Пробігши півмарафоном “Pyramids Half Marathon”, що проходив на історичному плато Гіза, та познайомившись з Каїром, мені прийшов час повертатися до Києва. Але я вирішив не закінчувати свої мандри, та з однієї сонячної країни вирушити до іншої. Мій вибір припав на Анталію, що у Туреччині – саме тут проводиться відомий турецький марафон “Runatolia“, який мені захотілося пробігти.

Реєстрація
Марафон “Runatolia” має власний офіційний веб-сайт, де проходить реєстрація учасників – runatolia.com. У реєстраційній формі треба вписати свої контактні дані, обрати відповідний розмір футболки, визначити дистанцію на 42, 21 чи 10 кілометрів, яку хочеш пробігти, й сплатити стартовий внесок. Вартість участі для дистанції в 42 кілометри складає від 80 лір (приблизно 13$). На e-mail учасника після сплати внеску надсилається підтвердження реєстрації й квиток, який потім треба обміняти на стартовий пакунок.
Біг
Марафон “Runatolia”, як і більш відомішій марафоном у Стамбулі, вважається одним з топових марафонів Туреччини. Щорічно ця подія збирає дуже багато учасників з різних куточків світу, тому зазвичай перед стартом марафону проводиться міжнародна спортивна виставка “Sport Expo”. Під час виставки учасники мають змогу дізнатися про цікаві бігові події у різних країнах, відвідати презентації різноманітних спортивних товарів, а також забрати свої стартові пакунки. “Sport Expo” в Анталії у рамках марафону “Runatolia” було влаштовано у торговому центрі “Terra City”, де усі бажаючі упродовж двох днів мали змогу ознайомитися з виставкою.
До стартового пакунка учасника забігу “Runatolia” входили футболка з логотипом забігу, рюкзак, особистий номер, пропуск на паста-паті та біговий чіп для вимірювання часу. Для отримання пакунка треба було надати квиток, який надсилали після сплати стартового внеску. Тут був невеличкий нюанс: особовий номер учасника та чіп видавалися окремо, тому треба було прослідити цей момент, щоб не забути його, коли забираєш стартовий пакунок. За день до початку забігів “Runatolia” організатори влаштовували паста-паті.

Після отримання стартового пакунка я пішов знайомитися з цікавими біговими заходами Туреччини, які були презентовані на “Sport Expo”. Тут я дізнався про такі забіги, як:
- “Geyik Kosulari” – трейл на 14 кілометрів
- “Uludag Ultra Trail” – ультратрейл на 100 кілометрів з набігом висоти 5100 метрів
- “Izmik Ultra” – ультратрейл на 160 кілометрів з набігом висоти 4900 метрів
- “Bodrum 1⁄2 Maratonu” – півмарафон
- “Avsa Yari Maraton” – півмарафон
Після виставки я вирушив трішки оглянути більш детально міст та особливо його історичну частину та місцевий порт.

Бігова подія “Runatolia” відкривалася недільним ранком о 9:00. Усього було передбачено три старти – на 10, 21 та 42 кілометрів, тому учасники стартували у різний час з перервою у 15 хвилин. Першими стартували марафонці о 9:00, слід за ними півмарафонці, а останніми ті, хто біжать 10 кілометрів.

Стартове містечко розгорнули у парку неподалік спортивного стадіону “Antalya Stadyumu”. В глибині парку розмістили камери схову, сцену, де проходить нагородження учасників. Також тут була гарна зона для відпочинку на мальовничій галявинці.

Марафон “Runatolia” мав простий маршрут, що складався з одного кола. Але воно було особливим – після подолання дистанції у 21 кілометрів на бігунів чекав поворот, де треба було розвернутися й бігти до фінішу тим же самим шляхом. Ліміт часу за який потрібно було марафонську дистанцію складав рівно 5 годин.

Якщо говорити про сам маршрут марафону, чи точніше його відрізок дистанцією 21 кілометрів, треба відмітити, що прокладений він доволі цікаво. Початок траси проходить територією міста, а далі завертає до набережного шосе, де на бігунів чекають розкішні краєвиди навколишніх гір та Середземного моря. Наприкінці траса проходить через два парки, а далі йде той самий поворот й увесь цей шлях ти біжиш у зворотному напрямку.

Особливість траси марафону “Runatolia” – це велика кількість пологих пагорбів. Через це її можна умовно поділити на три частини: перші 16 кілометрів шлях йде вгору та донизу, потім йде прямий відрізок на 10 кілометрів, а потім, починаючи з 26 км шлях знов йде догори та вниз. Упродовж усієї траси встановлено доволі багато пунктів гідрації та харчування – зустріти їх можна десь через кожні 3 кілометри. Тут можна підкріпитися гелем або фруктами, а також втамувати спрагу водою чи РедБулом.
Враження
Можна відмітити дуже гарний рівень організації марафону “Runatolia” – на бігунів чекає цікавий маршрут з мальовничими пейзажами. Траса добре промаркована та відгороджена від руху автомобілів. Також порадувала велика кількість пунктів гідрації, де попри звичайну воду та фрукти бігунам роздавали гелі – таке я бачив вперше. Але тут не було ізотоніков, й замість них видавали РедБули. Через те, що на трасі зустрічалося багато підйомів та спусків, інколи набридало бігти, то вгору, то вниз.
Booking.com