Polmaraton Pila

Polmaraton Pila

“Piła Półmaraton”, щорічний півмарафон, що  завжди проводиться в першу неділю вересня у польському місті Піла. Та зарекомендував себе серед бігунів з доволі гарної сторони так як має гарну організацію та цікавий маршрут півмарафону. Тому кількість учасників півмарафону в Пілі зростає з кожним роком.

Інформація про забіг

Історія

“Pila Polmaraton” – це міжнародні змагання, які є продовженням вже легендарного забігу на 15 кілометрів “Pilska Pietnastka”, що проводився у Пілі з 1991 по 1999 рік. Її ініціатором та засновником був досвідчений польський бігун на марафонську дистанцію Генрік Паскаль. Він мав величезний спортивний досвід, приймав участь у багатьох марафонах і разом з однодумцями мріяв організувати вуличну гонку в Пілі за європейськими стандартами. Разом з Мареком Новаком та Зеноном Пістеком, що були активістами Регіональної легкоатлетичної асоціації в Пілі, в 1991 році вони приєдналися до організації “Pilska Pietnastka”.

pila polmaraton

Така ініціатива сподобалась місцевій владі та органам місцевого самоврядування, тому захід і досі підтримується ними вже в якості півмарафону. А кошти, які надали численні спонсори змагань, дозволили провести їх на дуже високому рівні. Через стрімку динаміку розвитку змагання у 1996 році було прийнято рішення про створення Асоціації вуличних бігів, президентом якої було обрано Генріка Паскаля. Асоціація не тільки стала головним організатором півмарафону, але й пропагує здоровий спосіб життя, спорт і зокрема біг. Асоціація успішно працює, приймає участь в багатьох національних конференціях, конгресах AIMS тощо.

В 2000 році “Pilska Pietnastka” перетворилася на півмарафон. Саме в цьому році змінили дистанцію з 15 кілометрів на 21,975 кілометра, а також головним спонсором змагань стала компанія Philips. Спочатку учасниками півмарафону могли бути лише чоловіки, а з 2011 року півмарафон проводять також і серед жінок. З кожним роком рівень півмарафону постійно зростає. Зараз “Pila Polmaraton” входить до таких бігових серій, як: “Crown of Greater Poland Half Marathons”, “Crown of Polish Half Marathons” та є одним з топових півмарафонів Польщі.

Маршрут

Маршрут півмарафону в Пілі пролягає добре асфальтованою трасою через центральні вулички міста та його околиці. Учасники можуть насолодитися мальовничими краєвидами і зеленими зонами під час його подолання. Старт і фініш знаходиться в самому серці міста Піла. Маршрут має сертифікати PZLA і є добре промаркованим. Організатори передбачили три точки гідратації та харчування на відмітках у 6, 11 і 15 кілометрів, де кожен спортсмен може освіжитися водою або підживитися ізотоніком.

Маршрут забігу "Półmaratonu Philips Piła"

Зареєструватися на участь у півмарафоні можна онлайн на офіційному сайті півмарафону. При цьому, необхідно сплатити реєстраційний внесок в розмірі десь близько 55 польських злотих. Він може змінюватися в залежності від дати реєстрації. Кожен спортсмен по прибуттю отримує фірмову футболку, чіп для обліку часу, стартовий номер та пам’ятні сувеніри і подарунки. Після фінішу – медаль та диплом.