В поселенні рибалок - "Ucka Trail"

В поселенні рибалок - "Ucka Trail"

Початок осені для мене відзначився цікавими біговими подіями, зокрема, гірськими забігами, в яких мені пощастило прийняти участь. В першу неділю вересня я познайомився з українським трейловим забігом “Runa Run Trail”, а далі на мене очікувала не менш цікава подорож до Хорватії, де проходив другий етап “Golden Trail National Series” Хорватії – Ucka Trail”.

run croatia

Після участі в першому етапі Golden Trail National Series в Хорватії – “Risnjak Trail” я  вирішив, що як не крути, але відвідати другий етап серії під назвою “Ucka Trail” я зобов’язаний. Тож, друга моя поїздка до Хорватії мала мене познайомити не тільки з черговим хорватським трейлом, але й з красою природного парку в околицях древнього міста Рієки – Учка та містечком Мощеницька Драга.

Реєстрація

Подати заявку на участь в цій події можна було онлайн на офіційному сайті серії Kvarner Trails Series” – kvarnertrails.com. Тут кожен учасник може обрати одну з трьох дистанцій: на 42 кілометри, 31 кілометр (дистанція, що бере участь в “Golden Trail National Series”, яку обрав саме я) та додаткова дистанція на 16 кілометрів. Вартість реєстрації для участі в забігу коштує від 30 $  і залежить від обраної дисципліни та часу реєстрації (рання реєстрація – 200 кун, пізня – 250 кун). Зазвичай я приймаю участь в забігах на основну дистанцію, так як вони більш цікаві. Але цього разу прийшлось бігти середню дистанцію в 31 кілометр. І все через те, що вона входить до “Golden Trail National Series” в Хорватії

маршрут ucka trail

Маршрут забігу “Ucka Trail” проходить територією національного природнього парку Учка та складається для дистанції в 31 кілометр з одного кола з набором висоти у 1520 метрів. Усі учасники забігів на дистанції в 42 та 31 кілометр повинні були мати при собі обов’язкове спорядження у вигляді свиста, ізофолю та води. На маршруті трейла (31 кілометр) було передбачено 3 пункти харчування (на відмітці в 7, 13,4 та 20,5 кілометрів).

перепад висот трейлового забігу

Там учасники могли відновити свої сили. На подолання дистанції відводилось 8 годин. Маршрут було розбито на 4 відрізки, які мали свій час на подолання: перший відрізок (7 кілометрів) потрібно було здолати за 1 годину 45 хвилин, другий відрізок (6,4 кілометра) – 1 година 15 хвилин, третій (7 кілометрів) – 2 години та останній четвертий відрізок (10 кілометрів) – 3 години.

Біг

Дістатись Мощеницької Драги з Києва можна кількома способами: летіти до Пули, Рієки або Загреба, а звідти вже автобусом до Мощеницької Драги. Щоб нічого не вигадувати, я вирішив летіти до вже знайомої мені Пули. Тому зібравши всі свої бігові речі в четвер вранці я вирушив до аеропорту “Бориспіль”, а звідти прямим рейсом полетів до Пули. В Пулі я не затримався, а одразу по приїзду відправився в напрямку гірського забігу “Ucka Trail” – Мощеницької Драги, діставшись туди в четверг вечером.

run ucka trail

Під час ознайомчої прогулянки містечком, в яке цього разу мене закинуло, виявилось, що вихідними воно має зібрати величезну кількість любителів бігу та велосипедів. Бо в п’ятницю вулицями міста будуть бігти учасники гірського ультрамарафону “Istria 100 miles”, в суботу жителі і гості міста будуть зустрічати учасників місцевого гірського забігу “Ucka Trail”, а в неділю буде проходити “Ucka MTB & Gravel Climb”.

