Машинки на старт! - "Петропавлівський напівмарафон"

Машинки на старт! - "Петропавлівський напівмарафон"

Під час чергових пошуків цікавих подій в Україні я натрапив на Петропавлівський марафон. Чому він мене зацікавив? По-перше, місцем проведення став автодром «Чайка». По-друге, напівмарафон організовували вперше – мені було цікаво подивитись, як усе походитиме. Без будь-яких роздумів я твердо вирішив, що повинен взяти в ньому участь.

Готуватись до півмарафону потреби не було, адже зовсім нещодавно пробіг півмарафон на Нічному Київському марафоні і 25 км. в Київському Ультрамарафоні.

Я поставив собі за мету у першій половини 2018 року пробігти дистанцію менше, аніж за 2 години. І я її досяг – на Тернопільському, так і в Нічному півмарафоні. Тому нічого особливого від наступного марафону я не чекав, ціллю участі стала лише насолода бігом та навколишні краєвиди.

За день до змагання я отримав стартовий пакет у магазині «7 вершин», що на станції метро Берестейська. Він містив у собі:

  • Еко-сумку;
  • Стартовий номер;
  • Магніт;
  • Брошури (куди ж без них)

Футболка замовлялась окремо.

В неділю зібравши бігове обмундирування я вирушив до м. Житомирська звідки організатори організували довіз учасників до місця старту.

Лінії старту та фінішу збігались та були розташовані навпроти готелю «Чайка». Стартове містечко розкинули на площі перед готелем, де можна було отримати стартові пакети, переодягнутись, залишити речі у камері схову, була сцена та кіоски з різними смаколиками.

Переодягнувся та здавши свої речі до камери схову я пішов оглядати місце та готуватись до початку забігу. Старт півмарафону і забігу на 10 км. проходили одночасно.


Забіг на легендарному автодромі «Чайка» вперше відбувся в середині літа 2018 року.


Перші 8 км видались легкими. Я добре тримав уже звичайний для себе темп. Далі про себе дала знати втома та жара. Ноги здавали, ніби натякаючи на те, що їм набридло щонеділі кудись летіти, щоб бігти напівмарафон. «Сьогодні треба просто насолоджуватись бігом, нікуди не поспішаючи», – постійно думав я. Приблизно на десятому кілометрі я побачив знайому футболку на одному з бігунів. Це був чоловік середніх літ з Чернігова у футболці амстердамського марафону. Аби трохи відволіктись від бігу та жари, я зав’язав розмову з ним, що було досить доречним, адже думок про біг не виникало зовсім. Цілих 5 км нам дались з легкістю завдяки розмовам.

Для решти маршруту я змінив темп на доволі повільний, аби повною мірою насолодитись краєвидом та спекою. Цікаво, що дорогою зустрівся чоловік, котрий зі свого подвір’я поливав бігунів водою.

В чому полягала особливість траси? В тому, що останні 4-5 км ми бігли автодромом. Та мій стан був жахливим: організм виснажений попередніми пробігами, впевнено добивала спека. Єдине, що примушувало бігти швидше, – рев моторів, адже там дівчата та хлопці займаються картингом. Тут і дістався фінішу, де вже по традиції зробив декілька фото перед тим, як зібрав речі та відправився до Києва.

Календар інших напівмарафонів України можете подивитися в статті: Напівмарафони України