Мотивація, щоб почати бігати

Мотивація, щоб почати бігати

У кожної людини своя причина, через яку вона приходить у світ спорту і пов’язує своє життя саме з бігом. Мій шлях любителя бігу розпочався в далекому в 2017 році. Тоді не ставив собі за мету досягти якихось видатних результатів, моя мотивація була простою – мені хотілося якось урізноманітнити свої будні.

мотивація для бігу

Хто б міг подумати, в тому числі і я сам, що біг стане моїм найбільшим і найважливішим захопленням у житті. За час поки я займаюсь бігом, мені вдалося прийняти участь у багатьох різних стартах по всьому світу, зустріти велику кількість учасників з різною мотивацією. Тому можу зробити певні висновки і виділити чотири основні причини, які зазвичай мотивують бігунів-любителів займатись бігом, тому далі поговоримо про це більш детально.

Є однією з найпоширеніших мотивацій любителів бігу. Зазвичай спортсмени любителі приходять у спорт з метою відволіктись від буденних проблем і роботи, трохи урізноманітнити свої будні та отримати нові враження. Вони обирають пробіжки кілька разів на тиждень на невеликі дистанції.

Така мотивація для бігунів є більш серйозною, адже людина ставить собі за мету не просто цікаво та активно провести вільний час, отримати нові враження, а й кардинально змінити своє життя і самого себе. Зазвичай усе починається з бажання скинути кілька зайвих кіло, але декого це так затягує, що людина повністю змінює свій стиль життя. Подібна мотивація дозволяє досягти досить непоганих результатів у бігу.

Ще одна доволі поширена мотивація. Спортсмени початківці за рахунок членства у клубі відчувають неабияку підтримку і впевненість у своїх силах. Вони більше дізнаються про цей вид спорту і головне при підготовці до змагань роблять менше помилок. Адже тренер або більш досвідчений наставник чи одноклубники допомагають зробити правильне рішення і відповідно досягти кращих результатів, ніж під час самостійної підготовки.

Бігунів з такою мотивацією я дуже часто зустрічаю на різноманітних міських забігах, які проводяться з певною благодійною метою. Багато хто з досвідчених спортсменів починав свою кар’єру бігуна в такий спосіб – вийшовши на старт з метою зібрати гроші на якусь добру справу, наприклад, лікування важкої хвороби чи допомоги дітям з вадами розвитку тощо. З часом такі атлети починають більше цікавитися самим видом спорту.