running

Свій стартовий пакет я отримав у п’ятницю ввечері. Повертаючись до готелю, я раптово натрапив на пункт харчування Istria 100 miles, де вирішив почекати українських спортсменів Максима Калугіна, Романа Процюка та Сергія Дименко.

trail

Суботній ранок для мене розпочався на набережній міста Мощеницька Драга. Тут було розгорнуте стартове містечко гірського забігу “Ucka Trail”, в якому з самого ранку поступово збирались учасники забігу в очікуванні 9 години. Саме тоді мав стартувати “Ucka Trail”, а разом з ним і заключний етап “Golden Trail National Series” Хорватії та третій етап “Kvarner Trails Series”. Як і під час Risnjak Trail старт для всіх дистанцій був спільний.

run croatia

Прослухавши останні настанови від організаторів учасники “Ucka Trail” відправились займати місця в стартовому коридорі. Так для мене розпочалась чергова гірська пригода. Цього разу забіг можна було поділити на дві умовні частини: перша, а заодно і найважча, складалася з суцільного підйому довжиною 13,4 кілометри на висоту 1000 метрів, і друга, більш легша – це був плавний спуск довжиною 17 кілометрів до самого фінішу.

біг в горах

Щоб дістатись найбільш складної частини трейлу, учасникам потрібно було спочатку пробігти десь півмилі набережною містечка, а далі йшов перший підйом. Він проходив сходами вгору і далі перейшов на гірську стежку. Цей підйом тривав майже до першого пункту харчування (7 кілометр), де, крім невеликого відпочинку, на учасників очікувала і перша розвилка, а саме відокремлення бігунів на 16 кілометрів. Для подолання першого відрізку трейлу організатори відвели спортсменам 1 годину 45 хвилин.

гори

Діставшись першого підйому та трішки освіжившись на пункті харчування на нас очікував другий відрізок трейла (6,4 кілометри). Це означало, що далі знову треба було бігти вгору гірськими стежками до населеного пункту Мала Уцька. Там розміщувався другий пункт харчування та чергова розвилка, що розділяла учасників дистанцій 42 та 31 кілометри. Для нас атлетів, що бігли 31 кілометр, закінчувався найбільш складний відрізок трейлу, який складався з суцільних підйомів. Підіймаючись до Малої Уцьки можна було помилуватись красою гірських краєвидів, що раптово виринали перед ними. Другий відрізок трейлу учасники мали здолати за 1 годину 15 хвилин.

run ucka trail

На другому пункті харчування, крім води також очікував ізотонік, фрукти, печиво та кола. Діставшись до нього, одразу прийшло розуміння, що найважче залишилось позаду, а далі очікує в основному спуск до фінішу, милування природою і відпочинок.

ucka

Третій пункт харчування (останній) розміщено було на позначці в 20 кілометрів. Саме тут закінчувався і перший великий спуск. На те, щоб його дістатись учасникам відводилось дві години. А далі розпочинався фінішний 10-ти кілометровий відрізок.

ucka trail

Перша частина цього відрізку складалася з підйому, а вже на 25 кілометрі в основному йшов спуск на фініш. Маршрут цього відрізка проходив частково асфальтними дорогами, а інколи вів учасників стежками гірських схилів. Окремо варто відмітити відрізок між 17 та 19 милями. Це був спуск, що проходив по асфальтній дорозі. На ньому учасники забігу могли трішки надолужити згаяний час, за умови якщо в них ще залишились сили. Останній кілометр трейлу проходив частково гірською стежкою, що спускалась до набережної, а звідти рукою можна було подати до фінішної арки.

гори хорватії

Через 5 годин бігу по гірським стежкам вдалині почали вимальовуватися обриси стартового містечка.

Враження

Гірський забіг “Ucka Trail”, як і його попередник “Risnjak Trail”, залишив по собі багато позитивних вражень, як від організації бігової події, так і від маршруту трейлового забігу. Бігти ним було цікаво і захоплююче через красиві навколишні гірські краєвиди.