Третій зі скрині - "Kharkiv Trail Half Marathon"

Третій зі скрині - "Kharkiv Trail Half Marathon"

Саме бігові заходи, що проводилися у файному місті Тернопіль, більш за усіх привертали мою увагу у минулому році. Тут я вперше взяв участь в українському півмарафоні – “Ternopil Half Marathon”. Свій перший зимовий півмарафон я також пробіг у Тернополі – “Win Trail Ternopil”. Тоді я зрозумів, що прийшов час знайомитися з харківськими півмарафонами.



Моє перше знайомство з біговим Харковом відбулося восени – мені випала вдача пробігтися трасою основного міського шосейного півмарафону “Kharkiv Half Marathon”. Насправді 2019 рік видався дуже насиченим на харківські бігові події.

По-перше, “Kharkiv Half Marathon” було перенесено з околиць міста до центру, завдяки чому півмарафон оновив трасу. По-друге, було засновано новий забіг дистанцією у 30 кілометрів під назвою “Easter Run”. Ну і по-третє, на старій трасі “Kharkiv Half Marathon” було уперше проведено нічний забіг “Kharkiv Night Half Marathon”.

Вишенькою на торті став чудовий подарунок від організаторів любителям трейлових забігів – “Kharkiv Trail Half Marathon“. Трейловий півмарафон у Харкові було призначено на початок серпня. Основою забігу стала траса, що використовувалася у рамках проведення бігового фестивалю “Strong Run”.

Відразу, побачивши анонс того, що у Харкові буде організовано трейловий забіг, мені закортіло взяти у ньому участь. Цей півмарафон став би чудовим початком другої половини бігового сезону у 2019 році. Та й пропускати такий забіг, після того як я пробігся основними харківськими півмарафонами, було б нерозумно. Інтерес до нього підігрівали й організатори, обіцяючи учасникам продемонструвати справжні пагорби у Харкові, що після шосейних забігів було дуже цікаво.

Реєстрація

Зареєструватися для участі у “Kharkiv Trail Half Marathon” треба було на сайті sportevent.com.ua. На вибір пропонувалися дві дистанції – 7 та 21 кілометрів. Стартовий пакет включав медаль, стартовий номерок, чіп. Організатори також врахували харчування на протязі усієї дистанції та на фініші, фотографії з забігу та організували зручні камери схову. Маршрут “Kharkiv Trail Half Marathon” складався з трьох кіл – кожне коло дистанцією у 7 кілометрів.

Біг

Перша половина бігового сезону 2019 року виявилася дуже насиченою на забіги. Я взяв участь у своєму першому марафоні, спробував гірський забіг, а також вдало подолав ще й декілька інших забігів різної дистанції. Саме тому мені дуже хотілося відпочити, віддихатися та відновити сили. У цьому плані липень став таким собі біговим міжсезонням.

Готуватися до півмарафону “Kharkiv Trail Half Marathon” я почав за два тижні – виходив на пробіжки, але назвати їх повноцінним тренуванням особливо не можна. Напередодні дня ікс ввечері я виїхав з Києва до Харкова – прибуття було призначено десь на 6 – 6:30 ранку.

Приїхавши до міста Харкова, одразу вирушив до стартового містечка трейлового забіга “Kharkiv Trail Half Marathon” забирати свій стартовий пакет. Містечко розкинулося у вже знайомій мені локації – у “Лісопарку”. Саме тут проходили такі бігові події, як “Kharkiv Night Half Marathon” та “Easter Run”.



Видача стартових пакетів відбувалась в “Велоцентрі”. Також в ньому розміщувались камери схову та переодягальні. Отримавши свій номер учасника, переодягнувся та залишивши речі у камері схову пішов на стартовий майданчик, що розмістили у глибині “Лісопарку” десь на відстані 400 метрів від “Велоцентра”.

Траса трейла “Kharkiv Trail Half Marathon” складалась з трьох кіл по 7 кілометрів кожне. На протязі усієї дистанції організатори встановили дві станції гідрації неподалік стартового майданчика. Старт трейлового півмарафона було призначено на 8:00. Учасники обох дистанцій на 7 та 21 кілометрів мали стартувати разом. Попри те, що мені вже двічі довелося бігти півмарафон цим лісопарком, для трейлового півмарафону організатори підготували справді непросту трасу. Шлях виляв, то вгору, то вниз мальовничими лісовими стежками.

Як тільки дали старт трейла “Kharkiv Trail Half Marathon” усі бігуни вирушили у напрямку пригод. На самому початку учасників очікувала вузька стежка, де утворилося невеличке скупчення з спортсменів. На першому колі я знайомився з особливостями трейлової траси, щоб точно знати чого очікувати на наступних колах. Ця пригода не засмутила мене – багато спусків та підйомів та гарна природа лісопаркової зони надихали на підкорення чергового забігу. Перше коло вдалося подолати на подив дуже легко, попри те, що траса була складна.

На другому колі усі бігуни стали поступово розтягуватися по маршрутові. А вже на черговому перехресті півмарафон “Kharkiv Trail Half Marathon” вирішив усе ж нагадати, що він таки трейловий забіг, а не шосейний і тут не можна розслаблятися. Мені вдалося зробити першу спробу прокласти власний маршрут, але я вчасно помітив, що біжу кудись не туди, тому прийшлось звірятись з картою. Раніше я вже мав змогу отримати досвід, як це бігти не за маршрутом, тому, як тільки виникає підозра, що мене заносить кудись не туди – я обов’язково звіряю свій напрямок с маршрутом траси забігу.

Далі я подумав, що непогано буде триматися темпу якихось бігунів. Так поступово було сформовано нашу групу з семи бігунів, яка разом пробігла усе друге коло. Так ми мали змогу підстрахувати один одного, щоб продовжувати бігти у правильному напрямку.



На третьому колі трейла “Kharkiv Trail Half Marathon” про себе дала знати втома – останнє коло трейла долалось тяжче, ніж попередні два. Трохи відставши від своєї групи, тому зробив ще одну спробу прокласти власний маршрут. Десь між 11-ою та 12-ою милею я намагався з усіх сил наздогнати товаришів, але повернув кудись не туди на черговому перехресті. Ця помилка зовсім відбила в мене бажання когось вже наздоганяти. Тому повернувшись на трасу та став дотримуватися комфортного для себе повільного темпу – кудись поспішати вже не було сенсу. У такому темпі я добіг до фінішної прямої та завершив ще один трейловий забіг у своїй біговій практиці.

Враження

Харківські бігові заходи завжди демонструють чудовий рівень організації й півмарафон “Kharkiv Trail Half Marathon” не став виключенням. Саме цей біговий захід завершує тріаду забігів на дистанцію у 21 кілометр – шосейний, нічний та трейловий півмарафон. Не дивлячись на те, що траса трейлового півмарафону складалася з трьох кіл, до її переваг можна віднести мальовничі локації одного з найбільших українських лісопарків.

Багато спусків та підйомів стали родзинкою маршруту харківського трейлового півмарафону “Kharkiv Trail Half Marathon”. Розмітка траси була дуже хорошою, але на деяких ділянках вона була трохи хитра, що могло збити учасників з пантелику. Та на мою думку – це особливий шарм цього півмарафону, бо учасники повинен не тільки бездумно бігти вперед, а й запам’ятовувати маршрут та постійно бути на сторожі, щоб не заблукати.



Загальні враження від трейла “Kharkiv Trail Half Marathon” залишилися дуже позитивні. Харківський трейловий півмарафон вдало доповнив низку українських трейлових забігів, у яких мені пощастило взяти участь.


Booking.com