Як бігуну перевірити свої сили та витривалість? Обрати дистанцію, яку ще ніколи не підкорював! Саме так я й вчинив, коли складав біговий календар на літо. Саме тоді я випадково натрапив на “Kyiv Ultramarathon”, де бігуни змагаються на дистанції до 100 кілометрів. З першої спроби реєструватися на найдовший забіг не наважився, тож із трьох доступних дистанцій – на 25, 50 і 100 кілометрів – обрав 25 кілометрів. Вирішив спробувати свої сили на цій дистанції, адже до цього бігав лише півмарафони, а це 21 кілометр. Проте настав час випробувати свої сили й на більшій дистанції.
Загалом ультрамарафони – це всі забіги на дистанцію понад традиційні 42,195 кілометра. Їх багато проводять по всьому світу, але більшість із них – любительські. Лише на дистанції 100 кілометрів Міжнародна федерація легкої атлетики (IAAF) фіксує світові рекорди. Зараз найкращим результатом бігу на дистанції 100 кілометрів є час марафонця Нао Казамі з Японії, якому в 2018 році вдалося подолати цю відстань із часом 6:09:14.
Але повернімося до Києва, на Труханів острів, де проходить “Kyiv Ultramarathon“. Це змагання є чудовою можливістю випробувати себе на наддовгих дистанціях. А ще – нагодою отримати офіційні результати, які дозволять кваліфікуватися на міжнародні змагання. “Це традиційне випробування сили духу, витривалості та міцності бігунів”, як говорять про “Kyiv Ultramarathon” організатори.
Київський ультрамарафон проводять на Трухановому острові в Києві. Траса на його території – доступна й компактна, що дозволяє комфортно розміститися не тільки бігунам, а й їхнім групам підтримки. Драйву змаганням додають невеликі перепади висоти, які потребують правильної тактики – щоб правильно розкласти сили на дистанції і встановити особистий рекорд.
Обрав дистанцію? Час реєструватися й готуватися!
Щойно я вирішив, що хочу спробувати довшу, ніж зазвичай дистанцію, одразу ж зареєструвався. Зробити це всього за кілька хвилин можна було на сайті kyivultramarathon.com.
У переддень забігу я завітав на Труханів острів і забрав свій стартовий номер. І, скориставшись нагодою, одразу ж провів там власне невеличке тренування перед змаганням.
Забіг був легким для мене
Учасники основної дистанції – 100 кілометрів, бігли в суботу. Я ж мав стартувати о 8-й ранку в неділю, бо це була остання з усіх можливих дистанцій. Не скажу, що погода в цей день тішила – був дощ – але це не завадило мені виконати завдання і пробігти всю відстань. Але попри цю погодну прикрість усе пройшло чудово – забіг дійсно був легким для мене. Не поспішав, тримав середній темп і перші 3 милі подолав за 23 хвилини. Хоча, звісно, бігти в дощ – ще те задоволення: не встиг стартувати, а вже мокрий.
Через 56 хвилин після старту я вже подолав 7 миль. Загалом же дистанцію 25 кілометрів пробіг із результатом 02:25:05. Хоч траса була на 4 кілометри довша, ніж звична мені, цей показник мене потішив. Краєвиди Труханового острова встиг роздивитись ще на першому колі, тож наступні кола біг на автоматі.
Під час другого кола я зустрів на трасі Олександра Рекала. Це срібний призер одного з найекстремальніших у легкій атлетиці забігу на 12-годин. Вже після фінішу ми з Олександром зустрілися знову, привіталися й обмінялися враженнями про ультрамарафон.
Раджу цей ультрамарафон тим, хто хоче спробувати нове
Київський ультрамарафон став для мене своєрідною перевіркою. Як я пробіжу нову дистанцію? Чи буде мені важко? Чи вистачить мотивації? На всі ці запитання я знайшов відповідь, зміг оцінити себе і зрозуміти, куди рухатися далі. Бонусом до забігу стали приємні враження від мальовничого маршруту. Потішила й організація траси та стартово-фінішного містечка.
Загалом раджу цей забіг тим, хто хоче випробувати себе у дистанціях 25, 50 чи 100 кілометрів. Навіть новачкам немає чого хвилюватися – всюди рівна та асфальтована траса сприятиме тому, що дистанцію вдасться подолати з хорошим результатом. Вірте у себе, випробовуйте себе і любіть біг!
Booking.com