Прогулянка набережною річки Ніл - "Cairo Marathon"

Прогулянка набережною річки Ніл - "Cairo Marathon"

Коли я на початку року планував календар на наступний біговий сезон, то вирішив обов’язково взяти участь у якомусь цікавому і незвичному для мене марафоні. Як відомо, у зимовий період не дуже багато проходить подібних змагань із бігу в силу погодних обставин. Тож, свою увагу прийшлося зосередити на заходах, що проводяться у Туреччині та Єгипті в цей період. В січні-лютому в Туреччині, на жаль, ніякі марафони не проводяться, а у березневому марафоні в Анталії мені вже пощастило минулого року прийняти участь. Тож, залишився Єгипет. В цій країні проводять аж три марафонські забіги протягом року: на початку року в Луксорі та Каїрі, а восени – в Александрії.



Більш за все хотілося побувати у Луксорі через можливість побачити велику кількість цікавих історичних пам’яток. Однак, як виявилося, до цього міста потрапити не так вже й просто: необхідно робити дві пересадки в Стамбулі та Каїрі. Тому я зупинився на Каїрському марафоні. “Cairo Marathon” проходить щороку у січні місяці, починаючи з 2014, в столиці Єгипту. Кожного разу він збирає усе більше і більше учасників з різних країн світу. Коли я цікавився цим заходом, то дізнався, що у 2015 році тут відбувся біговий челендж “777” (7 марафонів 7 континентів 7 днів). Тому мені довелося відкинути усі сумніви і розпочати новий біговий сезон саме з марафону у Каїрі.

Маршрут “Cairo Marathon” пролягає вздовж мальовничої набережної річки Ніл. Він розпочинається і закінчується в саду Хорея. Протягом марафону кожен учасник має можливість не лише отримати задоволення від самих спортивних змагань, але й побачити красиві пейзажі та знакові місця в центрі міста, наприклад, міст Каср-ель-Ніл, палац Маніал, площу Талаат-Харб і Каїрський оперний театр, церкву Святого Георгія, Єгипетський геологічний музей, а далі острів Рода і Університетський міст.

Особливості траси і рівень організації заходу

Траса марафону є добре асфальтованою і, що головне, цього року її сертифікувала Єгипетська федерація атлетики (EAF). Маршрут Каїрського марафону складається з одного кола, де учасники біжать 21 кілометр в одну сторону, потім розвертаються на Університетському мості і біжать у зворотньому напрямку. Організація бігового заходу, як кажуть спортсмени, кожен рік покращується і загалом відповідає міжнародним нормам. Протягом усієї дистанції через кожні 5 кілометрів передбачені пункти гідратації і харчування, де, крім води та ізотоніків, можна ще поласувати місцевими фруктами. Також постійно присутні волонтери, які допомагають усім учасникам і гостям змагань.

cairo marathon map

Реєстрація на участь у заході відбувається, як і в будь-яких інших марафонах, онлайн на офіційному сайті Каїрського марафону marathoncairo.com або на його сторінці у мережі facebook, вартість участі становить від 30 $ на особу. Крім того, кожен учасник може обрати найбільш комфортну для себе дистанцію, окрім традиційних 42 кілометрів, ще є дистанції на 21 та 10 кілометрів. Це підійде новачкам або для менш підготовлених спортсменів, щоб перевірити власні сили на витривалість.

Особисто для мене знайомство з Каїром було не першим. Минулого року я приймав  участь у напівмарафоні “Pyramids Half Marathon”, чий маршрут проходить через плато Гізи. Цього разу моя подорож майже нічим не відрізнялася від минулорічної. Ввечері я вилетів з Києва до Стамбулу, а наступного ранку зі Стамбулу до Каїру. Єдине, що потрібне було мати при собі негативний тест ПЛР для допуску на борт літака і ходити увесь час у масці.

В Каїрі я пройшов паспортний контроль і відправився до місця свого проживання – номеру у готелі “Grand Nile Tower”, який був мною заброньований завчасно. На наступний день у п’ятницю була запланована моя участь у марафоні в Каїрі. Рано вранці я прокинувся і поспішив до стартового містечка, щоб отримати свій стартовий номер та розпочати бігову пригоду старовинним містом. Деякі спортсмени отримали свої стартові пакети раніше у середу, але я в той час був у дорозі. Тож, свій стартовий пакет отримав перед самим марафоном.

О 6:15 за місцевим часом відбувся старт Каїрського марафону, а трохи пізніше стартували учасники і на інших дистанціях.

Чим мені запам’ятався "Cairo Marathon"?

У кожного подібного змагання є свої особливості, які його характеризують і запам’ятовуються надовго. “Cairo Marathon” не виключення. Що хочеться особливо відмітити:

Але не зважаючи на ці дрібниці, загалом в мене, залишились лише позитивні емоції від змагань у Каїрі. Через 5 годин 48 хвилин від початку забігу я нарешті пересік фінішну арку п’ятого за рахунком “Cairo Marathon”. На фініші мене, як і кожного спортсмена, очікували пам’ятні нагороди, частування фруктами, вода та відпочинок від єгипетського сонця і автомобілів. Це була дуже цікава бігова пригода, справжній африканський марафон у скарбничку особистих спогадів і вражень!

Якщо ви шукаєте гострих відчуттів, а також не уявляєте свого життя без бігу навіть в зимовий період, вам варто спробувати свої сили у наступному “Cairo Marathon”. Точно про це не пошкодуєте.

Готуйтесь, тренуйтесь та вперед – отримувати нові незабутні враження, досвід і цікаві знайомства! 

Радий, якщо мій досвід був корисним та цікавим для вас.


Booking.com