Вражаючі перегони з перешкодами України

Вражаючі перегони з перешкодами України

Ось і прийшов час звернути мою увагу на цікавий вид змагань – забіги з перешкодами, а заодно і трохи відволіктися від шосейних та трейлових забігів. Це гарна нагода спробувати щось нове для себе, де потрібно не тільки бігти, але й долати різні перешкоди. Тож, я приготував перелік усіх мені відомих забігів з перешкодами, що проводяться на території України. Але спочатку треба розібратися, що ж це таке забіги з перешкодами.Забіги з перешкодами або OCR-забіги (від англійського - Obstacle Course Race) являють собою дистанцію протяжністю від 5 до 30 кілометрів з численними випробуваннями. Найчастіше подібні заходи проходять на пересіченій місцевості, а перешкоди можуть бути різними: подолання височенних бар'єрів, лазання по канавах з багнюкою, перенесення важких предметів і падіння в крижані водойми. Загалом, учасникам потрібно пройти крізь реальні вогонь, воду і мідні труби.

В Україні забіги з перешкодами представленні п’ятьма брендами, міжнародними “Spartan Race”, “Race Nation”, “Strong Race” та “Legion Race” і національним “Dyka Gonka”. Знайомство з забігами з перешкодами розпочнемо з тих забігів, які є більш професійними та дають змогу кваліфікуватись на Чемпіонат Світу та Європи з OCR, а саме до них відносять: “Spartan Race”, “Race Nation” та “Dyka Gonka”.

  • Дистанції: Spartan Sprint (5 км. / 20 перешкод), Spartan Super (10 км. / 25 перешкод), Spartan Beast (20 км. / 30 перешкод)
  • Категорії: Standard, Elite

“Spartan Race” – серія забігів із перешкодами, яка зародилась в горах Вермонту, а створив її спортсмен світового класу, Джо Де Сена. До серії входять забіги на три дистанції: Spartan Sprint (5 км. / 20 перешкод), Spartan Super (10 км. / 25 перешкод), Spartan Beast (20 км. / 30 перешкод). Змагання проводяться в США і мають франшизу в 30 різних країнах, включаючи Канаду, Південну Корею, Австралію і кілька європейських країн, в тому числі і Україна. Головною особливістю “Spartan Race” є проведення щорічного чемпіонату світу, і для участі в ньому чоловіки і жінки повинні фінішувати в п’ятірці кращих в серії чемпіонатів США або регіональних чемпіонатах в своїй відповідній категорії.

  • Дистанції: 5 км. / 20 перешкод, 10 км. / 25 перешкод, 20 км. / 30 перешкод
  • Категорії: Standard, Elite

Гонки “Race Nation” — це спеціально спроектована траса із перешкодами, завдяки якій спортсмени та любителі випробовують себе на міцність та силу духу, а також витривалість та фізичну підготовку. Перешкоди пов’язані з підйомами та спусками, водою, болотом, піском, холодом, висотою, рівновагою, переміщенням предметів, вогнем та фізичними навантаженнями тощо. Бренд “Race Nation” був створений в Україні, але з 2016 року став міжнародним, так як, крім України, забіги “Race Nation” проводиться ще в Казахстані. Крім того, учасники гонки “Race Nation” мають можливість пройти відбір до Чемпіонатів Світу та Європи з OCR.

  • Дистанції: Дика Миля (1 миля / 15+ перешкод), Зухвала П’ятірка (5+ км. / 20+ перешкод), Шалена Десятка (10+ км. / 25+ перешкод), Потужний півмарафон (21+ км. / 30+ перешкод)
  • Категорії: Pro, Age, Open

“Dyka Gonka” – це українська серія забігів з перешкодами, що поєднує у собі три види активності: біг по пересіченій місцевості, подолання запаморочливих перешкод та боротьби з викликами природи. Учасники будуть бігти, лізти, стрибати, долати як штучні, так і природні перешкоди та пробиратися карколомними маршрутами. Крім того учасники “Dyka Gonka” мають можливість відбору до Чемпіонатів Світу та Європи з OCR.

Новачки, які бажають лише познайомитися з цією дисципліною і навіть не уявляють, що собою представляють забіги з перешкодами, можуть спробувати свої сили в “Strong Race” та “Legion Run”.

  • Дистанції: 5 км. / 15 перешкод, 7 км. / 18 перешкод, 10 км. / 20 перешкод
  • Категорії: Аматори, Профі

“StrongRace” – серія забігів з перешкодами, що проходить по пересіченій місцевості, де учасникам, крім бігу, потрібно подолати ще деяку кількість перешкод.

  • Дистанції: 5 км. / 15 перешкод
  • Категорії: Аматори

“Legion Run” – це приблизно п’яти кілометровий, орієнтований на команду забіг з перешкодами у вигляді багнюки, вогню, льоду і колючого дроту, який проводиться в різних країнах по всьому світу. В Україні це біг на 5 кілометрів із 15 перешкодами. Ідеальний варіант для аматорів, які лише починають свій шлях в цьому виді спорту.