Вражаючі перегони з перешкодами України

Вражаючі перегони з перешкодами України

Ось і прийшов час, коли я звернув свою увагу на цікавий вид забігів, а саме забіги з перешкодами, а заодно трішки відволіктись від шосейних та трейлових забігів та спробувати, щось нове для себе, де потрібно не тільки бігти, але й ще долати різні перешкоди. А в цій статті підготувати перелік забігів з перешкодами, що проводяться на території України. Забіги з перешкодами або OCR-забіги (від англійського - Obstacle Course Race) представляють собою дистанцію протяжністю від 5 до 30 кілометрів з численними випробуваннями. Найчастіше подібні заходи проходять на пересіченій місцевості, а перешкоди можу бути самими різними: подолання височенних бар'єрів, лазіння по грязьовим канавах, перенесення важких предметів і падіння в крижані водойми. Загалом, учасникам потрібно пройти крізь реальні вогонь, воду і мідні труби. 

В Україні забіги з перешкодами представленні п’ятьма брендами, міжнародними Spartan Race, Race Nation, Strong Race та Legion Race і національним Dyka Gonka. Знайомство з забігами з перешкодами розпочнемо з тих гонок, які є більш професійними та дають змогу кваліфікуватись на Чемпіонат Світу та Європи з OCR, а саме Spartan Race, Race Nation та Dyka Gonka.

  • Дистанції: Spartan Sprint (5 км. / 20 перешкод), Spartan Super (10 км. / 25 перешкод), Spartan Beast (20 км. / 30 перешкод)
  • Категорії: Standard, Elite

“Spartan Race” – серія забігів з перешкодами, які зародились в горах Вермонту, а створив його спортсмен світового класу, Джо Де Сена. Вони проводяться в США і мають франшизу в 30 країнах, включаючи Канаду, Південну Корею, Австралію і кілька європейських країн. Головною особливістю “Spartan Race” є проведення щорічного чемпіонату світу, і для участі в ньому чоловіки і жінки повинні фінішувати в п’ятірці кращих в серії чемпіонатів США або регіональних чемпіонатах в своїй відповідній категорії.

  • Дистанції: 5 км. / 20 перешкод, 10 км. / 25 перешкод, 20 км. / 30 перешкод
  • Категорії: Standard, Elite

Гонки “Race Nation” — це спеціально спроектована траса із перешкодами, завдяки якій спортсмени та любителі випробовують себе на міцність та силу духу, а також витривалість та фізичну підготовку. Перешкоди пов’язані з підйомами та спусками, водою, болотом, піском, холодом, висотою, рівновагою, переміщенням предметів, вогнем та фізичними навантаженнями тощо. Бренд “Race Nation” був створений в Україні, але з 2016 року став міжнародним, так як окрім України забіги “Race Nation” проводиться ще в Казахстані. Крім того учасники гонки “Race Nation” мають можливість пройти відбір до  Чемпіонатів Світу та Європи з OCR.

  • Дистанції: Дика Миля (1 миля / 15+ перешкод), Зухвала П’ятірка (5+ км. / 20+ перешкод), Шалена Десятка (10+ км. / 25+ перешкод), Потужний півмарафон (21+ км. / 30+ перешкод)
  • Категорії: Pro, Age, Open

“Dyka Gonka” – це українська серія забігів з перешкодами, що поєднує у собі три види активності: біг по пересіченій місцевості, подолання запаморочливих перешкод та боротьби з викликами природи. Учасники будуть бігти, лізти, стрибати, долати як штучні, так і природні перешкоди та пробиратися за карколомними маршрутами. Крім того учасники “Dyka Gonka” можуть відібратись на Чемпіонатів Світу та Європи з OCR.

Новачки, які хочуть глянути, що з себе представляють забіги з перешкодами можуть спробувати свої сили в Strong Race та Legion Run.

  • Дистанції: 5 км. / 15 перешкод, 7 км. / 18 перешкод, 10 км. / 20 перешкод
  • Категорії: Аматори, Профі

“StrongRace” – серія забігів з перешкодами, що проходить по пересічній місцевості, де учасникам крім бігу потрібно подолати ще деяку кількість перешкод.

  • Дистанції: 5 км. / 15 перешкод,
  • Категорії: Аматори

“Legion Run” – це приблизно п’ятикілометровий, орієнтований на команду забіг з перешкодами з бруду, вогню, льоду і колючого дроту, який проводиться в різних країнах по всьому світу.