Навколо Познані - "Poznan Półmaraton"

Навколо Познані - "Poznan Półmaraton"

З Познанню мене багато чого пов’язує. У 2017 вона стала першим польським містом, куди мене занесло в пошуках чогось цікавого та нового. З часу моєї першої самостійної подорожі минуло майже два роки. За цей час було багато доріг, вокзалів, перельотів, автобусів, хостелів, людей та різних цікавих подій. Та вуличками цього чарівного міста мені так і не вдалось пробігти півмарафон. Хоча восени 2018 року тут я бігав один з наймасовіших польських забігів на дистанцію 10 км., приурочений до Дня Незалежності Польщі.

Реєстрація

Складаючи свій календар для підкорення Корони Польських Півмарафонів, Poznan Polmaraton оминути було неможливо. Poznan Polmaraton – це четвертий забіг в списку Корони Польських Півмарафонів та єдиний, що проходить у квітні (в березні проходять три перших забіги). До того ж це одна з двох найбільших бігових подій у Познані. Мене зацікавило і ще дещо: забіг по кількості учасників поступається він тільки Półmaraton Warszawski. Реєстрація на забіг відбувалась на їх офіційному сайті halfmarathon.poznan.pl, де окрім реєстрації самої реєстрації можна було додатково вибрати футболку півмарафону.

Дорога

Добирався цього разу з Києва до Познані я літаком до Катовіце, а звідки пересів на потяг до Познані. Катовіце та Познань зустрічали мене не дуже радісно: було прохолодно та пасмурно. До Познані я приїхав у суботу зранку та не гаючи часу відправився відразу до стартового містечка. Воно знаходилось в місцевому виставковому центрі Międzynarodowe Targi Poznanskiem. Там можна було не лише забрати стартовий номер, але й відвідати Sport Expo. Дорога за стартовим номером проходила через Sport Expo, тому я поспіхом все там оглянув.

У стартовому пакеті цього разу можна було знайти еко-сумку, різні смаколики, воду, сік та безалкогольне пиво. Такий стартовий пакет був мені до вподоби, а точніше мені дуже сподобалась еко-сумка.

Після чого відправився на Sport Expo, аби розглянути усе детальніше. Там було представлено досить великий вибір різних спортивних товарів, таких як одежа та кросівок, спортивного харчування тощо. Хотілося б відмітити хліб марки “Sprint”, що позиціонує себе, як хліб для людей, що ведуть активний спосіб життя.

Неподалік облаштували стенд, на котрому розміщено багато інформації про різноманітні бігові події. Щоразу, як я повертаю з чергового забігу, везу з собою гори таких листівок про забіги того чи іншого регіону.

Після того, як я зібрав на Sport Expo все, що мене цікавило, я відправився до свого хостелу, який знаходився неподалік місця старту, – дорога туди знаходиться лише в 20 хвилинах від старту. Поряд знаходиться невеликий парк з чудовим озером – там можна було провести трохи часу, аби перевести подих після насиченого дня. Поселився у хостелі я відправився набиратись сил перед важким днем.

Біг

Раненько прокинувся, злегка поснідав та відразу відправився до стартового містечка. Погода була не на нашій стороні: збирались хмари, було прохолодно, усе ніби натякало на дощ. Ось і територія стартового містечка. Я здав речі до камери схову та вирішив починати свою передстартову розминку. Впродовж цього ми перекинулись декількома словами з поляком. Мені пощастило його зустріти: перед Poznan Polmaraton він брав участь у Polmaraton Slezanski, що був у моїх планах на наступний рік. Він трохи поділився своїми враженнями, а я з цікавістю послухав.

 

Забіг по плану розпочинався о 10 ранку. Та бігунів було немало (тільки уявіть, близько 11 тисяч!), тому було вирішено старт розбити на різний час. Я стартував у групі С, час для якої – 1:40 – 1:50. У цій групі були пейсмейкери з часом 1:40 та 1:45. Траса являла собою одне коло асфальтованими вуличками Познані. У більшій мірі дорога була рівнинною, та все таки мала декілька підйомів та спусків . Чесно кажучи, я трохи погарячкував, коли при реєстрації вибирав свій час.

Розпочалось усе чудово: я прилаштувався за плейсмейкером в 1:40 та намагався тримати його темп. Та пізніше я зрозумів, що це була моя головна помилка, бо такий темп бігу я не був готовий тримати ні фізично, ні морально. Розуміти я це почав приблизно десь на 5 км, після якого темп почав поступово збавляти. Далі кілометри проходили все повільніше, я перестав гнатись за результатом на цьому півмарафоні. Я забігав на кожен пункт харчування, що були на 5, 9, 15 та 19 км. Найшаленіша підтримка учасників розпочалась з 19 км та простягалась до усього фінішу, де усі ми могли поласувати фруктами, шоколадками, отримати сік та медаль фінішера.

Враження

“Poznan Polmaraton” залиши по собі чудові враження від організації, так і від траси півмарафону. Впродовж всього бігу нас супроводжувала приголомшлива підтримка від жителів та гостей міста. Біг пролетів не помітно, хоч спочатку було не дуже комфортно через величезну кількість людей, та з часом бігуни «порозтягувались» трасою.