стабілізатори
 • покращується постава
 • зміцнюється хребет
 • розвивається витривалість, сила і координація
 • практично при кожній вправі на петлях задіюються м’язи преса.

Силові тренування в стабільних положеннях тіла сприяють розвитку конкретної групи м’язів, але не можуть достатньою чином розвивати нейром’язову координацію, необхідну для зростання оптимальних силових показників.

Вправи ТРХ дозволяють виконувати рухи в трьох площинах, що неможливо при використанні інших тренажерів. Можна тренувати силу і стабільність на всьому діапазоні виконання вправи, в тому числі і в його крайніх відрізках, на яких часто трапляються травми. Трохи змістивши положення тіла, можна зосередити роботу на конкретній зоні тіла людини, а також обійти індивідуальні фізичні обмеження. Можна міняти рівень складності і переходити від вправи до вправи за конкретний період часу. Такий режим дозволить підвищити м’язову витривалість і поліпшити функціональний стан серцево-судинної системи.

У ТРХ використовуються комплексні багатофункціональні вправи та ізольовані вправи. Комплексні вправи включають все тіло. В основі яких лежать координовані дії декількох суглобів і груп м’язів. Даний тип тренувань значно покращує координаційні здібності нервової системи, створює міцні моторні зв’язку, покращує стабілізацію і дає функціональний ріст м’язової маси.

Що ж стосується ізольованих вправ, то це більш локалізовані рухи, націлені на опрацювання конкретної групи м’язів. Вони найчастіше виконуються в одній площині руху. Можуть бути ефективними для розвитку мускулатури, але це, як правило, прості рухи, при яких розвиток нервово-м’язових зв’язків незначний.

Основною перевагою TRX-петель є змога займатися кардіо, силовим, функціональним тренінгом, стретчингом і виконувати понад 200 вправ. Ще одна перевага — універсальність. Займатися з петлями TRX можна вдома, в залі або на вулиці. Головне — прикріпити їх до стійкої опори. TRX-тренування підходять як для початківців, так і для просунутих спортсменів.