Зворотні посилання та методи їх отримання на сайт

Зворотні посилання та методи їх отримання на сайт

Якщо ви хочете покращити позиції свого сайту у пошуковій видачі і разом з тим зробити його більш помітним для користувачів, то вам потрібно звернути свою увагу на зворотні посилання (лінкбілдінг). Так як це є один із способів, за допомогою якого пошукові системи визначають, які сайти показувати варто користувачеві в першу чергу, — це аналіз зворотних посилань. Наявність зворотніх посилань на сайт дозволяє підняти його авторитетність та позицію в пошуковій системі і відповідно це дозволить залучити більше користувачів на сайт з пошуку.

зворотні посилання

Побудова якісних зворотніх посилань (лінкбілдінг) – це доволі складний та клопіткий процес, але якщо ви хочете, щоб сайт займав перші позиції в пошуковій видачі, то без цього неможливо обійтись. Тому в сьогоднішній статті хочу розглянути основні методи лінкбілдінгу, які у свою чергу можна поділяються на безкоштовні та платні.Знайомство з методами лінк білдінгу, розпочнемо зі знайомства з безкоштовних методів:

Розміщення посилань у соціальних мережах

Використання соціальних мереж — один із найбільш простих і доступних способів отримання зворотніх посилань на сайт і підвищення видимості сайту в пошуковій видачі.

Реєстрація в каталогах

Одним з найстаріших спосіб просування сайту без бюджету і разом з тим найлегшим - реєстрація сайту в тематичних каталогах. Це дозволяє не тільки отримати додаткових зворотніх посилань на сайт, але й покращити індекс цитування (ІЦ) та позицію сайта в результатах видачі пошукових систем.

Гостьовий постинг

Ще один спосіб просування сайту без бюджету - гостьовий постинг. Даний спосіб дозволяє розмістити свою статтю у сторонньому блозі, що дозволяє не тільки отримати хороші зворотні посилання і реферальний трафік, але й підвищити впізнаваність вашого ресурсу серед користувачів інтернет.

Коментарі з форумів та блогів

Підтримувати темпи нарощування зворотніх посилань допомагають посилання в коментарях форумів та блогів. Хоча ефективність даного методу в останні роки зменшилась, але цей спосіб усе ще сприяє підвищенню впізнаваності сайту та залученню цільової аудиторії (ЦА).

Розміщення посилання у статті, новині та прес-релізі

Розміщенння статті, новини, прес-релізи в інтернеті допоможе підвищити впізнаваність та експертність вашого сайту.

Розміщення посилань у сервісах з запитаннями та відповідями

Головна корисність сервісів питань і відповідей в контексті просування вашого сайту полягає не стільки в генерації зворотніх посилань, скільки в підвищенні впізнаваності його, а також в трафіку на цільову сторінку.

Обмін посиланнями

Ще один зі безкоштовних способів побудови зворотніх посилань це обмін посиланнями та статтями між сайтами на підставі домовленостей.

Крім безкоштовних методів побудови зворотніх посилань також існують і платні методи просування сайтів:

Купівля посилань через сервіси

При необхідності швидко наростити кількість зворотніх посилань найефективніше звернутися до сервісів для купівлі посилань.

Аутріч

Аутріч – метод отримання зворотніх посилань, який ґрунтується на безпосередній взаємодії із власниками цікавих для розміщення ресурсів – сайтів і блогів. Посилання, отримані за допомогою аутрічу, сприймаються пошуковими ботами як природні і позитивно впливають на органічний рейтинг проєкту.

PBN

Ще один доволі популярний метод отримання зворотніх посилань на сайт це створити Private Blog Network (PBN), Завдання PBN сіток - просто посилатися на основний ресурс. У PBN сітках зазвичай використовуються не створені з нуля сайти, а так звані дропи — сайти, доменне ім’я яких з якоїсь причини не продовжили.