Самі старі півмарафони України

Самі старі півмарафони України

Зібравшись в середині осені бігти найстаріший напівмарафон України – “Осінній лист”. Я вирішив пошукати, а які ж ще є довгожителі серед півмарафонів в Україні.  Список виявився не досить великий, але все таки туди увійшло чотири забіги з історією проведення більше 10 років.

Осінній лист

 1. Місце проведення: Бровари;
 2. Дата проведення: жовтень;
 3. Ліміт траси: 3 години;
 4. Організатор: Клуб БІГ;
 5. Сайт:

Найстаріший напівмарафон України в 2018 році буде проходити його 43 редакція. Його історія розпочалась в далекому 1975 році. І на даний час забіг являється справжньою легендою серед півмарафонів України з майже 50 річною історією бігу, та з своєю унікальною атмосферою. Траса забігу проходить по асфальту, грунту, піску і невеликим гіркам. 

Мої враження про забіг можна прочитати тут: Поворот не туди – Забіг “Осінній лист”

Пробіг Славутич

 1. Місце проведення: Славутич;
 2. Дата проведення: квітень;
 3. Ліміт траси: 3 години;
 4. Організатор: КЛБ «Славутич»;
 5. Сайт:

Другий місце по кількості проведених стартів  серед напівмарафонів займає: “Пробіг Славутич”. Історія даного забігу розпочалась в далекому 1990 році, як змагання шанувальників бігу серед працівників атомних електростанцій. Пізніше даний забіг став проводитись в пам’ять про героїв Чорнобильскої трагедії. В 2018 році відбулась його 29 редакція.  За час свого проведення він здобув славу одного з самих душевних забігів України. Траса маршруту асфальт.

Ковельський напівмарафон

 1. Місце проведення: Ковель;
 2. Дата проведення: травень;
 3. Ліміт траси: 3 години;
 4. Організатор: СК «Ковель»;
 5. Сайт:

Самий молодий півмарафон України серед забігів з історією більше 10 років. В 2018 році відбувся його 13 старт.  Разом з півмарафоном також в третій раз проходив чемпіонат України з півмарафону для відбору найкращих спортсменів до збірної. Тому якщо ви маєте гарний результат на даній дистанції, можете спробувати свої сили. І хто знає можливо Вам пощастить потрапити до збірної. Маршрут пробігу складається з 4 кіл (перше коло – 910 м. три наступних  по 6 км. 750 м.).  Траса забігу проходить по центральній частині міста Ковель.

Забіг “Сильні духом”

 1. Місце проведення: Рівне;
 2. Дата проведення: липень;
 3. Ліміт траси: 3 години;
 4. Організатор: Rivne Running Club;
 5. Сайт:

Традиційний забіг для Рівного, в 2018 році буде проходити його 32 старт. Бігунам для участі пропонують дистанції на вибір: 5 км, 10 км та півмарафон (21 097,5 м).