Початок бігового сезону - "Пробіг Друзів"

Початок бігового сезону - "Пробіг Друзів"

У 2020 році розпочати сезон забігів я вирішив з дуже символічного старту, що проводиться у місті Богородчани, Івано-Франківської області. Називається він “Пробіг Друзів” – цей старт приурочений до однієї з найбільш важливих дат у державотворенні нашої країні. Бігова подія “Пробіг Друзів” приуроченна до 22 січня (День Соборності України) – саме у цей день у далекому 1919 році західна та східна території України об’єдналися, створив сучасну країну такою, якою ми її знаємо.

Реєстрація

На веб-сайті runstyle.net проходила реєстрація учасників на “Пробіг Друзів”. У ході оформлення заявки кожен мав змогу обрати одну з двох дистанцій: основну на 32 кілометри, та димтанцію-спутник – 16 кілометрів. Маршрут забігу – це одне коло, яке проходить асфальтованою та ґрунтовою дорогою Богородчан та навколишніх селищ. Вартість участі у забігу складала від 200 грн. в залежності від обраної дистанції.

Біг

Свою нову бігову пригоду я розпочав у поїзді, що суботнього вечора йшов до Івано-Франківська. Звідти мені треба було добратися до місця проведення забігу, яке розмістили у місті Богородчани. Спочатку я планував зранку по прибутті до Івано-Франківська доїхати до місця проведення забігу рейсовим автобусом. Але на учасників чекав приємний сюрприз від організаторів пробігу – вони підготували прямий трансфер до Богородчан з Івано-Франківська, тому я із задоволенням скористався цією пропозицією.Стартове містечко пробігу очікувало мене у будівлі місцевої школи – стартовий майданчик “Пробігу Друзів” встановили неподолік школи. Зрання тут було доволі людно, бо приготування до пробігу розпочалися з самого ранку. По прибутті до стартового містечка я одразу пішов забирати свій стартовий номер. Після цього вже можна було спокійно підготуватися до початку забігу.

Старт основної дистанції “Пробігу Друзів” було призначено на 10:30 – саме тоді почалася моя нова бігова пригода. У 2020 році саме цей забіг став для мене першим у біговому сезоні й відразу на 32 кілометри. Це стало чудовим тренуванням для подальших стартів та продемонструвало мені, що я доволі швидко прихожу у потрібну спортивну форму після зимового відпочинку.

Перші три милі після старту “Пробігу Друзів” далися мені доволі жваво. Дистанція долалася легко – здебільшого це пояснювалося тим, що в мене був тривалий період без тренувань і я поки що не повернув відчуття темпу під час бігу. Через це я інколи біг досить швидко, не дотримуючись свого комфортного темпу. На усій дистанції забігу у 32 кілометри було встановлено 6 пунктів гідрації, якими я не став нехтувати – забігав на кожен щоб перевести подих й освіжитися.

Знадобилася 1 година та 41 хвилина щоб я подолав перші десять миль забігу. Як для початку сезону це досить непоганий результат. Але цей відрізок шляху забрав в мене багато сил, яких на наступні десять миль залишилося замало.

Друга половина забігу “Пробіг Друзів” стала для мене більш схожою на захоплюючу прогулянку, чим на біг. Я вдосталь намилувався красою навколишніх пейзажів, перебуваючи у роздумах про наступні забіги, які я планував у новому біговому сезоні. На подолання усієї дистанції в мене пішло 3 години 51 хвилина. Перетинаючи фінішну лінію, був радий такому результату, а ще на мене чекало частування – смачний плов.

Враження

Дуже порадувала гарна організація “Пробіг Друзів”, а також зручна для бігу траса – асфальтована дорога з відрізками ґрунтової, а також з невеликими підйомами та спусками. Єдиним мінусом став не дуже добрий стан дороги – хотілося б щоб її відремонтували. Усіх учасників дуже добре підтримували глядачі, особливо на пунктах гідрації.Забіг “Пробіг Друзів” став доброю нагодою оцінити свій рівень підготовки до нового бігового сезону. Нова бігова пригода подарувала мені багато приємних вражень від краси навколишньої природи. 


Booking.com