Старий маршрут в новому форматі - "Kharkiv Night Half Marathon"

Старий маршрут в новому форматі - "Kharkiv Night Half Marathon"

“Kharkiv Night Half Marathon” – другий нічний півмарафон в моїй біговій історії після “Night Marathon Fest”. Мене відразу зацікавила його траса: до 2019 року це була траса півмарафону “Kharkiv Half Marathon”, але цього року він змінив своє місце проведення та перемістився з окраїни міста до його центра. А так як “Kharkiv Half Marathon” є головним півмарафоном у Харкові, то проводити його на окраїні міста не є логічно, як на мене.

На старій трасі півмарафону “Kharkiv Half Marathon” розпочав свою історію новий півмарафон в новому форматі, що отримав назву “Kharkiv Night Half Marathon”. Такий підхід організаторів дав мені змогу в один рік пробігтись старою та новою трасою півмарафону “Kharkiv Half Marathon”.

Реєстрація

Зареєструвався на “Kharkiv Night Half Marathon” майже одночасно з реєстрацією на “Kharkiv Half Marathon” на сайті sportevent.com.ua. Реєстрація відбувалась, як і на інші забіги організовані “Ukraine Sport Events” вибираєш дистанцію, яку хочеш пробігти і оплачуєш стартовий внесок. 

Біг

Прибувши у Харків в суботу після обіду, першим ділом відправився у напрямку хостелу, аби поселитись та трохи перевести подих з дороги.

Видача стартових пакетів була запланована на 19:00-20:30 годину біля стартового містечка, на території лижної бази “ХНПУ ім. Г. С. Сковороди”, тому мені особливо не було куди поспішати. Це був район “Лісопарку”, на території якого весною проходив 30-ти кілометровий забіг “Easter Run”. Прибувши туди о 19 годині, одразу ж відправився отримувати свій номер. Видача стартових пакетів (де також можна було придбати ліхтарики), як і камера схову та приміщення для переодягання, знаходилась в адміністративному будинку лижної бази. Старт та фініш розмістили на території стадіону біля неї.

Старт півмарафону було заплановано на 9 годину вечора. Маршрут складався з двох кіл (5 км. та 16 км. відповідно).

Перед стартом півмарафону злегка по дощило, що зіграло нам на руку, оскільки спека розбавилась та повітря наповнилось свіжістю.

Почалась невелика розминка, після чого учасники стартували. Перші кілометри біг був досить комфортним, хоч траса і мала підйоми, та оскільки був вечір, усе долалось на одному диханні.

Як і під час Kharkiv Half Marathon, були пейсмейкери. Перед стартом хотілось бігти біля пейсмекера на 1:45, але після початку півмарафону відразу ж його загубив, тому прийшлось шукати когось іншого, хто б взяв на себе цю роль.

Перші 3 милі минули швидко. Наступне коло на 10 милі. Першу половину все йшло без труднощів, оскільки траса спускалась вниз з пагорба. Я знайшов декілька бігунів з необхідним мені темпом, вони і почали виконувати роль пейсмейкера, якого я загубив на старті. Приблизно 4 милі другого кола я тримався їхнього темпу. Далі ж я почав від них відриватись, так як вони затримались на пункті гідрації.

Після розвороту на учасників чекала друга частина 10-ти мильного кола, яке в основному йшло вгору. Це був найважчий відрізок траси “Kharkiv Night Half Marathon». Окрім того, був ще один сюрприз. Друга частина 10-ти мильного кола має ще одну значну відмінність, що може поставити весь півмарафон під сумнів, – невелике відгалуження. Туди обов’язково треба було забігти, адже там розмістили зчитувальний пристрій чіпа. Пробігти повз нього не можна, хоча волонтери, що стоять перед поворотом, не давали цього зробити та спрямовували бігунів у правильному напрямку.

Останні кілометри півмарафону пролягли територією лісопарку, яка є більш-менш рівнинною. Фініш же розташували на території стадіону, тому якщо залишались сили, можна було пришвидшитись на останніх кілометрах.

Враження

Загалом мені все сподобалось: “Kharkiv Night Half Marathon” залишив після себе чудові враження в першу чергу через те, що це був саме нічний біг. “Kharkiv Night Half Marathon”, як і “Kharkiv Half Marathon”, має вмілих та люблячих свою справу організаторів, сертифіковану асфальтовану трасу. Головна родзинка, як я вже сказав, – нічний біг, що приносить нові відчуття та вносить різноманіття у забіги. Та для мене пройшло все дуже швидко, здавалось, що тільки стартував, а вже попереду бачиш слово “Фініш”.

 

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=nux2uz5mvD4[/embedyt]