Назад у минуле - "Kovel Half Marathon"

Назад у минуле - "Kovel Half Marathon"

Відвідуючи місто Ковель навесні 2017 року, що в цьому містечкові проводиться бігова подія під назвою “Kovel Half Marathon“. У ті часи це б міг бути мій перший півмарафон, якби я взяв у ньому участь. Але у 2017 році я тільки починав свій шлях бігуна на довгі дистанції, який тільки й мріяв, що зможе подолати дистанцію у 21 кілометр. Свою мрію тоді я здійснив вже через 5 місяців, ставши учасником забігу “Silesia Marathon“. І тільки через 2 роки повернувся до міста Ковель, щоб пробігти його вуличками під час півмарафону “Kovel Half Marathon”, як мені й хотілося у перший візит до цього прекрасного міста.

Реєстрація

Зареєструватися для участі у півмарафоні “Kovel Half Marathon” можна було через сайт vseprobegi.org. На вибір для учасників було три доступних дистанції: 21 кілометр (основна) та дві додаткових на 15 кілометрів та 7.6 кілометра. До затишного містечка Ковель, що на Західній Україні, я завітав саме для того, щоб пробігти дистанцію у 21 кілометр. Також мені дуже хотілося перевірити свої сили після того, як в травні подолав свій перший марафон.

Шлях до стартового містечка

Доїхати до містечка Ковеля, яке має досить багату бігову історію вирішив автобусом з Києва – дорога зайняла приблизно 7 годин. По прибутті до міста я відразу вирушив до стартового містечка півмарафону “Kovel Half Marathon”. Дійти до нього пішки було дуже вдалою ідеєю – українське провінційне місто виявилося дуже гарним та мальовничим, а прогулянка ранковими вуличками наповнила мене гарним настроєм та бадьорістю. Стартове містечко розкинулося у самому центрі Ковеля в будівлі “Профспілки освітян” де й проходила видача стартових пакетів учасникам забігу.

Стартовий майданчик організатори розмістили біля парку. Прибувши на місце доволі рано, мені вдалося поспостерігати, як організатори та міські комунальні служби готуються до початку бігового заходу. Участь у півмарафоні “Kovel Half Marathon” брали не тільки українці – півмарафон радо приймав гостей з усіх куточків Європи. Найбільшу закордону бігову спільноту серед учасників представляли поляки.

Що стосується стартового пакета, то до нього входив номер учасника забігу, фірмова футболка, квиток на паста-паті, що проводилася після завершення півмарафону та інформаційні листівки з картою та історією проведення півмарафону.

Біг

Маршрут півмарафону “Kovel Half Marathon” пролягав центральними вулицями міста Ковель. Та складався з 3-х великих та 1-го малого кіла для основної дистанції в 21 кілометр. Сама траса виявилася дуже рівнинною, тому мої очікуваня були, що півмарафон буде досить легким.

Усі дистанції стартували одночасно – о 10:00. Такі старти мені дуже не подобаються. Коли усі стартують разом, є ризик “присісти на хвіст” бігуну, що біжить не ту дистанцію, що і ти. Зрозуміло, що це завжди незручно – він вже буде фінішувати, а тобі потрібно бігти далі.

Стартував відбувся доволі легко – зокрема перша частина забігу далася дуже комфортно. Навіть попри те, що у якийсь момент я вирішив дотримуватися темпу бігунки, що долала дистанцію на 7,6 кілометрів, бігти було доволі легко. Другу половина дистанції вже долалась трохи повільніше. Було дуже спекотно, що давало про себе знати, та ще мені не хотілося зайвий раз перенавантажувати організм після марафону. Після нього пройшло усього два тижні, тому я не розраховував на те, що пробігу “Kovel Half Marathon” досить швидко.

Організатори півмарафону потурбувалися про бігунів – щоб якось подолати спеку на трасі була встановлена рамка для розбризкування води. Крім того не нехтував можливістю забігти на кожну зі станцій гідрації щоб подолати спрагу. Після фінішу на учасників півмарафону “Kovel Half Marathon” очікував смачнющий обід в місцевому кафе.Враження

Організація півмарафону “Kovel Half Marathon” була на дуже доброму рівні як для невеличкого міста. Дуже приємно було побачити гостей з Польщі, які захотіли взяти участь в українському півмарафоні, попри те, що у них повно і своїх не менш масштабних бігових заходів.

Маршрут був повністю перекритий – за це відповідала ковельська поліція і вони дуже добре з цим впоралися. Підтримка місцевих жителів була доброю та активною. Я думав, що під час бігу на мене будуть очікувати якісь неприємності – наприклад, я заблукаю десь у місті, або траса півмарафону виявиться коротшою за норму. Але все пройшло добре, за що треба подякувати організаторам. Якщо говорити про недоліки, я можу згадати тільки одночасний старт усіх дистанцій. У іншому – все було досить гарно організоване, як для провінційного півмарафону України.


Booking.com