Природний біг

Природний біг

  • Назва мовою оригіналу: “Natural Running. The Simple Path to Stronger, Healthier Running”
  • Автор: Денні Ебшир, Брайан Метцлер
  • Жанр: Спорт

Анотація

Відомо, що біг — один із найтравматичніших видів спорту. “Крапля камінь точить” — тисячі кроків, зроблених невірно, перевантажують кістки, м’язи, зв’язки, і справа кінчається плачевно — починаються болі, травми, і багато хто зрештою йде з цього спорту.

Виробники один за одним видають новітні розробки в області бігового взуття, покликані перерозподілити ударне навантаження: гіперпружна підошва, потовщена п’ята, потужні супінатори; але спочатку неправильна техніка бігу тих, хто таке взуття користується, остаточно псується: м’яка підошва, не дозволяючи стопі відчувати поверхню, лише закріплює навички неправильного бігу. Крім того, ударне навантаження нікуди не подіється, воно передається вище – на коліна, кульшові суглоби, хребет.

Кращий біг – природний, і потрібно лише правильно використовувати ті амортизаційні здібності стопи, закладені в ній від природи. У книзі докладно описані всілякі проблеми, які можуть виникати у бігунів, шляхи їх вирішення, а також дані вправи та поради щодо вибору бігового взуття.

Цитати

Помилки під час бігу призводять до підвищеної витрати сил і енергії, споживання більшої кількості кисню та активнішої роботи серцево-судинної системи в порівнянні з аналогічним темпом при використанні раціональної методики.