Silesia Marathon

Silesia Marathon

Забіг “Silesia Marathon” єдиним марафоном в Польщі та Європі, який проходить по вулицях чотирьох міст: Катовіце, Мисловіце, Семяновіце-Шльонське та Хожув. “Silesia Marathon” є найбільшою подією в Сілезії і в той же час є одним з найбільших марафонів у Польщі.

Перший забіг “Silesia Marathon” стартував 3 травня 2009 року з стадіону в Хожуві. Фініш марафону знаходився напроти спортивно-концертного комплексу “Сподек”. Почесним учасником першого вуличного марафону в Катовиці був проф. Єжи Бузек. Ініціатором заходу і до сьогоднішнього дня є Богдан Вітвицький – бігун, промоутер фізичної активності та спорту, президент фонду “Silesia Pro Active”.

У 2010 році перегони обмежилися одним містом, а змагання відбувались тільки на вулицях Катовіць. У 2011 році був змінений організаторами маршрут марафону і тепер він проходив територією трьох міст, від Хожува через Семяновіце-Сілезьке до Катовіць. У наступні роки маршрут проходив у зворотному напрямку, фініш у Сілезькому парку в Хожуві.

З 2014 по 2016 рік початок і фініш “Silesia Marathon” знаходилися в одному місці. Маршрут вів з Катовіце через Семяновіце-Сілезьке, Мисловіце і назад до центру Катовіце.

У 2017 році фініш марафону був на стадіоні “Śląski” і таким чином “Silesia Marathon” повернувся до маршруту свого першого старту. 1 жовтня 2017 “Silesia Marathon” став першою спортивною подією на стадіоні “Śląski” в цей рік марафонців підбадьорила рекордна аудиторія – стадіон в день змагань відвідали 100 000 чоловік.

2018 рік має бути унікальним, тому що це буде ювілейний захід. З історією у 10 років великих бігових емоцій.

Маршрут “Silesia Marathon” має міжнародне схвалення. Гонка належить до найбільшої асоціації AIMS (Міжнародна асоціація марафонів і вуличних гонок). З першого видання конкурс проводиться під почесним патронатом Міністра спорту і туризму Республіки Польща.

Маршрут

Маршрут марафона “Silesia Marathon” та забіга-супутник проходить по асфальтованим вуличкам міста Катовіце. На трасі півмарафона є 5 пунктів гідрації: 4, 9, 14, 17 та 19 км.. Маршрут півмарафона та марафона повністю маркований та має сертифікат PLZA.

Маршрут марафона "Silesia Marathon"
Маршрут марафона “Silesia Marathon”

Старт марафона та забіга-супутника “Silesia Marathon” відбувається окремо. Але обидва забіги стартують на площі біля “Silesia City Center”. Фініш марафона та півмарафона знаходиться на стадіоні “Slaski”.

Інформація про забіг

  • Офіційна назва: Silesia Marathon;
  • Місто проведення: Катовіце (Польща);
  • Час проведення: жовтень;
  • Тип: шосейна гонка;
  • Дистанція: 42 км., 21 км., 4.5 км.;
  • Сертифікація маршруту: PLZA, AIMS;
  • Ліміт часу: 6 години (марафон), 3 години (півмарафон);
  • Тип покриття: асфальт;
  • Реєстрація: від 70 PLN;
  • Сайт: silesiamarathon.pl