Моє знайомство з додатком для бігу “Run Tracker” розпочалось декілька місяців тому, коли вирішив глянути, які мобільні додатки існують наразі та варті уваги і яким цікавим функціоналом їх наділили їх творці і що цікавого вони можуть запропонувати для шанувальників бігу.

Перше враження від знайомства з “Run Tracker” були досить позитивними, так як додаток має мінімалістичний дизайн , простий і зрозумілий у використані інтерфейс, не потребує реєстрації та не обтяжує користувача різною інформацією (але є й трішки негативу він має незовсім адекватну підписку, як на мене).

Основні характеристики мобільного додатка “Run Tracker”
- Оцінка: App Store (4.9), Play Market (4.5)
- Категорія: Здоров’я та фітнес
- Мови: Індонезійська, Іспанська, Італійська, Англійська, Арабська, В’єтнамська, Голландська, Данська, Китайська (спрощена), Китайська (традиційна), Корейська, Малайська, Німецька, Польська, Португальська, Російська, Турецька, Французька, Японська
Налаштування додатку
Мобільний додаток “Run Tracker” можна встановити скачавши його через Play Market або App Store. При використанні додатоку “Run Tracker” користувачеві не потрібно у ньому реєструватись, що виділяє “Run Tracker” серед інших аналогічних бігових додатків.
При першому відкритті додатку користувачеві буде запроповано пройти невеличке опитування, а саме вказати тривалість тренування в день, мету, інтенсивність тренування та вказати вагу, вік, стать та ріст після чого “Run Tracker” може згенерувати план тренувань для бігуна, але ця функція є платною. Якщо бігун не хоче оплачувати дану функцію, то він її може пропустити після чого перед користувачем відкриється головний екран додатку.

Головний екран “Run Tracker” складається з трьох елементів:
- Головного меню;
- Зведеної статистики щодо тренувань – містить кнопку розпочати тренування, статистику тренувань за час використання додатка (загальну дистанцію, час, витрачені калорії та кількість проведених тренувань), змогу підключити музику та статистику, щодо недавніх тренувань;
- Інформаційної панелі – верхнє меню, яке показує рівень GPS сигналу, підключення пульсометра та надає змогу підключити віртуального тренера;
Головне меню

Детальний розгляд “Run Tracker” розпочнемо зі знайомства з його головним меню, яке складається з чотирьох розділів:
- Тренування (Home) – тренування;
- Аналітика (Progress) – розгорнута статистика по тренуванням;
- Інформація (Train Smart) – супутня інформація, яка допоможе зробити тренування більш якіснішими;
- Більше (More) – налаштування та інші функції додатку
HOME
В даному розділі користовучеві доступні такі функції, як змога розпочати нове тренування, переглянути зведену статистику по минулих тренуваннях (загальний кілометраж пробіжок, витрачені години, кількість проведених тренувань та витрачені калорії) та аналітика по кожному тренувані окремо.

Для того щоб розпочати тренування протрібно нажати на кнопку “Start” після чого перед користувачем відкриється екран з картою. У верхній частині карти розміщується інформаційна панель, яка показує рівень сигналу GPS та підключення пульсометра.
Крім того тут в даний розділ також має власне меню, що складається з таких пунктів:
- Карта – маршрут тренування;
- Статистика – основні дані щодо тренування За замовчуваням виводяться загальний час тренування, дистанція та темп. Але їх порядок та самих можна змінити в налаштуваннях (Customize Displey) даного розділу на інші на вибір доступні дистанція, час, середній темп, тепм, калорії та пульс;
- Тренер – при підключені віртуального тренера (платна функція), дає вказівки під час тренвань;
- Музика – дає змогу підключити музику.
Після того як користувач закінчить своє тренування йому виводиться детальна статистика про тренування.

В даній статистиці виводится карта маршруту, якій можна вибрати один з двух режимів, відображення підйомів на маршруті (Elevation) або темп (Pace), основну інформацію щодо тренування (загальну дистанцію дистанцію та час, темп, калорії, набір висоти та середній пульс), а також відображається час подолання кожного кілометра (для зручності дистанцію можна розбити на такі відрізки, як 0.25, 0.5, 1 та 2 кілометра). Крім того у верхній частині екрана знаходиться дві кнопки для збереження тренування та його поширення в різних соціальних мережах.

