Встигнути за час - "Ltava Run Racing"

Встигнути за час - "Ltava Run Racing"

Всі забіги, у яких я брав участь до “Ltava Run Racing”, мали визначену дистанцію (5 км., 10 км., 10 миль, 21 км., 30 км., 42 км.). Проте серед бігових заходів є і багато інших цікавих форматів: біг на час (1 година, 3 години, 6 годин, 12 годин, 24 години та 48 годин) та біг з перешкодами. Цього ж року я вирішив поексперементувати та прийняти участь в так званому бігові на визначений час. Про організацію таких заходів я дізнався ще в минулому році та дуже загорівся прийняти участь у такому заході. Розпочати вирішив з бігу на одну годину та зі змагання “Ltava Run Racing”.

Реєстрація

Реєстрація на забіг відбувалась на сайті vseprobegi.org,  де крім також можна було дізнатись про сам забіг.

Біг

Приїхав я у Полтаву зранку у день забігу, та й зразу вирушив з автовокзалу до стартового містечка, яке знаходилось на території місцевого картодрома “Ltava”. Це уже не перший забіг на подібній локації: перший у 2018 році був Петропавлівський півмарафон на території автодрому “Чайка”, що у місті Києві. Підходячи до нього здалеку можна помітити один маленький факт: даний об’єкт досить довгий час не фінансувався та знаходиться у трішки занедбаному стані. Але вселяє оптимізм у все це те, що дана локація дожила до нашого часу та не перетворилась на новий ЖК чи ТРЦ (трохи відволікся від основної теми) і вона старається потроху працювати.

До стартового містечка я прибув занадто рано, адже його лиш починали розгортати: ставили намети, монтували сцену та маркували трасу. Класно було спостерігати за тим, що зазвичай для учасників забігів залишається за кулісами.

Забравши свій стартовий пакет, який вміщував в себе стартовий номер, чіп, воду та смачне печиво розпочалась підготовка до старту. Перед початком основного забігу учасники зібрались на розминку, а також на дитячий старт, після чого стартували і дорослі. Траса “Ltava Run Racing” представляла собою асфальтоване коло довжиною в один кілометр, в кінці якого розміщувався пункт гідрації. Увесь маршрут проходив відкритою місцевістю, де затінків не було взагалі, тому організатори встановили два розпилювача води на трасі, що б учасники могли освіжитись під час бігу.

Оскільки з таким форматом бігу я стикався уперше, все що я про нього знав – чим більше я за годину пробіжу, тим краще. Перше коло в мене було “ознайомлюючим”, після чого потроху почав нарощувати темп. Було досить спекотно, тому пункти гідрації та розпилювачі я не оминав. Що тут ще сказати, 12 повних кіл пробіглись дуже одноманітно. Після 3 кола вони перетворились в свого роду біг між пунктами гідрації, де ти освіжаєшся і біжиш далі, а по дорозі ще й забігаєш під розпилювачі, що б трішки освіжитись. Так промайнула уся година.

Враження

Хоч і біг колами не можу називатись моїм улюбленим, та “Ltava Run Racing” зміг подарувати нові враження та залишити після себе щось позитивне та приємне в душі. На висоті була організація: усе продумано, прораховано та гарно організовано, що навіть спека не стала на заваді. Сподобалась і сама локація, і та траса, де відбувався забіг: усе було дуже зручно, інколи навіть уявлявлялось, як її підкорюють картинги. Окремо виділяю підтримку на трасі: вона мотивувала та ніби підштовхувала бігти швидше та долати наступне коло. Та головне, що мені сподобалось, це сам формат забігу: у учасників є лише година та коло в один кілометр. Такий формат справді виявився дуже цікавим: коли на все про все у тебе є лише одна година.  “Ltava Run Racing” подарував не тільки новий досвід але й гарні враження.