Kharkiv Night Half Marathon

Kharkiv Night Half Marathon

Півмарафон “Kharkiv Night Half Marathon” – один з небагатьох нічних півмарафонів, що проходять на території України. Його особливість у тому, що учасники долають дистанцію вже після заходу сонця. Саме через це учасникам півмарафону приходиться бігати зі спеціальними налобними ліхтариками – так як на дистанції є неосвітлені відрізки.Kharkiv Night Half Marathon” проводиться у Харкові на Білгородському шосе, поблизу Лижної бази ХПУ ім. Г. Сковороди. Півмарафон включає в себе три дистанції: 21,097, 10 і 5 кілометрів. Для дистанції в 21 кілометр діють вікові обмеження – в ньому можуть брати участь тільки ті, кому на момент старту виповнилося 18 і більше років.

Інформація про забіг

Історія

Станом на зараз “Kharkiv Night Half Marathon” проводили двічі – у 2019 та 2021 роках. Та кожна редакція забігу збирала близько 300 учасників. Перший півмарафон включав лише дві дистанції – на 5 та 21,097 кілометр. Крім того нічний Харківський півмарафон увійшов до бігової серії “Kharkiv Grand Prix” та став її другим етапом. На змагання 2021 року додали дистанцію 10 кілометрів. А ще – дещо змінили трасу та прибрали неосвітлені ділянки. Тому в другій редакції півмарафону вимоги до учасників обов’язково мати налобними ліхтарями вже не було. Хоча, як на мене забіг з ліхтариками виглядає трішки красивіше. 

Загалом нічні забіги – доволі нова для України практика, якщо порівнювати з біговими традиціями інших країн. У такому форматі, після заходу сонця, змагання відбуваються ще у Дніпрі (нічний півмарафон “DneprNight”), Запоріжжі (в 2021 році проходив нічний марафон), Києві (“Uklon Night Run” та “Kиївська нічна п’ятірка”), Вишгороді (“Night Marathon-Fest”) та в Карпатах проходить нічний гірський трейл “Нічний Чорногірський Марафон”. В Україні нічні забіги є менш популярнішими чим їх денні аналоги. У світі ж нічні марафони та півмарафони дещо популярніші. Їх теж не так багато, як денних, проте кількість учасників у більшості європейських забігів сягає кількох тисяч. Наприклад, “Night Half Marathon Luxembourg”, збирає в середньому 15 тисяч учасників. А схожий забіг у польському Вроцлаві – “Wroclaw Nocny Polmaraton” – 12 тисяч бігунів.

Маршрут

Старт і фініш “Kharkiv Night Half Marathon” для всіх трьох дистанцій розташовуються на Білгородському шосе навпроти зупинки “Велоцентр”, поруч із пам’ятником велосипедисту. Учасники, зареєстровані на 5  і 10 кілометрів, біжать одне коло. Дистанція півмарафону складається з двох кіл: перше коло на 10 кілометрів та друге коло на 11,097 кілометра. По дистанції розміщуються: пункт медичної допомоги, вбиральні, пункт харчування. Так само на півмарафоні діють жіночі й чоловічі роздягальні й камери схову.