Забіг пам'яті захисників України - "Забіг "Шаную воїнів, біжу за героїв України!"" Київ

Забіг пам'яті захисників України - "Забіг "Шаную воїнів, біжу за героїв України!"" Київ

Мені пощастило прийняти участь у всеукраїнському забігу “Шаную воїнів, біжу за героїв України!”, що був пов’язаний з найтрагічнішою сторінкою нашої сучасної історії – військовою агресією Росії проти України.  Захід проводився в пам’ять про українських воїнів, що поклали своє життя за Україну, захищаючи її територіальну цілісність та свободу від російських військ з 2014 року. Забіг пам’яті воїнів України проводився 28 серпня в столиці та інших містах України, але я вирішив зупинити свій вибір на київському старті. Саме тут свого часу був проведений цей забіг уперше.

Агресія рф проти України

Чергова російсько – українська війна розпочалась в 2014 році, коли збройні сили російської федерації виконуючи наказ російського диктатора віроломно, підло та порушуючи усі міжнародні закони розпочали збройну агресію проти Україну та її громадян. За час війни загинуло 4150 українських військових та від 9.5 до 10.5 тисяч українських військових отримали поранення різної важкості захищаючи територіальну цілісність України від російських окупаційних військ.

Довідка про забіг

Забіг “Шаную воїнів, біжу за героїв України!” започаткував у 2018 році Олег Дурмасенко – батько загиблого героя російсько-української війни. Перша редакція відбулася 25 серпня 2018 року в Києві. Змагання зібрали понад 300 учасників, серед яких не лише спортсмени, а й учасники бойових дій на Сході України, їх родичі, близькі та побратими загиблих воїнів, представники посольств Великобританії, військовий аташе посольства США. Спеціально запрошеним гостем забігу був засновник американської організації “Шануй та пам’ятай” і організатор всеамериканського забігу за загиблих воїнів Джордж Лутц.

Реєстрація

Щоб зареєструватись на забіг “Шаную воїнів, біжу за героїв України!” необхідно було залишити свою заявку на офіційній сторінці  на Facebook, заповнивши спеціальну google-форму і вказавши свої дані, дистанцію, яку учасник бажає пробігти. Організатори запропонували на вибір дві дисципліни, забіг на  10 або 5 кілометрів. Крім того, треба було обрати ім’я загиблого воїна України, пам’ять якого учасник змагань хотів би вшанувати. Якщо ви не маєте конкретного імені воїна, то  організатори самі можуть надати його учасникові. Участь в забігу була повністю  безкоштовною.

маршрут забігу пам'яті

Маршрут забігу на дистанцію в 10 кілометрів складався з двох кіл по 5 кілометрів кожне (для дистанції в 5 кілометрів – одне коло) та проходив центральними вулицями Києва. Старт і фініш забігу знаходився в одному місці на Майдані Незалежності України.

Біг

Отримати свій стартовий пакет кожен учасник забігу “Шаную воїнів, біжу за героїв України!” міг за декілька днів до старту в центрі “ЯРМІЗ” або безпосередньо в день старту на території стартового містечка, що розміщувався на Майдані Незалежності. Так як в мене не було бажання робити це в день старту,  я отримав свій стартовий пакет завчасно за день до забігу.

забіг "Шаную воїнів, біжу за героїв України!"

Старт був запланований на 10 годину суботнього ранку. Тому коли я вже прибув на Майдан Незалежності він повністю був заповнений учасниками забігу, які очікували старту. Учасники двох різних дисциплін стартували окремо один від одного, спочатку на дистанцію вийшли учасники забігу на 10 кілометрів, а потім за 5 хвилин після них учасники на дистанцію в 5 кілометрів.

забіг "Шаную воїнів, біжу за героїв України!"

Так як це був більше забіг пам’яті, то кожен спортсмен біг у своє задоволення. Що стосується мене, то я перші 3 милі подолав за 23 хвилини, а всю дистанцію за 53 хвилини. Головна особливість даного забігу – це присутність на номері кожного учасника імені українського воїна, який загинув під час російської агресії і пам’ять якого учасник вшановує під час забігу “Шаную воїнів, біжу за героїв України!”. У мене на номері було написано ім’я Євгенія Рєзнікова – сержанта 25 ОПДБ, який загинув в небі над Луганським аеродромом.

Євгеній Рєзніков

Євгеній Рєзніков

Євгеній Рєзніков народився у Кривому Розі і до 2014 року працював помічником машиніста тепловозу. З початком російської агресії проти України був мобілізований до 25 ОПДБ, де обіймав посаду командира взводу. А в ніч на 14 червня 2014 року бійці бригади трьома літак Іл-76 були відправлені на ротацію в зону проведення АТО. При заході на посадку в Луганському аеродрому літак в якому знаходився Євген Рєзніков та ще 39 бійців і 9 членів був збитий російськими військовими.

Враження

Вражень особливих немає, головне, що хочеться відзначити, що в забігу “Шаную воїнів, біжу за героїв України!” має прийняти участь кожен українець, щоб вшанувати тих українських воїнів, які віддали своє життя за нашу свободу і життя, за те, що б до українських міст не прийшов “русский мир”.


Booking.com