Що стосується кнопки “Share”, то вона крім поширення в соціальній мережі також дозволяє красиво оформити замітку про тренуваня в одному з 4 стилів (селфі, мотивація, комікс та текст).

Наступними цікавими елементами пункту Home є виведення зведеної статистики по проведеним тренуванням (дистанції, часу витраченого на тренування, кількість пробіжок та кількість витрачених калорій) та скорочено (дистанція, дата тренування, час пробіжки та темп) або детально переглянути статистику про минулі тренування вибравши потрібне зі списку.
Детальна статистика, щодо тренування має такий вигляд карту маршруту пробіжки на якій в залежності від вказаного режиму (Elevation/Pace) можна переглянути, де на маршруті були підйоми та на темп, статистику тренування (дистанція, загальний час, темп, калорії, набір висоти та середній пульс), персональні рекорди та розбивку дистанції на кілометри (0.25, 0.5, 1 та 2 кілометра) з темпом по кожному кілометрі.
PROGRESS
В пункті “Progress” додатка “Run Tracker” наводиться детальна статистика, щодо тренувань користувача.
Даний розділ дозволяє переглядати детальну статистику, як по самим тренуванням, а саме кількість проведених тренувань, кілометраж, середній темп, калорії, загальний час та навбраний набір висоти за неділю, місяць, рік та весь час використання додатка, як в цифрах так і на графіку, який має два режими кілометри/тепм (Km&Pace) та калорії/пробіжки (Cal&Runs). Крім того в даному розділі приводяться і персональні рекорди (найшвидша пробіжка (Fastest Run), найдовша дистанція (Longest Distances), найбільши набір висоти (Largest Elevation Gains)) при виборі рекорду виводиться інформація про те коли саме він був отриматий та досягнення. А в даному розділі також можна переглянути детальну статистику по кожному тренуванню окремо або додати якесь тренування вказавши при цьому дату, дистанцію, час, середній темп, калорії, набір висоти та пульс.
TRAIN SMART

Розділ “Train Smart” дозволяє більш краще користувачеві підготуватись до забігів. Так як у ньому користувач може знайти інформацію щодо різних силових вправ, йоги, правильного сну, медитації та харчування.
MORE
В розділі “More” користувач може налаштувати свій додаток “Run Tracker” під себе та підключити соціальні мережі
Інформаційне меню

Найбільш цікавим елементом розділу являється кнопка Тренер (Сoach), так як інші два елементи відповідають за GPS сигнал та підключення пульсометра. Що стосується кнопки “Сoach”, то це платна функція додатка “Run Tracker”, яка при підписці додає віртуального тренера до тренувань та змогу сформувати тренувальний план після проходження невеличкого опичування (аналогічного тому, яке проходиться при першому заході в додаток).

Інформація щодо тренування з тренером виводиться на головний екран додатку та під час тренування користувачеві віртуальний тренер повідомляє, яку вправу потрібно виконувати в той чи інший проміжок тренування, крім того на карті маршруту тренування до стандартних двох режимів (Elevation/Pace) додається третій Plan.
Але платна фукнція підписки на віртуального тренера, який формує тренувальний план з часу бажаного тренвання, мотивації та особистих параметрів (ваги, зросту, віку) трішки насторожує, так як і її ціна, а саме річна підписка коштує майже 90$ (добре що хоча б є пробний безкоштовний 7-ми денний період). Да в додатка є досить гарні переваги такі як не потрібно реєструватись, ти сам вирішуєш, яке тренування хочеш викласти до соціальних мереж, інформація про твої тренування зберігаються тільки на твоєму пристрої, мінімалістичний дизайн, додаток досить якісно малює маршрут тренування з кольоровими позначками на карті. Але, як на мене незрозуміла платна підписка, яка в даній реалізації не зовсім вартує своєї ціни залишає негативне враження від додатку.