Silesia Marathon

Silesia Marathon

“Silesia Marathon” – один з найвидатніших польських марафонів. Особливістю цього бігового заходу є те, що він має унікальний маршрут, який проходить територією одразу чотирьох польських міст (Сілезька метрополія), чому нема аналогів в усій Європі. Марафон пролягає вуличками таких міст як Катовіце, Хожув, Семяновіце-Шльонське та Мисловіце. Щорічно марафон стає найвидатнішою подією у Сілезії. До того ж “Silesia Marathon” – це один з найбільших марафонів, що проходять на території Польщі.Міжнародне схвалення маршруту “Silesia Marathon” говорить про його високий організаційний рівень. Забіг належить до гонок, які куруються Міжнародною асоціацією марафонів та вуличних перегонів (AIMS). Марафон щорічно проводиться під патронатом польського міністерства спорту та туризму.

Інформація про забіг

Історія

3 травня 2009 року було дано перший старт марафону “Silesia Marathon” на стадіоні у місті Хожув. Наступного року гонка була обмежена територією одного міста й маршрут пролягав вулицями Катовіце. У 2011 році організатори змінили маршрут забігу так, щоб він пролягав одразу через три міста, а саме Хожув, Семяновіце-Сілезьке та Катовіце. Наступного ж 2012 року цей маршрут пролягав вже у зворотному напрямі.

Фінішний майданчик забігу у 2017 році було перенесено на стадіон “Slaski”, завдяки чому марафон було повернуто на маршрут найпершого його старту. У 2017 році забіг проводився 1 жовтня – цей день став видатним для стадіону “Slaski”, бо саме цього дня його відвідала рекордна кількість людей, що прийшли підтримати марафонців – загалом на стадіон завітало близько 10 тис. осіб.

Маршрут

Маршрут марафона

У “Silesia Marathon” дуже продуманий маршрут, який проходить асфальтованою трасую по вулицях декількох міст. Сам маршрут дуже добре промаркований й має міжнародну сертифікацію від PLZA Впродовж усього шляху передбачена велика кількість пунктів гідрації.