Leiden Marathon

Leiden Marathon

Leiden Marathon – відомий у спортивному світі захід, який відбувається регулярно щороку навесні в Нідерландах. Щороку рівень організації марафону в Лейдені покращується,  траса марафону є повністю маркована, на ній передбачені пункти гідрації, харчування. По всій дистанції чатує охорона та медичні працівники. Кожен учасник по завершенню змагань отримує пам’ятні медалі та сувеніри. Leiden Marathon, як і будь-яке інше подібне змагання, це гарна можливість для спортсмена перевірити свої сили та рівень підготовки, а також отримати безцінний досвід та познайомитися з такими самими спортсменами з усього світу. Крім того, марафон у Лейдені – це нагода доторкнутися до історії, побачити нові та цікаві міста в Європі, отримати насолоду від краси природи і навколишньої місцевості. 

Інформація про забіг

Історія

Марафон в Лейдені було започатковано в 1991 році Клубом Лейденських Дорожніх Бігунів, члени якого, вперше відвідавши марафон у Нью-Йорку, надихнулися його вражаючою атмосферою, кількістю учасників і гарною організацією, і забажали мати щось схоже у себе на батьківщині.

Leiden Marathon

Кожен рік марафон в Лейдені збирає все більше і більше учасників. В останні роки їх кількість становила понад 12 тисяч. Окрім марафонського забігу на 42 кілометра, який є основним у програмі Leiden Marathon, тут проводять змагання з бігу дистанцію в 21 кілометр (напівмарафон). 

Маршрут

Маршрут марафона "Leiden Marathon"

Лейденський марафон вирізняється не лише багаторічною історією, але й мабуть найкрасивішим маршрутом серед багатьох інших марафонів. Старт та фініш Leiden Marathon знаходяться у самому центрі старовинного міста з 900-річною історією, в якому, до речі, народився і жив до 12 років великий голландський художник Рембрандт. Дистанція пролягає добре асфальтованою дорогою через мальовничу місцевість і типовий для цієї країни ландшафт – польдери з вітряними млинами, поєднуючи між собою Лейден та 9 прекрасних навколишніх сіл з Зеленого серця Нідерландів.