З тих пір, як я полюбив біг і все, що з ним пов’язане, слова “старт” та “фініш” отримали для мене нове значення і зміст. Тепер це не просто написи на стрічці чи арці, а своєрідні символи початку морального та психологічного переродження, очищення тіла і душі, “дистанція” – шлях який необхідно подолати, аби цього досягти, а “фініш” – вдале завершення цього процесу. Тому за всі чотири роки, поки я захоплююся бігом, ніколи не повертаюсь знову на один і той же старт, незалежно від того, сподобався він мені чи ні.
Участь у біговій події “Bila Tserkva Marathon” мала для мене стати завершальним етапом знайомства з біговими змаганнями у цьому чудовому місті Київської області. Загалом я прийняв участь у чотирьох забігах, що проходили у Білій Церкві (три забіги по пересіченій місцевості і одному шосейному). Усі вони мені подарували багато позитивних емоцій та цікавих вражень. Спочатку я хотів завершити білоцерківські пригоди повним марафоном і навіть зареєструвався на нього, але потім зрозумів, що бігти знову кругову трасу, яких цього року у мене було досить багато, особливого бажання не має.

Крім того, щоб пробігти таку дистанцію, необхідна була довідка від лікаря, яку не дуже й то хотілося робити. Тому я прийняв рішення за тиждень до початку марафону взяти участь не в марафоні, а в півмарафоні.
Реєстрація
Зареєструватись на “Bila Tserkva Marathon” можна через офіційний веб-сайт спортивної події bc-marathon.org.ua. Тут учасникам пропонують обрати одну з трьох дистанцій, основну – марафон або дистанції-супутники – півмарафон, забіг на 5,2 кілометри. Також організатори дбають про розміщення усіх учасників змагань, які можуть на час проведення змагань проживати у готелі “Рось” за помірну плату.
Маршрут
Маршрут марафону у Білій Церкві являє собою добре асфальтовану і промарковану трасу. Вона є досить рівною без різких підйомів та спусків. Учасникам марафону необхідно подолати 8 кіл, півмарафонцям відповідно – 4 кола, на кожному з яких передбачено по одному пункту гідратації та освіження.

Довжина кожного кола складає 5,2 кілометра. Також на трасі було організовано декілька точок з музичною підтримкою.
Біг
Їхати до Білої Церкви я вирішив у суботу, щоб з самого ранку забрати свій стартовий пакет. Дякуючи організаторам, які запропонували проживання в готелі “Рось” по помірним цінам, мені було де зупинитися і набратися сил перед стартом. Друга половина суботнього дня для мене пройшла у дорозі до містечка Біла Церква. По прибуттю я одразу відправився до стартового містечка, яке розміщувалося в холі того ж готелю, аби забрати свій стартовий пакет. Далі я прогулявся вулицями старого міста і насолодився його атмосферою.

Поїздка на “Bila Tserkva Marathon” стала для мене четвертою та останньою у ролі бігуна до цього містечка. Вперше я тут побував у жовтні 2019 року, коли приймав участь в першій редакції трейла “Village Trail”. Вдруге я тут опинився у 2020 році, коли брав участь у цікавій біговій пригоді під час трейлового забігу “Тропа над Россю”. Третій раз був цьогоріч весною на трасі трейлового забігу “Шкарівські гірки”. І ось вчетверте – Білоцерківський марафон.

Тож, недільним ранком усі учасники Білоцерківського марафону заполонили вулички невеликого містечка в очікуванні своїх стартів. Маршрут марафону і півмарафону був хоч і круговий, але досить рівний та швидкісний, що дуже зручно для встановлення особистого рекорду. Крім того, варто зазначити, що під час марафону в Білій Церкві проходив Чемпіонат України з марафонського бігу. Тому на трасі можна було зустріти майже усіх топових українських марафонців. Десь о 10:30 усі учасники марафону зайняли свої місця в стартовому коридорі і розпочався передстартовий відлік

Особисто для мене початок півмарафону вийшов досить непоганим. Бігти було комфортно, тому першу частину дистанції 7 миль я подолав за 54 хвилини, при цьому, отримав величезну насолоду від гарного осіннього ранку. Незважаючи на те, що маршрут півмарафону і був зручний для встановлення рекордів, але в мене не було бажання покращувати свої результати. Тому на 3 та 4 колі я навіть трішки збавив свій темп, щоб вкластися у звичний для себе час (1 година 50 хвилин). Однак, як я не старався, але фінішну пряму все ж таки перетнув за 1 годину 49 хвилин.
Враження
“Bila Tserkva Marathon” є одним з найстаріших марафонів України, а також він має найшвидшу трасу на марафонську дистанцію, що робить ці змагання досить цікавими для учасників. Участь в марафоні в Білій Церкві залишив після себе багато позитивних вражень. По-перше, варто відмітити гарну організацію бігової події та шалену підтримку від жителів міста усіх учасників на трасі марафону. І чесно кажучи, склалось враження, що в Білій Церкві це свято бігу не лише для спортсменівв, але й для усіх без виключення жителів міста. Вони з величезною повагою ставляться до учасників забігу. Я вперше таке побачив на українському старті, за цими враженнями не потрібно було їхати до Європи.