Półmaraton Piła

Półmaraton Piła

Свою історію “Pila Polmaraton” веде від “Pilska Piętnastka”. Ініціатором якої став досвідчений бігун на марафонську дистанцію Генрік Паскаль. Маючи величезний спортивний досвід та будучи учасником багатьох марафонів, він вирішив зібрати навколо себе однодумців з наміром організації вуличну гонку за європейськими стандартами в Пілі. Разом з Мареком Новаком та Зеноном Пістеком, активістами Регіональної легкоатлетичної асоціації в Пілі, у 1991 році вони приєдналися до організації “Pilska Piętnastka”.  Ініціатива просування міста, пробігаючи його вулицями також сподобалась місцевій владі та органами місцевого самоврядування, про що свідчить той факт, що захід досі підтримується місцевою владою. А кошти накопичені від спонсорів, дозволили провести змагань на дуже високому рівні. Через стрімку динаміку розвитку змагання у 1996 році було прийнято рішення про створення Асоціації вуличних бігів, президентом якої став Генрік Паскаль. Асоціація не тільки взяла на себе роль організатора забігів, який вона успішно реалізує донині, але також була і є пропагандистом фізичного відпочинку за допомогою найпростішої форми руху – бігу, яка працює. Про успішну роботу асоціації свідчить її участь у багатьох національних конференціях, присвячених бігові, а також постійній участі членів правління у конгресах AIMS. 

“Pilska Piętnastka” проходила вулицями Піли до 1999 року. 2000 рік був значущим для історії забігу в Пілі, так як дистанція була змінена з 15 км. на півмарафон (21.975 км.). Після багатьох зусиль організатори “Piła Półmaraton” отримав пропозицію від Асоціації легкої атлетики Польщі (PLZA), щодо організації чемпіонату Польського півмарафону в Пілі. Так як рівень півмарафону з кожним роком все більше зростав, то перед його організаторами постали більш складніші виклили. Найважливішими з яких були створення маршруту півмарафону, щоб вони були найшвидшими та привабливими для учасників, а також пошук стратегічного спонсора.

“Piła Półmaraton” завжди проводиться в першу неділю вересня на невеликій петлі в центрі та великій петлі по території міста Піла.

“Półmaraton Philips Piła” входить до таких бігових серій: “Korona Półmaratonów Wielkopolski”, “Korona Polskich Półmaratonów” та є одним з топових півмарафонів Польщі.

Маршрут

Маршрут півмарафона “Piła Półmaraton” проходить центральною частиною міста та його околицями. Траса півмарафону є повністю асфальтованою та маршрут має сертифікати IAAF, AIMS та PZLA та є повністю маркованим.

Маршрут забігу "Półmaratonu Philips Piła"
Маршрут півмарафона “Półmaratonu Philips Piła”

Інформація про забіг

  • Офіційна назва: Półmaratonu Philips Piła;
  • Місто проведення: Піла (Польща);
  • Час проведення: вересень;
  • Тип: шосейна гонка;
  • Дистанція: 21 км.;
  • Сертифікація маршруту: IAAF, AIMS та PZLA;
  • Ліміт часу: 3 години (півмарафон);
  • Тип покриття: асфальт;
  • Реєстрація: від 55 PLN;
  • Сайт: halfmarathon.pl