Пробіг пам’яті героїв Чорнобиля “Славутич” – один з найдавніших півмарафонів незалежної України. У 2021 році відбувся вже 32-й забіг, який зібрав у невеликому містечку понад 300 шанувальників бігу з різних куточків України: від Івано-Франківська до Харкова, від Чернігова до Ізмаїла. Зазвичай проводиться у квітні, до роковин трагедії на Чорнобильській АЕС.
Програма півмарафону “Славутич” складається з трьох дистанцій: власне півмарафону та забігів-супутників на 10 і 5 кілометрів. Реєструватися найдовшу дистанцію мають право ті, кому на день проведення змагань виповнилося 16 років. Менші дистанції можуть обрати всі охочі віком від 6 років.
Інформація про забіг
- Офіційна назва: Пробіг пам’яті героїв Чорнобиля "Славутич"
- Місто проведення: Славутич (Україна)
- Час проведення: квітень
- Тип: шосейна гонка
- Дистанція: 21, 10 та 5 км.
- Ліміт часу: 3 години
- Траса: міський - асфальт
- Затверджене відстань: -
- Сертифікація маршруту: -
- Реєстрація: від 190 грн
- Сайт: -
- Facebook: -
- Instagram: -
Історія
Вперше пробіг “Пам’яті героїв Чорнобиля “Славутич”” провели у 1990 році, через 4 роки після аварії на Чорнобильській АЕС. Таким чином організатори закликали вшанувати пам’ять героїв, які віддали своє життя, ліквідуючи аварію та її наслідки.

Спершу півмарафон проводили як змагання для працівників атомних електростанцій. Але забіг ставав популярнішим, на нього все частіше приїжджали спорцмени і просто любителі бігу з інших міст, тож програму змінили і перетворили “Славутич” на всеукраїнський півмарафон. Відтоді участь у ньому можуть брати всі охочі, й не тільки з України. Наприклад, у 2018 році серед учасників, крім українців, були також представники Білорусі, Франції, Сирії, Греції.
Маршрут
Стартують учасники півмарафону “Славутич” на перехресті проспекту Дружби народів і вулиці Фестивальної. Фініш зазвичай розташований біля БК “Енергія”. Маршрут півмарафону пролягає рівною асфальтованою трасою по території міста, навколишніми селами й навіть трохи лісом.

Учасники, які обирають найдовшу дистанцію (півмарафон), рухаються по колу. Спочатку біжать половину відстані в одному напрямку, а потім розвертаються і рухаються у зворотному напрямку. По маршруту є пункти гідрації – на позначках 5, 10 і 15 кілометрів.