Повернення у літо - "Palma Marathon"

Повернення у літо - "Palma Marathon"

Початок осені цього року виявився досить насиченим, було багато бігових стартів і відповідно цікавих подорожей. При чому, я зміг відвідати, як українські міста, такі, наприклад, як Ізмаїл, Білу Церкву, так і побувати за кордоном, зокрема у сонячній Хорватії (побігати її гірськими стежками  на “Ucka Trail”).

Прихід пасмурної осені викликав у мене бажання повернутися у літо і ще трохи погрітися на сонці. Я одразу згадав кінець 2019 року, коли відбулася моя бігова подорож до Малаги. Цього року я вирішив повторити цей досвід і обрати якийсь цікавий марафон в Іспанії. Тож, мій вибір пав на “Palma Marathon”, що проходить щороку в столиці Балеарських островів, містечку Пальма де Мальорка.

Реєстрація

Реєстрація на марафон проходить вже в традиційний для більшості подібних змагань спосіб в режимі онлайн – на офіційному сайті palmademallorcamarathon.com. Кожен учасник має можливість обрати не лише основну дистанцію для випробування власних сил, а й змагання в інших дисциплінах: забіг на 21 та 10 кілометрів. Під час реєстрації кожен має сплатити реєстраційний внесок у розмірі приблизно 45 євро в залежності від дати реєстрації та обраної дисципліни.

Маршрут

marathon palma

Маршрут марафону являє собою добре асфальтовану трасу з невеликими ділянками бруківки, яка проходить вздовж набережної та історичними вуличками міста Пальма де Майорка. На трасі марафону передбачено чотири точки гідратації, де кожен атлет може освіжитися водою або ізотоніком, підживитися фруктами.

Біг

Марафонський забіг у Пальмі розпочався для мене рано вранці у п’ятницю. Спочатку зі мною сталася досить неприємна пригода, коли сплутав аеропорти і через це довелося усю дорогу вислуховувати  бурмотіння таксиста через це. Але то дрібниці. Про все швидко забув одразу, коли літак сів в аеропорту Пальми.

palma

Опинившись у цьому місті, одразу після поселення у хостел і трохи відпочивши з дороги, я вирушив знайомитися з маршрутом, який мені доведеться скоро підкорювати, пройшовся вуличками Пальми. Одразу впало в око рівень підготовки до майбутнього бігового свята, наявність усюди табличок із повідомленнями для місцевих жителів про те, що в неділю дороги будуть перекриті. Також зустрів багато спортсменів бігунів, особливо на набережній.

біг в пальмі

Стартові пакети організатори марафону почали видавати усім учасникам за два дні до початку марафону “Palma Marathon”. Це відбувалося біля місцевого кафедрального собору святої Марії. Також у п’ятницю учасникам запропонувати ранкову пробіжку та “SportExpo”, у суботу відбулося “Pasta party”. Відвідав стартове містечко в суботу, забравши свій стартовий пакет із номером, а також прогулявшись по “SportExpo” в пошуках чогось цікавого. Але сама виставка мене розчарувала, адже я планував отримати більше інформації про інші іспанські забіги, а в результаті, крім футболок і шортів, нічого цікавого там не знайшов. Тож, зрозумівши це, я просто вирушив на пошуки вільного лежака, щоб трохи розслабитися, насолодитися сонцем і панорамою кафедрального собору.

Біг

В неділю о 8.00 ранку відбувся старт “Palma Marathon”. Спочатку стартували учасники основної дистанції марафону, а потім через 15 хвилин – атлети, які обрали для себе змагання у півмарафоні, останніми відбулися старти для бігунів на 10 кілометрів.

palma marathon

Усім відомо моє негативне ставлення до забігів, маршрут яких складається з декількох кіл. Цього року мені “пощастило” на них. Але цього разу потрібно було пробігти всього два кола. Завдяки красивим краєвидам навколо це пройшло майже непомітно. Біг мене дуже радували і давали натхнення.

біг в пальмі

Перша частина марафону була досить комфортною для мене за відчуттями, сонце не так докучало, тож першу половину забігу мені вдалося подолати за 1 годину і 55 хвилин. Окрім цього, я вирішив, що буду триматися пейсмейкера, який біг на 4 години, наївний був, але мріяти нікому не заборонено.

palma run

Що ж стосується самого маршруту марафона, то перші 12 кілометрів кола проходять по набережній, а останні 9 кілометрів вуличкам міста. Саме ж коло має кілька підйомів, найбільший – на 4 – 6 кілометрі і трохи менші зустрічаються вже в самому місті, крім того, у старій його частині зустрічається багато бруківки.

palma run

Друга частина марафону пройшла під пекучим сонцем. Тож я швидко повернувся в реальність після своїх мрій про 4 години. Як я не намагався зробити це швидше, все ж таки перетнув фінішну лінію з результатом 4 години та 53 хвилини. Що в цілому є досить непогано. 

Враження

“Palma Marathon” залишив після себе багато позитивних емоцій і вражень, перш за все через класний рівень організації бігової події. Сподобався мені і маршрут марафону, хоч він був і круговим та складався з двох кіл, особливе задоволення отримав від того відрізка, який проходив вуличками старого міста. Також варто відмітити класну підтримку учасників марафону жителями та гостями міста, було дуже приємно.