Півмарафони в Україні скоро можна буде назвати національною забавою – так багато їх стали проводити в різних регіонах нашої країни. І це насправді добре, адже з’являється все більше й більше тих, для кого біг став справжнім захопленням. Та й для перевірки своїх сил є що обрати в будь-яку пору року. Тож я продовжую знайомитися з українськими півмарафонами й тестувати, де ж найкраще біжиться на тривалу дистанцію в 21 кілометр.

Цього разу вирішив знову подивитися, що ж цікавого є для бігунів у Волинській області. Восени минулого року я вже біг там “Kovel Half Marathon”, який є одним з найстаріших півмарафоном України. Тепер вирішив серед трьох відомих і цікавих забігів Волині – а це еко-марафон “Світязь”, “Ковельський півмарафон” та півмарафон у Луцьку – обрати новий. Зупинив свій вибір на луцькій “половинці”.
“Luchesk Half Marathon” – змагання, які вже вже протягом 5 років на початку осені приймає столиця Волині Луцьк. Програма стартів завжди доволі насичена, адже крім класичного півмарафону учасники можуть обрати ще кілька дистанцій, а саме 5 та 10 кілометрів.
Реєстрація
Зареєструватись на Луцький півмарафон можна через офіційний сайт піврафону dmytruk-lucheskhalfmarathon.org. Для учасників півмарафону “Luchesk Half Marathon” доступно три дистанції: основна – 21 кілометрів, дистанції-супутники: 10 та 5 кілометрів.

Маршрут півмарафона в Луцьку проходив центральними вуличками міста, де учасники забігу також могли насолодитись місцевою архітектурою та складався з двох кіл по 10 кілометрів кожне.
Місія – дістатися до старту
Отож, час вирушати в Луцьк. Дістатися до центру Волині з Києва я вирішив потягом. Увечері сів у поїзд №97 на Київському вокзалі, а вранці вже був у Луцьку. Якраз вчасно, щоб зареєструватися й забрати свій стартовий пакет. Їх почали видавати о 07:30 у головному корпусі місцевого вишу – Волинського національного університету імені Лесі Українки. Пакет можна було отримати лише за наявності документа, що посвідчує особу, а також медичної довідки або страховки.
На старт! Увага! Біжимо!
Стартовий майданчик “Luchesk Half Marathon” спорудили поблизу місця видачі пакетів – навпроти головного корпусу цього ж університету. Безпосередньо забіг почався о 9 ранку. Всі учасники незалежно від обраної дистанції – 5, 10 чи 21 кілометрів – стартували разом, з одного “коридору”.

Маршрут забігу на 21 кілометрів був цікавий, за що окрема подяка організаторам півмарафону. Основна дистанція охоплювала центральну частину міста й територію парку ім. Лесі Українки, й це дало змогу учасникам побачити різні вулиці мальовничого Луцька. Траса, що передбачала два однакових кола, була асфальтованою, але місцями траплялися невеликі ділянки з бруківкою.

Кожне коло півмарафону я умовно поділив на 3 частини. Перша – а це приблизно 2 милі – простяглася охайними вуличками Луцька, а також вздовж мурів Луцького замку, або, як його ще називають, замку Любарта. Це був мальовничий відрізок, адже замок є пам’яткою архітектури та історії національного значення, а ще вважається одним із найбільших і найдавніших в Україні.

Друга частина кола пролягала доріжками парку ім. Лесі Українки, де учасники могли сховатися від спеки в затінку місцевих дерев. А вже на третьому відрізку півмарафонці поверталися на центральну вулицю Луцька. До речі, саме на цьому етапі бігуни мали подолати підйом, який вже на другому колі був перед самим фінішем. Але там на учасників чекав не тільки він, а ще і вболівальники, які палко підтримали кожного, хто подолав дистанцію.

Особисто для мене перша половина Луцького півмарафону – а це десь 6 миль – промайнула швидко. Цю частину дистанції я подолав за 53 хвилини. Друге коло пробіг повільніше. А загалом увесь маршрут півмарафону підкорився мені за 2 години 12 хвилин. Звісно, я б хотів пробігти його швидше, але зважаючи на нечасті цьогорічні тренування, такий результат є логічним.
Після смак душевного забігу
Головною нагородою “Luchesk Half Marathon” для мене стала не тільки подолана довга дистанція, а ще й купа позитивних вражень. Та і як могло бути по-іншому, якщо організатори так відповідально підійшли до створення цього свята бігу?
Я вже згадував про вдало обраний маршрут. Але справа не тільки в ньому, а й загалом в інфраструктурі, створеній і для учасників півмарафону, і для тих, хто прийшов їх підтримати. Для всіх гостей працював фуд-корт, були організовані майстер-класи. Для дітей облаштували спеціальну ігрову зону, де вони могли провести час цікаво і користю. Родзинкою півмарафону став феєричний виступ вихованців спортивного клубу козацького бойового мистецтва “Герць”. У цей день у Луцьку було затишно, по-спортивному азартно і по-родинному тепло!