Яблуневий край - "Tarczyn Półmaraton"

Яблуневий край - "Tarczyn Półmaraton"

Аби підвести підсумки першого року заняття бігом та відкрити осінній сезон, я вирушив на VIII Tarczyn Polmarathon. Чому саме він? Тут було декілька причин. По-перше, до місця проведення легко дістатись, адже проводився напівмарафон в невеличкому містечку в передмісті Варшави. По-друге, він мав класичну трасу в одне коли. По-третє, це був восьмий півмарафон, в якому я приймав участь, то чому б мені було не пробігти восьму редакцію півмарафону? А ще мені було цікаво, як такого роду події організовуються в невеликих містах Польщі.

З Києва до Варшави я вирушив на потязі. Приїхавши до “Варшави Західної” та здавши основний багаж до камери схову, взявши з собою тільки речі необхідні для бігу, та вирушив автобусом до містечка Тарчин. Дорога до нього в мене зайняла хвилин 20 та 7 злотих.   Так як реєстрація мала розпочатись в 16:00, що б згаяти час я вирішив трішки погуляти самим містечком.

Реєстрація на півмарафон коштувала 85 злотих. Отримати стартовий пакет, який складався з баночки Pepsi, стартового номеру та чіпа, можна було у спортзалі місцевої гімназії. Футболка продавалась окремо.  А от з проживанням справи йшли не так добре – найближчий готель розташувався на відстані 10 км від міста старту. Забравши стартовий пакет, я вирішив зробити вечірню розминку і прогулюючись до готелю. Цілих дві години зайняла у мене дорога, але навколишні краєвиди були того варті. Готель виявився чудовим – цікава архітектура зробила своє. Здавалось, що його будівля була якимось старовинним маєтком, що звели поруч двох озер.

Старт забігу був запланований на 10 ранку, тому швиденько засилившись та трішки прогулявся прилеглою територією готелю я відправився спати.

Вставши рано-вранці,  поснідав бутербродами та випив соку. Цього разу я не захотів гуляти тому викликав таксі та вирушив до місця старту.

Дорослим були запропоновані дистанції 21 та 10 км, були і забіги для діток. Старт їх був роздільний: почали з півмарафону, після чого по черзі проводились усі інші забіги. Маршрут був доволі простим: одне коло асфальтованою дорогою, час від часу траплялись спуски та підйоми. 

Переодягнувшись та здавши речі до камери схову, щоб пришвидшити плин часу я вирішив трішки розім’ятись перед стартом.

Перші декілька кілометрів півмарафону проходили через центральну вулицю містечка, огинаючи центральну площу міста. Де бігунів зустрічала піраміда викладена з яблук. Далі траса прокладає свій шлях прилеглими вулицями міста і веде яблуневими садками. Перші 5 км я подолав за 24 хв, приєднавшись до групи бігунів, що тримали гарний темп.

На першому пункті (його розташували на позначці 5 км) я випив трохи води та ізотоніку. Я зовсім не був готовий до швидкості одна миля за 7 хвилин, що стало причиною мого сповільнення після першого пункту. Я розумів, що не протягну довго, якщо бігтиму в тому ж дусі. Наступні 7 миль було подолано на 1 годину 4 хв. На 8 км траси я знову взяв воду та ізотонік. Перед фінішем мене чекали ще два пункти: на 12-му та 16-му км. Траса має досить багато поворотів, на кожному з яких стояли пожежники, які показуюли куди бігти. Це доволі незвично, адже зазвичай цим займаються волонтери, а тут навіть пожежників залучили до заходу. Рух транспорту по трасі забігу був обмежений лише частково, який  коригувала місцева поліція та пожежники.

Не дивлячись на 8 редакцію події, не можна сказати, що забіг досить популярним та масовим – на дистанції 21 км приймало участь не більше 300 бігунів. Більшість з них приїхало з Варшави та інших польських міст, проте були і учасники з інших країн, таких як Македонія, Іспанія, Німеччина і Україна. На фініші на бігунів чекали медалі, напої та багато яблук. Імена та місце, звідки бігуни приїхали, оголошували при перетині фінішної прамої .

Отримавши свою медаль у вигляді яблука, та трішки відпочивши я пішов забирати свої речі. У спортивному залі гімназії можна було перекусити макаронами з м’ясом та салатом. Я не став відмовлятись – після бігу вони виявились досить доречними та смачними. А далі пішов на зупинку, аби відправитись до Варшави.

Забіг залишив в моїй пам’яті порцію приємних спогадів про містечко Тарчин.

Календар інших бюджетних напівмарафонів Європи можете подивитися в статті: Бюджетні напівмарафони Європи