До участі у “Ltava Run Racing” фінішував на багатьох різних забігах, чия дистанція була чітко визначеною – 5/10/21/30/42 кілометрів. Але є й дуже багато бігових заходів, що організовані зовсім по-іншому, наприклад, біг на час. Формат такого забігу визначається максимальною кількістю кілометрів, які учасники подолають за визначений час – 1/3/6/12/24/48 годин.

Цього разу я вирішив проекспериментувати та взяти участь саме в такому біговому форматі – біг на визначений час. Ще у минулому році вперше дізнався про такі бігові події, після чого мені захотілося прийняти участь у такій події. Своє знайомство з даним форматом забігів вирішив розпочати з полтавської бігової події – “Ltava Run Racing”. Забіг “Ltava Run Racing” зацікавив в основному тим, що тут потрібно бігти протягом однієї години. Хоча одна година це досить невеликий час, але для ознайомлення з новим для себе форматом саме те що треба.
Реєстрація
vseprobegi.org – саме на цьому веб-сайті треба було зареєструватися для участі у “Ltava Run Racing”. Також на сайті можна було дізнатися історію та особливості цієї бігової події.
Біг
У Полтаву я приїхав вранці в день проведення забігу. Після прибуття одразу вирушив до стартового містечка забігу, що розмістилося на місцевому картодромі “Ltava” Це вже був не перший для мене забіг на схожій локації – першим був “Петропавлівський півмарафон”, що проводився у Києві на автодромі “Чайка” у 2018 році.
Підходячи до картодрому, ще здалеку можна було побачити, що цей об’єкт трішки занедбаний. Це через те, що він довгий час не фінансувався та не підтримувався у гарному стані. Але радує той факт, що ця локація зберіглася до наших днів та не перетворилася у черговий ТРЦ або ЖК, й продовжує потроху працювати.

До стартового містечка я прибув доволі рано. Його ще починали розгортати: встановлювали намети, маркували трасу та монтували сцену. Дуже цікаво було поспостерігати за тим, що зазвичай залишається за кулісами для учасників бігових заходів.

Забравши свій стартовий пакет, до якого входив номерок учасника, чіп, печиво та вода. Після цього почалася інтенсивна підготовка до старту. Перед початком забігу була проведена невеличка розминка. Далі був старт для дітлахів й тільки після цього стартував основний забіг для дорослих.

Траса “Ltava Run Racing” була асфальтованою та представляла вона собою кілометрове коло, на кінці якого було встановлено станцію гідрації. Уся траса була на відкритий місцевості без найменшого натяку на затінок. Тому організаторами було встановлено два водних розпилювача, які дозволяли б спортсменам освіжитися під час бігу.
З таким форматом забігу я стикався перший раз. Все, що про нього мені було відомо – це чим більше кілометрів вдасться пробігти за визначений час, тим краще. На першому колі я “знайомився” з трасою, після чого став потрохи прискорюватися. Я не нехтував станціями гідрації та старався не оминати розпилювачі, бо було дуже спекотно.

Що можна сказати – десь дванадцять кіл промайнули дуже одноманітно. Вже після третього кола біг перетворився на перебіжки від однієї станції гідрації до іншої, щоб вгамувати спрагу й продовжити свій шлях. Між цим ти забігаєш під розпилювачі, щоб освіжитися. Саме так й промайнула одна година.
Враження
Я би не сказав, що біг по колу мені дуже подобається, але “Ltava Run Racing” подарував нові враження та залишив після себе приємні та позитивні емоції. Організація бігового заходу була на дуже високому рівні: організатори продумали та прорахували усе так, як треба, завдяки чому навіть пекуча спека не заважала учасникам.

Локація, де усе відбувалося, та сама траса теж сподобалися: бігти було зручно, та час від часу я навіть уявляв як цю трасу підкорюють картинги. Особливо треба відмітити підтримку глядачів, бо саме вони дуже добре мотивували й спонукали не зупинятися, бігти швидше, та долати одне коло за іншим.

Й головне, що мені найбільше сподобалося, так це формат забігу. Бігунам надається кілометрове коло та одна година – кожен сам вирішує якого темпу триматися і яку дистанцію долати. Саме такому досить цікавому організаційному рішенню забіг “Ltava Run Racing” подарував мені не тільки гарні враження, а й новий досвід.
Booking.com