Машинки на старт! - "Петропавлівський напівмарафон"

Машинки на старт! - "Петропавлівський напівмарафон"

У котрий раз шукаючи цікаві заходи в Україні, у яких хотілося взяти участь, мій погляд зачепився за “Петропавлівський напівмарафонів“. Чому саме цей півмарафон привернув мою увагу? Першим гачком стало те, що місцем проведення півмарафону було обрано автодром “Чайка”. Другим – півмарафон проводився перше, тому мені стало цікаво поглянути на рівень організації та пробігти трасу серед перших. Тому без зайвих вагань я прийняв рішення, що повинен обов’язково взяти участь у цьому півмарафоні.

Потреби у попередній підготовці та тренуваннях не було, бо я зовсім нещодавно подолав 25 кілометрів під час бігової події “Kyiv Ultramarathon“, а також пробіг півмарафон під час “Night Marathon-Fest“.

В мене була мета – у першій половині 2018 року подолати дистанцію у 21 кілометр менш ніж за 2 години. І мені вдалося досягти її під час “Night Marathon-Fest” , та на півмарафоні у Тернополі. Тому від “Петропавлівського півмарафону” не очікував чогось дуже дивовижного – головною задачею було отримати приємні враження від забігу та насолодитися мальовничими навколишніми краєвидами.Напередодні забігу свій стартовий пакет можна було отримати у магазинчику “7 вершин”, що розташований біля станції метро “Берестейська”. До стартового пакета входив номер учасника, еко-сумка, магнітик та, звісно ж, різноманітні брошури. Футболку треба було замовляти окремо.

У неділю, зібравши усе необхідне для участі у півмарафоні, я вирушив до станції метро “Житомирська”. Саме тут організатори заходу збирали учасників, щоб відвезти їх до місця проведення забігу.

Стартовий та фінішний майданчик були суміщені – лінія була розташована прямо навпроти готелю “Чайка”. На площі біля готелю було розкинуте саме стартове містечко, де учасники мали змогу забрати стартові пакети, переодягнутися у зручний одяг та спортивне взуття й залишити свої речі у камерах схову. Також тут була встановлена сцена та намети, де продавали різноманітні смаколики.

Після переодягання я здав рюкзак до камери схову та вирушив оглянути місцевість, попутно готуючись до початку. Організатори “Петропавлівського півмарафону” одночасно дали старт забігам на дистанцію у 10 кілометрів та 21 кілометрів.

“Петропавлівський напівмарафон” було вперше проведено на легендарному автодромі «Чайка» 15 липня 2018 року.

Перші 8 кілометрів півмарафону мені вдалося подолати легко. Я без проблем дотримувався звичайного комфортного темпу. Але надалі втома та спека почали пересилювати мене. Ноги стали мене підводити, неначе даючи натяк на те, що їм вже набридло майже кожного тижня бігти забіги. Я постійно переконував себе, що треба просто отримувати насолоду від бігу й нікуди не поспішати.Десь на 10 кілометрі мені на очі потрапила знайома футболка. То був бігун середнього віку з Чернігова – на ньому була надіта футболка амстердамського марафону. Щоб хоч якось абстрагуватися від спеки та втоми, я вирішив побалакати з ним. Це стало дуже доречним, бо думки про важкість забігу зникли. Саме цікава розмова зробила наступні 5 кілометрів більш легкими для нас.

Для подолання останніх кілометрів я змінив темп на більш повільний – хотілося насолодитися гарними краєвидами. На подив, шляхом забігу зустрівся чоловік, який поливав бігунів водою з відра прямо зі свого двору.

У чому була особливість траси “Петропавлівського півмарафону”? Останні 4-5 кілометри шляху пролягали через автодром. Однак мій стан залишав бажати кращого – дуже давила спека, а організм і так був вимотаний попередніми забігами. Лиш одне змушувало бігти жвавіше – рев моторів. На автодромі хлопці та дівчата займалися картингом. Тут я й добрався до фінішної лінії, де за своєю традицію зробив декілька фотографій, після чого забрав свої речі та вирушив назад до Києва.


Booking.com