Старий маршрут в новому форматі - "Kharkiv Night Half Marathon"

Старий маршрут в новому форматі - "Kharkiv Night Half Marathon"

Другим нічним півмарафоном після “Night Marathon Fest” для мене став “Kharkiv Night Half Marathon“. В біговій події “Kharkiv Night Half Marathon” мене в першу чергу зацікавила траса нічного півмарафону, так як до 2019 року на цій трасі, яку отримав півмарафон “Kharkiv Night Half Marathon” відбувався головний харківському півмарафон – “Kharkiv Half Marathon“. В 2019 році півмарафон “Kharkiv Half Marathon” був перенесений з околиць міста Харкова на його центральні вулички, що було більш логічно, як для основного півмарафону міста.

Саме стару трасу півмарафону “Kharkiv Half Marathon” й зайняв новий півмарафон “Kharkiv Night Half Marathon” – цей новий півмарафон для міста Харкова організатори вирішили влаштувати вперше у 2019 році. Завдяки чого в учасників з’явилася унікальна можливість за один рік пробігтися, як старою, так і оновленою трасою півмарафону “Kharkiv Half Marathon”, який проходить в першій столиці України – Харкові.

Реєстрація

Щоб взяти участь у нічному півмарафоні “Kharkiv Night Half Marathon”, треба було зареєструватися через сайт sportevent.com.ua. Реєстрація на нічний півмарафон розпочиналась одночасно з реєстрацією на півмарафон “Kharkiv Half Marathon”. Процес реєстрації стандартний як для бігових заходів, що влаштовуються організацією “Ukraine Sport Events”. Треба було обрати бажану дистанцію та сплатити стартовий внесок учасника.

Біг

До Харкова я прибув в суботу після обіду. Насамперед потрібно було знайти місце для ночівлі та відпочинку після довгої дороги. Тому одразу по приїзді в Харків відправився до хостелу та заселився у нього.Стартові пакети учасникам нічного півмарафону видавались на території лижної бази ХНПУ ім. Г. С. Сковороди з 19:00 до 20:30. Тому в мене було ще багато часу на відпочинок після дороги. Стартове містечко нічного півмарафону “Kharkiv Night Half Marathon” розташовувалось на території лісового масиву «Лісопарк», де навесні проходив забіг “Easter Run” на дистанцію в 30 кілометрів. Прибувши на місце старту рівно о 19:00, я відразу вирушив за своїм стартовим номером для участі в півмарафоні “Kharkiv Night Half Marathon”.

В адміністративному будинку бази окрім видачі стартових пакетів були влаштовані камери схову та місця, де можна було переодягнутися. Також тут продавали ліхтарики, які потрібні для нічного забігу. Стартовий та фінішний майданчик було розміщено неподалік лижної бази на території стадіону.

Траса нічного півмарафону “Kharkiv Night Half Marathon” складалася з двох кіл – перше на 5 км, а друге на 16 км. Погода була дуже комфортною для бігу, бо перед тим як дали старт пройшов легкий дощик, що наповнив повітря свіжістю. Перед стартом організатори провели невеличку розминку з учасниками забігу. Старт “Kharkiv Night Half Marathon” дали о 21:00. Попри те, що траса мала багато підйомів, перші кілометри далися досить легко. Цьому також сприяла затишна вечірня погода, завдяки якій маршрут долався на одному диханні.На “Kharkiv Night Half Marathon” були пейсмейкери, які задавали темп бігунам. Перед тим як стартувати я планував триматися біля пейсмейкера з часом 1:45. Але як тільки розпочався забіг я швидко випустив його з зору, тому став вишукувати когось на заміну, хто б став моїм персональним пейсмекером.

Дуже швидко пройшли три милі на початку забігу. Друге коло складалось з десяти миль – 16 кілометрів. Спочатку шлях йшов униз з пагорба, тому перша половина дистанції пройшла без труднощів. Мені таки вдалося відшукати бігунів, що бігли у необхідному для мене темпі, тому я став триматися їх, як тримався б загубленого пейсмейкера. Десь на протязі чотирьох миль на другому колі мені вдавалося дотримуватися їх темпу. Після цього вони затрималися на станції гідрації і я почав вириватися уперед.

Друга половина десятимильного кола чекала на бігунів після розвороту. Ця частина коло переважно йшло вгору. Саме цей відрізок маршруту Харківського нічного півмарафону став найтяжчим. Але окрім цього був ще один неоднозначний сюрприз. На позначці в 10 миль учасників очікувало невелике відгалуження, що могло скомпрометувати увесь півмарафон. Туди треба було забігти обов’язково, бо саме у цьому місці було встановлено пристрій для зчитування чіпів. Завдяки добрій організації та волонтерам, що розмістилися перед цим поворотом, вказуючи шлях, пробігти повз цього важливого місця було неможливо. Волонтери підказували правильний напрямок та слідкували щоб усі бігуни пройшли зчитування чіпу.

Останні кілометри півмарафону проходили по території лісопарку, яка була переважно рівнинною. Фінішний майданчик Харківського нічного півмарафону був розташований на стадіоні, тому можна було пришвидшитися перед фінішем, якщо були сили, щоб покращити свої результати.

Враження

Півмарафон “Kharkiv Night Half Marathon” мені сподобався. Загальне враження було чудовим насамперед завдяки своїй нічній атмосфері. Нічний півмарафон в Харкові, як і “Kharkiv Half Marathon” продемонстрував високий рівень організації від людей, які захоплені своєю справою, крім того траса півмарафону була сертифікована. Але головна родзинка це саме біг не днем, а вночі. Це привносить драйв та нові захоплюючі відчуття у бігу. Півмарафон “Kharkiv Night Half Marathon” пройшов для мене швидко – ось я тільки-тільки дали старт, а вже незабаром я бачив фінішний майданчик.


Booking.com