Пробіжка скверами сонячної Анталії - "Runatolia"

Пробіжка скверами сонячної Анталії - "Runatolia"

Після свого знайомства з Каїром та пробігши півмарафон “Pyramids Half Marathon“, який проходив на плато Гіза час повертатись до Києва.

Тому залишивши одну сонячну країну, а саме Єгипет і його столицю Каїр, я відправився на пошуки нових бігових пригод до берегів Туреччини, а саме міста Анталія та взяти участь в місцевому марафоні під назвою “Runatolia”.

Реєстрація

Зареєструватись на марафон “Runatolia” можна на офіційному сайті марафону runatolia.com. Там потрібно вказати свої контактні дані, вибрати одну з дистанцій, яку хочете бігти (42, 21 та 10 кілометрів) та  розмір футболки після чого оплатити участь в забігові. Ціна на дистанцію 42 кілометри стартує від 80 турецьких лір (13 $). Після оплати участі на Ваш e-mail приходить лист з підтвердженням про оплату і квиток для того щоб забрати стартовий пакет. Біг

Марафон “Runatolia” на ряду з “Istanbul Marathon” рахуються топовими марафонами Туреччини. Тому зазвичай перед стартом бігової події в якій будуть приймати участь досить велика кількість учасників проводиться так зване “Sport Expo”, де учасники можуть забрати свої стартові пакети, ознайомитись з цікавими біговими подіями, що проходять в регіоні та відвідати виставку спортивних товарів. “Sport Expo Runatolia” тривав два дні 28 та 29 лютого та проходив на території торгового центра “Terra City”. Стартовий пакет марафону “Runatolia” складався зі стартового номера, чіпа для виміру часу, футболка, талон на “Pasta Party” та рюкзака. Що б його отримати потрібно було показати квиток, який прийшов на e-mail після оплати стартового внеску. В отримані стартового пакета є невеликий нюанс, коли отримаєте стартовий номер потрібно не забути отримати чіп так як вони видаються окремо. “Pasta Party” відбувалась 29 лютого за день до старту марафону “Runatolia”.

Після того як отримав стартовий пакет я вирушив на пошуки цікавих стартів, що представлені на “Sport Expo” та проходять на території Туреччини. На виставці було представлено два півмарафони, а саме “Avsa Yari Maraton” та “Bodrum ½ Maratonu”, два ультратрейли “Izmik Ultra” (160 кілометрів з набором висоти 4900 метри (ITRA 6)) та “Uludag Ultra Trail” (100 кілометрів набір висоти 5100 метри (ITRA 4)), крім цього був ще представлений 14-ти кілометровий трейл “Geyik Kosulari”. Після відвідин “Sport Expo Runatolia” я відправився знайомитись з містом Анталія, а саме його історичним центром та портом.

Старт бігової події “Runatolia” був запланований на 9 годину недільного ранку і так як подія “Runatolia” складається з 3 забігів (марафону, півмарафону та 10-ти кілометрового забігу), то їх старт організатори рознесли у часі. Першими стартували учасники, що біжать марафон о 9 годині, після них через 15 хвилин відбувався старт забігу на дистанцію в 21 кілометр, останніми ж стартував 10-ти кілометровий забіг.

Стартове містечко марафону “Runatolia” розташовувалось на території парку “Atatürk Kültür Parkı” навпроти стадіону “Antalya Stadyumu”. Де на галявині знаходилась зона відпочинку, а в глибині парку була розміщена сцена для нагородження, камера схову  та зони харчування.

Маршрут марафону “Runatolia” складався одного кола, але це коло мало деяку особливість, а саме учасникам марафону потрібно було пробігти 21 кілометр де їх очікував розворот і тим же маршрутом повернутись назад на фініш. Ліміт часу за який потрібно подолати марафон складає 5 годин.

Сам же маршрут, а точніше відрізок у 21 кілометр досить цікаво прокладений, так як на своєму початкові трішки блукає територією міста, після чого йде по набережному шосе, де відкриваються для учасників забігу досить гарні краєвиди на Середземне море та навколишні гори, а у своєму ж кінці він проходить територією двох парків після чого йде розворот і відрізок біжиться у зворотньому напрямкові.Щодо особливостей траси марафону “Runatolia”, то вона має досить велику кількість пологих пагорбів. Тому її можна логічно розділити на три відрізки, де ви перші 16 кілометрів пригаєте вгору та вниз, наступні 10 кілометрів ви біжите по прямій і починаючи з 26 кілометра знову учасників чекає біг вгору та низ. На трасі присутня досить велика кількість пунктів харчування, якщо нічого не плутаю, то вони розміщені кожні 3 кілометри на яких можна випити води або RedBulla та підживитися фруктами чи гелем.

Враження

Організація марафону “Runatolia”, як на мене досить непогано, має досить цікавий маршрут з гарними краєвидами.

Маршрут маркований та повністю закритий від транспорту з досить великою кількістю пунктів харчування. Крім того здивувало, що на них видають гелі, це перший забіг, де мені таке зустрічалось. Незвично ж було те, що на пунктах харчування не було ізотоніків, замість них був RedBull, що має інше призначення чим ізотонік, як на мене. Так як на трасі велика кількість підйомів та спусків, то біг вгору та вниз з часом трішки недоїдає та починає дратувати.


Booking.com