Kharkiv Half Marathon

Kharkiv Half Marathon

Півмарафон “Kharkiv Half Marathon”традиційний весняний забіг, що відбувається у Харкові з 2017 року. Для участі доступно дві різні дистанції, а саме 21 та 5 кілометрів. Півмарафон зазвичай долають більш підготовлені бігуни. Дистанцію на 5 кілометрів обирають ті, хто хоче спробувати свої сили бігові. Для дистанції 21 кілометрів діють вікові обмеження – її можуть  бігти особи, віком від 18 років і старше. Щороку Харківський півмарафон збирає все більше учасників. Перші забіги відбувалися на лижній базі, але у березні 2019 року третій за ліком півмарафон зібрав понад 800 учасників і був перенесений у центр міста та проходив по проспекту Науки. Зазвичай саме на “Kharkiv Half Marathon” постійні учасники забігів на довгі дистанції оцінюють свою форму після зими і проводять своєрідний контрольний забіг перед початком бігового сезону.

Інформація про забіг

Історія

Перший “Kharkiv Half Marathon” відбувся 26 березня 2017 року. Тоді учасники могли обрати одну з двох дистанцій – 5 км або 21 км. Забіг проходив по велосипедній доріжці Харківського лісопарку (Лижна база Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди). Там пройшли два півмарафони, а ось третій – у 2019-му – провели вже в центрі Харкова. Крім того в 2019 році “Kharkiv Half Marathon” став одним з етапів бігової серії “Kharkiv Grand Prix”. У 2020 році “Kharkiv Half Marathon” через пандемію та карантинні обмеження не відбувся.

Забіг 2021 року пройшов 21 березня, за тим же маршрутом, що й перші дві редакції. Усього до забігу долучилися 350 учасників на дистанції в 21 кілометр, а дистанцію в 5 кілометрів пробігло 146 учасників. 

Маршрут

Старт і фініш “Kharkiv Half Marathon” на велодоріжці навпроти зупинки “Велоцентр”. Ті, хто обрав 21 кілометрів, біжать два кола, а саме 10 кілометрів та 11.097 кілометрів. Пункти харчування та гідрації розміщені на 3, 7, 14 та 18 кілометрах, а також на фініші. У цих точках учасникам доступна вода, та різні фрукти. Також там перебувають волонтери, які за потреби допомагають бігунам.