Відвідати Єгипет, зокрема побачити Каїр, планував давно. Але хотілося поєднати подорож з іншим захопленням – бігом, тож я почав шукати, які цікаві півмарафонами проходять на території цієї країни, а їй є чим цікавим дивувати.

Знайшов декілька півмарафонів, але серед них обрав саме “Pyramids Half Marathon”. У першу чергу з огляду на унікальний маршрут, який повністю пролягає через плато Гіза – “дім” великих пірамід і всесвітньо відомих забудов, що збереглися з часів фараонів. Комплекс складається з Хуфу (піраміда Хеопса), Хафри (друга за величиною єгипетська піраміда) та Мікерина (найнижчої з трьох пірамід), що розташовані поряд з Великим Сфінксом. Біля кожної з великих пірамід є чимало менших, а також додаткові будівлі. Мальовниче, а головне – цікаве з історичної точки зору місце! Тож “Pyramids Half Marathon” був поза конкуренцією.
Реєстрація
Цей етап – традиційний. Є офіційний сайт pyramidshalfmarathon.com, де можна зареєструватися на одну з трьох доступних дистанцій. Півмарафон (21 кілометрів) – основна з них, дистанції супутники – 6 і 10 кілометрів (прим. авт. – на змагання у 2021 році найкоротшу дистанцію замінять на 5 кілометрів). Єдиним обмеженням у виборі дистанції на “Pyramids Half Marathon” може стати вік. 21 кілометрів доступний для тих, кому виповнилося 14 і старше, 10 кілометрів можуть бігти старші за 12 років, а на 5 кілометрів можна реєструватися тим, кому вже є 8 років. Оскільки під вікові обмеження потрапляю, а інших критеріїв чи кваліфікацій немає, то я одразу перейшов до реєстрації.
Стартовий внесок учасника досить невелика і становить 300 EGP у місцевій валюті, що відповідає приблизно 20 $. Одразу після оплати на пошту приходить лист із підтвердженням про оплату. Основну ж інформацію про сам півмарафон організатори надсилають десь за два тижні до забігу.
Дорога
До Каїра я вирішив летіти з Києва з пересадкою у Стамбулі. Перше, що я зробив по прильоту в столицю Єгипту – купив за 25$ візу та пройшов паспортний контроль. Коли печатка вже стояла у моєму паспорті, вирушив на пошуки транспорту, яким можна доїхати до готелю.

Наступний день у Каїрі почався для мене з візиту на Sport Expo – виставку, що відбувається перед півмарафоном. Адже тільки там і тільки протягом двох днів до забігу можна забрати стартовий пакет учасника. Виставка проходила в приміщенні “Greek Campus” у центрі Каїра, поблизу площі Тахрір. А потрапити на неї можна було лише за QR-кодом з листа від організаторів півмарафону, за яким дають вхідний квиток.
Сама виставка невелика. Це кілька стендів зі спортивною екіпіровкою та інформацією про “Pyramids Half Marathon“. Тож я надовго там не затримався: забрав пакет учасника, в якому були брошура з інформацією про забір, стартовий номер, футболка, рюкзак, браслет учасника та вхідний квиток на територію плато Гіза, – і вирушив на прогулянку вуличками Каїра.
Час готуватися до старту
Одразу скажу, що участь у “Pyramids Half Marathon” відкриє вам унікальну можливість на власні очі побачити єдине досі збережене стародавнє диво світу. Особливо цікавим забіг буде для тих, хто біжить саме півмарафон. Його маршрут з одного кола пролягає асфальтованою дорогою, що перетинає плато Гіза.

Стартують змагання о 8 ранку, що не дивно для спекотного єгипетського клімату та забігу пустелею. Учасників у стартове містечко пускають з 06:30 ранку, через півгодини – о 7:00 – до них долучаються і вболівальники. Головне у цей день – не забути в готелі квиток-перепустку, без якого на територію плато Гіза потрапити не вдасться.
Учасники на всі три дистанції стартують з однієї точки. Починається “Pyramids Half Marathon”, як і будь-який інший забіг, зі вступного слова організаторів. А далі стартовий відлік і – вперед!
Біг
Перші 300 метрів маршруту – це рівнина. Далі стає цікавіше – починається пологий підйом угору. Вже після першого підйому відкривається незабутній краєвид: з одного боку – панорама Каїру, з іншого, вдалині – обриси пірамід Хеопса та Хефрена. Після цього мальовничого відрізку можна трохи відпочити на спуску, але розслаблятися не варто. Бо далі – розворот і біг у зворотному напрямку.

Як постійний учасник різних забігів, можу сказати, що перші 7 кілометрів “Pyramids Half Marathon” досить специфічні. По-перше, через спільний старт для трьох дистанцій. На першому етапі по трасі біжить чимало людей, всі – у різному темпі, й це трохи заважає. По-друге, на маршруті є два додаткових розвороти для бігунів на 6 і 10 кілометрів, й це також часом збиває з пантелику. І лише із 7-8 кілометра траси біжать самі півмарафонці до фінішу.

Із 9 до 13 кілометра траса перетворюється на суцільний затяжний спуск у долину. І тут на бігунів очікує приємний для очей сюрприз – гарна панорама на Каїр з усіма його визначними місцями. А після 13 кілометра учасники розвертається й рахуються у зворотному напрямку. А це означає, що той самий затяжний спуск перетворюється на затяжний підйом. Тож відрізок з 14 до 20 кілометра – не найпростіший.
Останні кілометри “Pyramids Half Marathon” – це рівниний, прямий маршрут і фініш попереду. За яким уже можна відпочити і зосередитися тільки на споглядання навколишньої краси. До речі, якщо є бажання, учасники можуть прогулятися довкола пірамід і насолодитися не тільки власними досягненнями, а ще й красою та унікальністю по-справжньому величних пам’яток.
Унікальний забіг – особливі враження
Локація, нетиповий маршрут і краєвиди довкола роблять “Pyramids Half Marathon” дійсно унікальним. І це дуже впливає на враження, які по собі залишає забіг. Та й до організації власне змагань питань не виникло – це був рівень “вище середнього”, особливо якщо врахувати, що це доволі новий захід.
Маршрут півмарафону був добре розмічений. Приблизно через кожні 2,5 кілометри бігової траси розташовувалися пункти надання допомоги та гідрації, де були вода, ізотонік та фрукти. На дистанції були присутні й пейсмейкери, але помітити їх було непросто, бо вони нічим, крім напису на футболці, не виділялися серед учасників. Але навіть деякі недоліки не зіпсували мої враження “Pyramids Half Marathon”. якщо ви хочете поєднати біг і подорож – це один з найкращих варіантів.
Booking.com