Прогулянка навколо парку Олександрія - "Тропа над Россю"

Прогулянка навколо парку Олександрія - "Тропа над Россю"

Українські трейлові забіги можна розділити умовно на гірські, які в основному проходять на території Карпат та міські трейли, які проходять в околицях різних українських міст та містечок. В більшості випадків основні дистанції гірських трейлів це ультрадистанції, то серед міських трейлових забігів основну частину складають трейли з основною дистанцією до 42 кілометрів. Так як зараз максимальна дистанція, яку мені вдалось пробігти це 42 кілометри, то мою увагу більше привертають міські трейлові забіги з якими вирішив продовжити своє знайомство.Цього разу вирішив познайомитись з трейловим забігом “Тропа над Россю” про який дізнався в минулому році, коли приймав участь в першій редакції осіннього трейлового забігу “Village Trail”. Так як і “Village Trail” трейл “Тропа над Россю” проходить по пересічній місцевості в околицях Білій Церкві.

Також до особливостей трейла “Тропа над Россю” можна віднести те, що це є найстаріший трейловий забіг серед сучасних трейлів, які проходять на території містечка Біла Церква. Найстарішу згадку, яку мені вдалось знайти на просторах інтернета про нього датована 2012 роком. Крім того трейловий забіг “Тропа над Россю” є одним з небагатьох забігів в Україні, де основна дистанція тридцять кілометрів.Реєстрація

Трейловий забігов “Тропа над Россю” складався з однієї дистанції – 31 кілометер, яка проходила по навколишній території Білої Церкви. Що б потрапити на трейл “Тропа над Россю” потрібно було заповнити google форму та оплатити стартовий внесок в розмірі 300 гривень.

Біг

Стартувати трейловий забіг “Тропа над Россю” був запланований на 9 годину суботнього ранку, а відповідно означало, що мій суботній ранок має бути досить таки насиченим цікавими враженнями. Розпочався це ранок з подорожі до містечка Біла Церква, що б там прийняти участь в трейловому забігові. Свій стартовий номер заздалегіть не забирав, тому його прийшлось отримувати його перед стартом трейлу.

Трейловий забіг “Тропа над Россю” розпочались зі зворотнього відліку закінчення якого дало старт моїм другим пригодам білоцерківськими стежками. А маршрут трейла виявився досить таки цікавим з великою кількістю цікавих локацій.

Маршрут перших 6 миль трейлу в основному проходив в тіні дерев, тому долався досить бадьоро та жваво, крім того тут на учасників трейлу очікувала перша цікава локація, а саме досить гарний вигляд на місцевий кар’єр. На початку 7 милі на учасників забігу очікувало перше КП, де вони могли поновити свої сили та трішки відпочити.

Наступне КП розміщувалось на дистанції приблизно в 12 миль, шлях до нього в основному проходив вздовж берега річки Рось, а приблизно з 8 по 10 милю територією невеличкого лісочка, де учасників зустрічала будівля літературно-меморіального музею І.С. Нечуя-Левицького, ну і звісно за бажанням вони її могли відвідати .

Останій же 7 мильний відрізок трейлового забігу “Тропа над Россю” проходив в основному по відкритій місцевості, але його маршрут організатори проклали по досить цікавим локаціям. Бо на учасників трейлу очікувала прогулянка кукурудзяним полем, територією місцевого льотовища, а ще підкорення невеличкої скелі, яка раптово з’являлась перед бігунами.

Перед фінішом маршрут трейла проходив територією найстарішого дендропарку України – Олександрія. Що ж до мене, то останій відрізок долався найдовше, якщо перші 12 миль трейла вдалось подолати за 2 години 17 хвилин, то останні 7 миль вдалось подолати десь за 2 години.Враження

Трейловий забіг “Тропа над Россю”, як і його меньший брат осінній трейл “Village Trail” в якуму я приймав участь в минулому році залишив по собі тільки позитивні емоції. В першу чергу досить гарною організацією трейла, маршрут був досить якісно розмічений, а на пунктах харчування на учасників очікували волонтери з вкусняшками.

Крім того організатори підготували цікавий маршрут трейла, де учасники могли помилуватись місцевим кар’єром, природою невеличких лісочків, навколишніми полями та берегом річки Рось. Ну і звісно вкінці на них очікувала невеличка прогулянка парком Олександрія.


Booking.com