Третій зі скрині - "Kharkiv Trail Half Marathon"

Третій зі скрині - "Kharkiv Trail Half Marathon"

Минулого року найбільше своєї уваги я прикував до бігових заходів файного міста Тернополя, оскільки там був мій перший півмарафон на території Україні, який я пробіг “Ternopil Half Marathon”  і там же же біг свій перший зимовий півмарафон “Win Trail Ternopil” . Познайомитись з біговим Харковом мені вдалось восени під час їхнього основного шосейного півмарафону “Kharkiv Half Marathon”. В 2019 році Харків узагалі виявився досить таки цікавим містом, що стосується бігових новин. Основний півмарафон Харкова – “Kharkiv Half Marathon” отримав нову трасу і з окраїни міста організатори його перенесли до центральної частини Харкова, розпочав свою історію 30 – ти кілометровий забіг  “Easter run”, уперше був проведений нічний півмарафон “Kharkiv Night Half Marathon” по старому маршрутові півмарафону “Kharkiv Half Marathon”, ну і на десерт організатори вирішили приділити увагу любителям трейлових забігів та на початку серпня організували  трейловий напівмарафон “Kharkiv Trail Half Marathon” за основу взявши одну із трас бігового фестивалю “Strong Run”.

Отож, як тільки з’явився анонс, що організовується трейл, я буквально загорівся бажанням прийняти у ньому участь, а заодно відкрити другу частину бігового сезону 2019 року цікавим півмарафоном. Та й обходити його стороною після того, як я пробіг “Kharkiv Half Marathon” та “Kharkiv Night Half Marathon” не дуже хотілось. Ну і організатори підігріли до нього цікавість обіцяючи показати справжні пагорби Харкова, а, повірте, після “Kharkiv Half Marathon” та “Kharkiv Night Half Marathon” стало досить цікаво.

Реєстрація

Реєстрація відбувалась на сайті  sportevent.com.ua, де можна було обрати одну з двох дистанцій (21 або 7 км). Вміст стартового пакета: медаль фінішера, чіп, стартовий номер, харчування по дистанції та на фініші, камера схову, фото з півмарафону. Маршрут півмарафону “Kharkiv Trail Half Marathon” складався з 3 кіл по 7 км. кожне коло.

Біг

Для мене липень став свого роду міжсезонням. Перша половина року була досить наповненою бігом (перший марафон, гірський біг, а крім цього ще й інші забіги на різні дистанції), тому хотілось просто трохи віддихатись та набратись нових сил.

Підготовку до півмарафону, а точніше пробіжки, оскільки це було важко назвати підготовкою, я розпочав за два тижні до трейла. Їхати до Харкова вирішив в переддень проведення “Kharkiv Trail Half Marathon”  ввечері, що б в годин так 6-6:30 ранку прибути до Харкова.

Приїхавши у Харков, відразу ж відправився до стартового містечка за номером. Основна локація де мав проходити півмарафон “Kharkiv Trail Half Marathon” була досить таки вже знайома за попередніми забігами (“Easter run” та “Kharkiv Night Half Marathon”) – “Лісопарк”. Видача стартових пакетів, камери схову та переодягальні  були в будинку “Велоцентра”. Отримавши свій номерок та залишивши речі в камері схову, я ж  відправився до місця старту, яке знаходилось в 200 – 400 метрах  від “Велоцентра” в глибині “Лісопарк”.

Старт півмарафону було заплановано на 8 годину. Траса складалась з 3 кіл, кожне з яких довжиною в 7 км.. На трасі було 2 пункти гідрації, які розміщувались біля старту. Учасники обох дистанцій стартували одночасно. Хоч я і бігав в цьому лісопарку два рази у минулому, та цього разу організатори організували дійсно цікаву трасу, яка проходила лісовими стежинами і як обіцяли організатори мала досить багато підйомів та спусків.

 

Відразу після старту півмарафону “Kharkiv Trail Half Marathon” траса пролягала вузенькою стежиною, де одразу ж розпочалось скупчення бігунів. Перше коло було своєрідним знайомством з тим, що мене чекає під час цієї пригоди, а це виявилась досить гарна природа лісопарку та біг стежками то вгору то вниз. І його досить таки легко вдалось подолати.

Після першого кола учасники півмарафону почали розтягуватись. Тому на черговому перехресті півмарафон вирішила нагадати, що він все таки трейл, а не шосейний забіг, і розлаблятись тут особливо не потрібно. А в мене з’явилась перша змога прокласти свій маршрут, але вчасно зорієнтувався, що щось тут не те та перевірив свій маршрут руху. Та й свого часу отримав досвід бігові не по маршрутові, тому відразу, як тільки виникає підозра, що біжу не туди вже перевіряю свій напрямок. Після чого вирішив надалі триматись якоїсь групи бігунів. Таким чином поступово і сформувалась наша група, що налічувала десь 7 чоловік, які разом долали друге коло, страхуючи один одного від неправильного напрямку.

Що ж стосується останнього відрізку траси півмарафону “Kharkiv Trail Half Marathon” він вийшло найтяжчим – втома почала даватись взнаки. На цьому ж колі другий шанс прокласти свій власний маршрут, бо трохи відстав від своєї групи. Тому намагався поспіхом їх наздогнати, та між 11 та 12 милею не туди звернув на черговому перехресті. Після цього, чесно кажучи, бажання когось наздоганяти та кудись спішити зникло взагалі. Повернувшись на трасу півмарафону, вирішив, що вже точно особливо кудись спішити не потрібно, тому змінив свій темп на більш неспішний та прямував до фінішу, до якого залишилось не так вже і багато.

Враження

“Kharkiv Trail Half Marathon”,  як і решта забігів міста Харкова, має досить чудову організацію та є досить гарним завершенням так би мовити  Харківської тріади півмарафонів (“Kharkiv Half Marathon”, “Kharkiv Night Half Marathon”, “Kharkiv Trail Half Marathon”). Хоч маршрут “Kharkiv Trail Half Marathon” і складався з кіл, але як на мене його плюс в тому, що він відбувається на досить цікаві локації, а саме найбільшому лісопаркові України.

Маршрут півмарафону насичений різними підйомами та спусками, має досить хорошу розмітку, хоч місцями вона досить хитро зроблена, що інколи збивало з пантелику. Та, думаю, це додає йому свого роду шарму та заставляє бігуна запам’ятовувати маршрут та мотивує учасників бути пильними, аби не збитись з маршруту. А загалом півмарафон  “Kharkiv Trail Half Marathon” вийшов цікавим та захоплюючим та став досить гарним доповненням українських півмарафонів та трейлів