Larnaka Marathon

Larnaka Marathon

“Larnaka Marathon” – це змагання, які завжди вирізнялися гарним рівнем організації та безпеки. На час проведення марафону трасу повністю перекривають на рух автотранспорту, вздовж усієї дистанції чергують медики, волонтери, рятувальні служби тощо. Участь у цьому заході безперечно є гарним досвідом. Це можливість перевірити себе на марафонській дистанції, обмінятися враженнями з іншими учасниками, побачити нові місця і людей, допомогти організаторам у пропагуванні здорового способу життя та захисті навколишнього середовища.

Інформація про забіг

Історія

Марафон в Ларнаці – перший зелений марафон на Кіпрі. Його організатори пропагують здоровий спосіб життя, повторне використання ресурсів, дбайливе ставлення до навколишнього середовища тощо. Марафон відбувається щороку восени у листопаді місяці, починаючи з 2017 року. В рамках заходу проводиться забіг на марафонську дистанцію в 42,195 кілометр та півмарафон на 21,097 кілометр, та забіг-супутник на 10 кілометрів. Загалом ця подія кожен рік збирає більш ніж 4500 атлетів з різних куточків світу. У 2020 році змагання не відбулися у зв’язку з поширенням епідемії коронавірусу.Реєстрація на марафон в Ларнаці відбувається вже в традиційний для багатьох досвідчених спортсменів спосіб онлайн на офіційному сайті марафону. При цьому, необхідно сплатити реєстраційний внесок, розмір якого коливається від 25 до 50 євро в залежності від дати реєстрації та виду дисципліни. Кожен атлет по прибуттю на місце змагань отримує стартовий пакет, в який входить стартовий номер (для тих, хто обрав ранню реєстрацію, стартовий номер є іменним), фірмову футболку, рюкзак с сувенірами від спонсорів. Після закінчення змагань спортсмени окрім пам’ятних призів, диплому та медалей, мають можливість скористатися послугами масажиста.

Маршрут

Маршрут “Larnaka Marathon” має сертифікат якості AIMS. Він являє собою у більшості добре асфальтовану з невеликими ділянками бруківки трасу. Вона складається з двох кіл: одного великого 31 кілометр і одного малого кола в 11 кілометрів. На маршруті зустрічаються невеликі підйоми та спуски. Забіг проходить вуличками міста (фініш поруч з будівлею муніципалітету), приморською набережною, поруч із солоним озером.

larnaka marathon map

Тому під час марафону учасники мають можливість не лише помилуватися красивими краєвидами, архітектурними пам’ятками, такими як середньовічна османська фортеця, собор Святого Лазаря, мечеть Хала Султан Текке, але й побачити вживу цілі зграї рожевих фламінго. Через кожні 2,5 кілометрів, починаючи з 5 кілометра, розміщені пункти гідратації та харчування, де кожен спортсмен має можливість підживитися водою, соком, фруктами чи ізотоніком.

Брошура про марафон

Нище наведена невеличка брошурі у якій вирішив коротко зібрав найбільш цікаву інформацію про марафон в Ларнаці, яка може бути цікавою для бігунів, які вирішили прийняти участь в даному забігові.