В останні роки в нашій країні набирають популярності трейлові забіги. Навіть існує Мультиспортивна Українська Ліга Трейлраннінгу та Кроскантрі, яка називається “Multiki Races”. Вона організовує протягом року різноманітні змагання для спортсменів. З одним із них я вже встиг познайомитися у 2018 році. Тоді мені пощастило прийняти участь у трейловому забігу “Didorivka Trail Run”. Цього ж разу я продовжив своє знайомство з лігою і пробіг інший забіг, що входить в цю серію – “Pirogiv Trail Run”. Він проходить щороку у досить цікавій та атмосферній локації на території музею просто неба в Пирогово.
Реєстрація
Реєстрація відбувається вже в традиційний для більшості спортсменів спосіб – онлайн на сайті події vseprobegi.org. Тут учасники мають можливість обрати одну з двох дисциплін: забіг на 10 кілометрів для більш підготовлених атлетів та забіг на 5 кілометрів для новачків. Під час реєстрації необхідно сплатити реєстраційний внесок, того року він складав 590 грн..
Маршрут

Маршрут основного трейлового забігу на 10 кілометрів “Pirogiv Trail Race” складається з двох кіл по 5 кілометрів кожне. Він проходить територією етнографічного музею під відкритим небом. Покриття траси загалом є грунтовим з кількома асфальтованими ділянками. Також організатори передбачили одну точку гідратації, де спортсмени мають можливість втомити спрагу або підживитися ізотоніком.
Біг
Музей Пирогово не є новою локацією для мене. Раніше я вже приймав участь в інших змаганнях з бігу, що проходили на його території. Вперше це сталося напередодні Дня Незалежності України під час “Забігу у Пирогові”. Тож я розумів приблизно, що саме мене очікує і до чого треба готуватися.
Перед початком змагань “Pirogiv Trail Run” я, як зазвичай це робиться, отримав номер учасника. Кожен спортсмен мав можливість це зробити або у день змагань в стартовому містечку, або напередодні в магазині “Велобазар”, що знаходиться за адресою вулиця Константинівська у місті Києві. Саме це я і зробив.

Щодо самого трейлу, то його старт відбувся о 15:30 в неділю одразу після закінчення велозмагань, які розпочалися ще вранці о 9.00. Це не випадково, адже організатори “Multiki Races” розвивають одразу два цікавих напрямки спорту: велосипедний чи крос кантрі та трейлранінг.

Стартове містечко було розміщено на “Співочому полі” в Пирогово, де в той день зібралось дуже багато людей, зокрема, спортсмени велосипедисти, для яких проходила церемонія нагородження.

Старт для учасників трейлів на 10 та 5 кілометрів був одночасним. Різниця полягала лише в тому, що першим треба було подолати 2 кола, а другим лише одне. Маршрут трейла повністю співпадав з маршрутом велозмагань. Він був досить цікавим, адже передбачав кілька невеликих спусків та підйомів. Крім того, траса була добре промаркована та проходила переважно стежками навколишнього лісу та полів. Точка гідратації розміщувалася на відмітці у 5 кілометрів, посередині основної дистанції.

Спочатку відбувся невеличкий брифінг організаторів змагань, а далі розпочалися мої нові пригоди стежками музею Пирогово. Перша половина дистанції була мною подолана за 32 хвилини. Протягом цього часу я насолоджувався красою навколишньої природи та підкорював підйоми і спуски, які приготували для нас учасників організатори трейлу. Фінішував я через 1 годину 10 хвилин.
Враження
Цей трейловий забіг у Пирогово залишив по собі лише приємні враження як від самої організації змагань, так і від маршруту. Адже наявність крутих спусків та підйомів на дистанції додають ще більше яскравих вражень і задоволення. Маршрут був подоланий невимушено завдяки якісному маркуванню, а також присутності на поворотах волонтерів, які за необхідності готові були надати допомогу кожному атлету, підтримати його і вказати правильний напрямок бігу.