З польським містечком Познань мене пов’язує багато приємних спогадів. У 2017 році саме у Познань мене занесло у пошуках нових та цікавих вражень. Минуло вже декілька років з того часу, як я уперше відправився у самостійну подорож. За ці роки було безліч вокзалів, перельотів, автобусів, зупинок у хостелах, незабутніх подій та цікавих знайомств. Та все ж вулицями Познані мені не вдавалось пробігти півмарафон. Хоча тут мені вдалося взяти участь в іншій біговій події – у 2018 році пробіг дистанцію у 10 кілометрів в одному з наймасовіших забігів Польщі, що був приурочений до Дня Незалежності.
Реєстрація
“Poznan Polmaraton” є четвертим півмарафоном у переліку Корони Польських Півмарафонів – складаючи свій біговий календар, я просто не міг оминути цю подію. Півмарафон у Познані – це одна з найбільших бігових подій у місті, що проводиться у квітні. Ще одним цікавим фактом є те, що цей забіг по своїй масовості поступається, мабуть, тільки “Polmaraton Warszawski“.

Зареєструватися на бігову подію можна на офіційному сайті півмарафону – halfmarathon.poznan.pl. Також на сайті можна обрати для себе футболку з символікою півмарафона “Poznan Polmaraton”.
Шлях до Познані
Цього разу добратися до Польщі я вирішив літаком – прилетів у місто Катовіце, а звідти вже на потязі доїхав до Познані. На жаль Польща зустріла мене не дуже привітно – було похмуро та прохолодно. Вже у суботу вранці мене зустрічали вулички Познані та відразу по приїзді попрямував до стартового містечка, що розташувалося у “Międzynarodowe Targi Poznanskiem” – міському виставковому центрі. Щоб отримати свій стартовий пакет, треба було пройти через виставку “Sport Expo”, тому на шляху до стійки видачі стартових пакетів не гаючи часу швиденько усе роздивився, що було представлено на виставці.

До стартового пакета “Poznan Polmaraton” входили напої (сік, вода та безалкогольне пиво), різноманітні смаколики та гарна еко-сумка, що дуже мені сподобалася. Після отримання свого номера учасника я повернувся до “Sport Expo”, щоб більш детально оглянути виставку. Тут було представлено багато спортивного взуття та одягу, спортивних добавок й харчування та інших товарів для спортсменів. Особливо мені запам’ятався хліб “Sprint” – виробник позиціонує цей хліб, як найкращий вибір для прихильників активного способу життя.

Трохи далі було розміщено інформаційний стенд про усілякі цікаві бігові події Польщі та інших країн. Повертаючись з кожного свого забігу, я стараюся взяти якомога більше таких брошур про півмарафони різних регіонів, щоб мотивувати себе на підкорення нових вершин.
Зібравши усе, що мене цікавило на виставці “Sport Expo”, я вирушив до хостелу. На цей раз я обрав хостел, що був неподалік від стартового містечка – усього у 20-ти хвилинах ходьби. Біля хостелу розкинувся мальовничий парк з красивим озером – тут можна було добре відпочити та розслабитися після насиченого активного дня. Після заселення у номер я став готуватися та набиратися сил перед важливим днем, що на мене чекав.
Біг
Як зазвичай перед забігами прокинувся доволі рано, з’їв свій сніданок та вирушив до стартового містечка Познанського півмарафону. У цей день підвела погода та усе натякало на те, що буде дощ – небо затягнулося хмарами, іноді продував холодний вітер. Діставшись стартового містечка та здавши речі до камери схову та розпочав передстартову розминку, у процесі якої довелося перекинутися парою фраз з польським бігуном. Мені пощастило, бо він вже встиг взяти участь у “Polmaraton Slezanski“, бігти яким я планував тільки у наступному році. Чоловік поділився своїми враженнями про цей півмарафон та особливостями траси, що для мене було дуже цікаво.

Старт півмарафону було призначено на 10 годину. Але у півмарафоні приймали участь близько 11 тис. бігунів. Я стартував у групі С, для якої було призначено час 1:40 – 1:50. У групі С було два пейсмейкера, що тримали оптимальну швидкість для подолання півмарафону за 1:40 та за 1:45.

Траса півмарафону складалась з одного кола та пролягала затишними асфальтованими вулицями міста Познань. Майже уся траса була рівнинною за винятком декількох незначних спусків та підйомів. У процесі бігу я зрозумів, що трошки погарячкував, обравши для себе групу С при реєстрації.
Початок забігу був чудовим – я вирішив дотримуватися темпу пейсмейкера на 1:40. Але вже через деякий час зрозумів, що зробив велику помилку. Дотримуватися такого темпу було для мене важко не тільки фізично, а й морально. Десь на п’ятому кілометрі я почав поступово збавляти темп та бігти повільніше. Наступні кілометри ставали все повільнішими.

На 5, 9, 15 та 19-ому кілометрах були пункти харчуванні та гідрації – я забігав на кожен з них. На 19-ому кілометрі підтримка глядачів почала підсилюватися та зростати чим ближче ставала фінішна лінія. Отримавши медаль фінішерів, усі могли відпочити та поласувати шоколадом, соком та свіжими фруктами.
Враження
Траса півмарафону “Poznan Polmaraton” та високий рівень організації заходу залишили в мене приємне позитивне враження. На протязі усього бігу відчувалася шалена підтримка глядачів та жителів міста. Півмарафон промайнув ніби непомітно, навіть не дивлячись на те, що було дуже багато учасників – у процесі подолання траси усі вони розосередилися дорогою.
Booking.com