Забіг пам'яті захисників України - "Забіг "Шаную воїнів, біжу за героїв України!"" Київ

Забіг пам'яті захисників України - "Забіг "Шаную воїнів, біжу за героїв України!"" Київ

На минулих вихідних прийняв участь у всеукраїнському забіговіШаную воїнів, біжу за героїв України!“, що пов’язаний з найтрагічнішою сторінкою сучасної історії України – військової агресії з боку російської федерації. “Шаную воїнів, біжу за героїв України!” проводиться в пам’ять про українських воїнів, що віддали своє життя захищаючи територію України від російської військ з 2014 року. Забіг пам’яті воїнів України проводився 28 серпня в столиці та інших містах України, тому свій вибір вирішив зупинити на київському старті, так як свого часу саме в Києві даний забіг був проведений уперше.

Війна в Україні проти російської агресії

Чергова російсько – українська війна розпочалась в 2014 році, коли збройні сили російської федерації виконуючи наказ російського диктатора віроломно, підло та порушуючи усі міжнародні закони розпочали збройну агресію проти Україну та її громадян. За час війни загинуло 4150 українських військових та від 9.5 до 10.5 тисяч українських військових отримали поранення різної важкості захищаючи територіальну цілісність України від російських окупаційних військ.


Довідка про забіг

Забіг “Шаную воїнів, біжу за героїв України!” започаткував у 2018 році Олег Дурмасенко – батько загиблого героя російсько-української війни. Перший щорічний забіг відбувся 25 серпня 2018 року в Києві. Він зібрав понад 300 учасників, серед яких учасники бойових дій на Сході України, родичі, близькі та побратими загиблих воїнів, представники посольств Великої Британії, військовий аташе посольства США. Спеціально запрошеним гостем забігу був засновник американської організації “Шануй та пам’ятай” і організатор всеамериканського забігу за загиблих воїнів Джордж Лутц.

Реєстрація

Зареєструватись на забіг “Шаную воїнів, біжу за героїв України!” можна було через офіційну сторінку на Facebook, де потрібно було заповнити google-форму вказавши свої дані, дистанцію, яку учасник хоче пробігти, а саме 10 або 5 кілометрів та ім’я загиблого воїна України, пам’ять якого учасник хоче вшанувати (ім’я воїна можна було не вказувати, тоді організатори самі надавали його учасникові). Участь у забігові була безкоштовною.

Маршрут забіг “Шаную воїнів, біжу за героїв України!” для учасників, які бігли дистанцію в 10 кілометрів складався з два кіла по 5 кілометрів кожне (для дистанції в 5 кілометрів – одне коло) та проходив центральними вулицями Києва. Старт і фініш забігу розміщувався на Майдані Незалежності.

Біг

Отримати свій стартовий пакет учасники забігу “Шаную воїнів, біжу за героїв України!” могли за декілька днів до старту в центрі “ЯРМІЗ” так і в день старту на території стартового містечка, що розміщувався на Майдані Незалежності. Так як отримувати свій стартовий номер в день старту бажання не було, то вирішив забрати його за день до забігу.

Старт забігу “Шаную воїнів, біжу за героїв України!” був запланований на 10 годину суботнього ранку. Тому коли я вже прибув на Майдан Незалежності він повністю був заповнений учасниками забігу, які очікували старту. Старт для дистанцій 10 і 5 кілометрів був окремий, першими стартували учасники на дистанцію 10 кілометрів, а за 5 хвилин після них учасники на дистанцію в 5 кілометрів.

Так як це був більше забіг пам’яті, то біг в основному в своє задоволення, хоча перші 3 милі і вдалось подолати за 23 хвилини, а всю дистанцію за 53 хвилини. Головною ж особливістю даного забігу було те, що на номері, кожного учасника було написано ім’я українського воїна, який загинув під час російської агресії і пам’ять якого учасник вшановує під час забігу “Шаную воїнів, біжу за героїв України!”. Що ж стосується мого номера, то на ньому було ім’я Євгенія Рєзніков – сержанта 25 ОПДБ, який загинув в небі над Луганським аеродромом.

Євгеній Рєзніков

Євгеній Рєзніков народився у Кривому Розі і до 2014 року працював помічником машиніста тепловозу. З початком російської агресії проти України був мобілізований до 25 ОПДБ, де обіймав посаду командира взводу. А в ніч на 14 червня 2014 року бійці бригади трьома літак Іл-76 були відправлені на ротацію в зону проведення АТО. При заході на посадку в Луганському аеродрому літак в якому знаходився Євген Рєзніков та ще 39 бійців і 9 членів був збитий російськими військовими.

Враження

Вражень, як таки немає є тільки невеличке побажання: в забігові “Шаную воїнів, біжу за героїв України!” має знайти час та приймати участь кожен українець, що б вшанувати тих українських воїнів, які віддали своє життя за те, що б до українських міст не прийшов “русский мир”.


Booking.com