Проблема отримання посилань з інших сайтів – це традиційна проблема новачків. В принципі, будь-який новачок, що має на меті отримати на свій сайт досить хороші посилання для розкручування в пошукових системах, може це зробити відносно легко і розуміє, що робить. Даний спосіб досить простий – потрібно рухатися у бік тих ресурсів, які одночасно і добре розкручені, але в той же час і допускають можливість додавання посилань. Типів таких ресурсів багато, але найцікавішими в цьому плані вважаються блоги, гостьові книги та форуми.
У даній статті вирішив зупинитись та розповісти саме про метод побудови зворотніх посилань за допомогою форумів та трішки розповісти у чому принадність форумів для утворення гарної маси посилань. Форуми досить старий тип сайтів, при цьому вони широко використовуються. Давайте розберемося чим форуми можуть бути цікавими для просування сайту. По-перше, їх у мережі сьогодні дуже багато, і їх легше знайти, ніж блоги чи гостьові книги. По-друге, форуми наповнюються контентом набагато активніше, ніж середньостатистичні блоги чи гостьові книги. Ну, а третя відмінна обставина, причому вирішальна, полягає в тому, що тільки на форумі можна створити виключно свою власну тему і наповнювати її потрібним контентом, який покликаний “реабілітувати” посилання перед пошуковими системами. І якщо на блогах або в гостьових книгах посилання невідворотно опускаються вниз, в архіви, де їх індексування пошуковими роботами часто важко, то на форумах топік (тему) з посиланнями можна щоразу піднімати на вершину розділу, де вони постійно будуть знаходитись у межах досяжності пошукових систем.
Усі форуми можна поділити на три основні категорії:
Тобто ці форуми закриті для індексації пошуковими системами, тому посилання з них не мають жодної практичної ваги. Це робиться власниками ресурсів навмисно, щоб відбити до своїх ресурсів інтерес будь-яких спамерів. Інша частина форумів взагалі закриті для сторонніх, тобто власники таких форумів використовують ці ресурси виключно для спаму своїх власних ресурсів. Звичайно, створити свій власний топік і запостити в нього посилання можна, але через деякий час цей топік буде видалено автоматично, так що такий форум можна спокійно виключити зі своєї бази.
Це форуми про які власники забувають, дозволяючи ними розпоряджатися всяким спамерам, але як і раніше ці форуми індексуються пошуковими системами. Якщо додати посилання на такий форум, то воно, як то кажуть, “погоди не зробить”, але якщо таких форумів у базі сотня-друга, то можна вже говорити про якийсь успіх. Деякі новачки працюють не покладаючи рук у пошуках таких форумів, і часто навіть використовують якісь безкоштовні програми, що дозволяють не тільки такі форуми парсити (шукати) у великій кількості, але також масово, автоматично робити в них розсилку. У цьому випадку кількість прирівнюється до якості, тому що якщо один форум має невисокий траст у пошукових системах, то маса таких форумів чудово замінить собою за ефективністю кілька добре розкручених, жирних ресурсів-донорів маси посилань.
Такі форуми мають часто дуже багато трафіку та високий траст у пошукових системах. Кожне посилання з такого форуму має дуже велику вагу, крім того, за такими посиланнями на рекламований ресурс може “зливатися” і досить велика частина форумного трафіку. Маючи всього десяток-другий таких форумів у своїй базі, можна дуже швидко і надійно розкрутити не тільки один свій сайт, але й багато інших. Деякі умільці навіть примудряються продавати посилання з таких форумів (з чужих ресурсів!) за добрі гроші, але це вже зовсім інша історія.
Однак такі “жирні” форуми мають одну досить істотну ваду, з них досить складно поставити посилання на свій ресурс. І справа тут не в технічній проблемі – з цим якраз все добре. Справа тут у модераторах, які невпинно стежать за нещодавно зареєстрованими користувачами, кожного підозрюючи у спамерстві. Навіщо зазвичай створюється форум? Для того, щоб сторонні користувачі наповнювали його унікальним і, що найголовніше – цікавим контентом у вигляді будь-яких дискусій, обговорень, і в останню чергу – реклами. Реклама полягає в описі товару або послуги та посиланням, що супроводжує цей контент. Проте реклама дозволена лише старим, найперевіренішим користувачам. А новачки повинні довести свою лояльність добрими постами, участю в дискусіях, і чим цікавіші новачки проводитимуть усі обговорення, тим швидше вони стануть перевіреними, тим менше підозр будуть викликати у модераторів. І, нарешті, настане момент, коли новачок перетвориться на повноправного члена форумної спільноти, і зможе розставляти будь-які посилання, які йому заманеться, не порушуючи при цьому, звичайно ж, правил форуму.
Таким чином ми бачимо, що два останні варіанти кращі кожен по-своєму. В обох випадках можна досягти хороших результатів, але при цьому доведеться і добре попрацювати. Якщо поставити перед собою мету і твердо до неї йти, то в першому випадку можна досить швидко назбирати сотні і навіть тисячі форумів, що не модеруються. У другому випадку вистачить і кількох десятків форумів, але доведеться постаратися, щоб на всіх цих форумах стати своїм. Тільки при цьому треба враховувати, що форуми, що не модеруються, рано чи пізно зникають (“вмирають”), до того ж додаткові преференції у вигляді трафіку з них вельми і вельми малоймовірні. А у випадку з форумами, що модеруються, за довговічність своїх посилань можна не хвилюватися, а за умови досить добре продуманого просування свого сайту можна отримати безліч таргетованих (цілеспрямованих) відвідувачів.