Петропавлівський напівмарафон

Петропавлівський напівмарафон

“Петропавлівський півмарафон “Чайка””легкоатлетичний пробіг, що з 2018 року проводиться в селі Петропавлівська Борщагівка поблизу Києва, на автодромі «Чайка». Це один з небагатьох забігів в Україні, який має величезне різноманіття дистанцій і форматів участі. Серед них не тільки індивідуальні, а й кілька коротких дитячих, естафетні та корпоративні. Окремо в рамках півмарафону проводяться навіть змагання зі скандинавської ходьби.У програмі “Петропавлівський півмарафону”, крім основної дистанції на 21 кілометр також передбачені забіги на  10 та 4.5 кілометрів, для дітей забіги на 100 метрів – до 6 років, 300 метрів – 7–9 років та 500 метрів для дітей віком від 10 до 12 років. Для юніорів (13-17 років) забіг на 3 кілометри. Крім того для бігових команд передбачена естафета на 21 кілометр (1х7,597 км + 3х4,5 км). А любителі  скандинавської ходьби можуть випробувати свої сили на дистанції на 4,5 кілометра.

Старт основної дистанції та забігів-супутників – роздільний. До участі допускаються всі охочі, хто має належну підготовку та не мають протипоказань від лікарів. Для допуску на півмарафонську дистанцію потрібна спортивна страховка або довідка від лікаря.

Інформація про забіг

Історія

Перший “Петропавлівський півмарафон “Чайка”” провели у 2018 році. Тоді у змаганнях були передбачені півмарафонські дистанції для особистої та командної участі, коротші 10 км і 4,5 км, а також дитячі старти. Для юніорів і скандинавської ходьби оранізаори запропонували дистанції по 2 кілометра. На перший півмарафон були зареєстровані навіть учасники Олімпійських ігор, тодішній голова Федерації боксу України та боксери-олімпійські чемпіони!

Третій “Петропавлівський півмарафон “Чайка””, що відбувся у 2020 році, був присвячений 100-річчю Петропавлівсько-Борщагівської сільради.

Маршрут

Маршрут “Петропавлівського півмарафону “Чайка” пролягає безпосередньо територією однойменного автодрому та прилеглими до нього вулицями Петропавлівської Борщагівки. Старт та фініш розташовані на самому автодромі. Старти півмарафону та забігів-супутників роздільні. Основне коло має протяжність 4,5 кілометра.

По дистанціях забігів розташовані три пункти гідрації, четвертий розміщений безпосередньо в стартовому містечку. Крім інфраструктури, створеної безпосередньо для забігів, на території автодрому діє святкова зона – виставка-продаж спортивних товарів, фуд-зона, зона напоїв.