Polmaraton Walbrzych

Polmaraton Walbrzych

“Walbrzych Polmaraton” у сучасному вигляді, як ми звикли його зараз бачити, було відновлено в 2012 році з певними особливостями. По-перше, вони стосуються маршруту, старт і фініш якого було перенесено до центральної частини міста на площу Ринок. По-друге, змінилася дата проведення “Walbrzych Polmaraton”. Замість травня змагання почали відбуватися у серпні. Після чого різко зростає популярність “Walbrzych Polmaraton”, тому організаторам довелося в 2016 році ввести ліміт учасників до 2500 бігунів, далі “Walbrzych Polmaraton” було включено до “Корони Польських Півмарафонів”.

Інформація про забіг

Історія

Історія “Walbrzych Polmaraton” розпочалася 27 травня 1995 року. Бігові клуби з двох районів міста – гори П’яскової та Підзамче вирішили організувати справжнє свято для любителів здорового способу життя і бігу. Маршрут першої редакції півмарафону проходив від стадіону на П’ясковій Горі до Підзамче, а далі навколо району і назад до П’яскової Гори. Бігові змагання тоді зібрали не дуже велику кількість учасників – всього 21 спортсмен виявив бажання пробігти півмарафонську дистанцію. Але вже наступного сезону заявку на участь подало багато іноземних спортсменів, в тому числі бігун з України Володимир Котов. Саме він став переможцем другого півмарафону в Валбжиху, а наступного сезону знову повторив свій усіх.В 1998 році організатори  вирішили проводити забіг в нічний час, що з позитивом прийняли в середовищі бігунів.  Сьомий за рахунком напівмарафонський  забіг “Walbrzych Polmaraton” відбувся з суттєвими змінами. Його було повністю перенесено до району Підзамче, а маршрут схвалила ліга PZLA. 12-те за рахунком видання півмарафону в Валбжиху проводилося востаннє в Підзамче після чого наступила довга 5-річна перерва.

Walbrzych Polmaraton start

У 2012 році проведення півмарафону в Валбжиху було відновлено. В 2017 році маршрут півмарафону отримав свій остаточний вигляд, який зберігається до теперішнього часу. Він складається з двох кіл по 10.5 кілометрів, що проходять центром Валбжиха, старт та фініш розміщено на площі Магістерській. Ліміт учасників було збільшено до 3000 людей.

Маршрут

Маршрут півмарафону в Валбжиху являє собою добре асфальтовану трасу, що проходить вулицями міста. Він має сертифікат PZLA  і є повністю  маркований. На кожному колі передбачено три пункти гідратації на відмітках у 2, 5, 8, 12, 15, 16 кілометрах.

Маршрут забігу "Półmaraton Wałbrzych"

Щодо особливостей цієї дистанції, то вона є досить горбистою, як для шосейного забігу, максимальний набір висоти на трасі складає 455 метри. Старт та фініш “Polmaraton Walbrzych” знаходиться на Ринковій площі міста Валбжих. Ліміт часу на подолання дистанції в 21 кілометр складає 3 години 15 хвилин.

Реєстрація на участь відбувається в режимі онлайн на офіційному сайті.