Півмарафон “Kharkiv Half Marathon” проводиться у кінці березня, тому цей захід можна сміливо назвати відкривачем сезону українських забігів на дистанцію 21 кілометр. У 2019 році організатори змінили маршрут – відтепер старим маршрутом буде проходити літній “Kharkiv Night Half Marathon“. Це дуже гарний подарунок від організаторів півмарафону, бо можна гідно оцінити оновлену трасу, після чого ще й пробігтися старим маршрутом на літньому нічному півмарафоні в оновленому форматі. Пропускати настільки цікаву подію було не можна, тому я вирішив, що треба пробігтися трасою “Kharkiv Half Marathon” на початку 2019 року.
Реєстрація
Зареєструватися на бігову подію “Kharkiv Half Marathon” можна було на веб-сайті sportevent.com.ua. Бігунам пропонувалися дві дистанції на вибір основна – 21 кілометрів та дистанція-супутник – 5 кілометрів. Маршрут півмарафону “Kharkiv Half Marathon” складався з двох кругів вулицями Харкова. Кожне коло мало довжину в 10,5 кілометрів та три станції гідрації. Стартові пакети видавалися напередодні заходу та безпосередньо перед стартом півмарафону.

Була одна дуже цікава особливість – щоб взяти участь у “Kharkiv Half Marathon”, треба надати медичну довідку або данні про страхування здоров’я. Відверто кажучи, саме ця вимога українських марафонів не дуже мені до вподоби.

Шлях до стартового містечка
До Харкова я вирушив з Києва за день до старту півмарафону. Тому прибув до Харкова вже вранці в день старту півмарафону та швиденько вирушив по свій стартовий набір, бо часу залишалось дуже мало до початку бігової події. Видавали стартові набори з 8:00 до 9:30. Старт було призначено на 10 годину ранку і старт був спільний для обох дистанцій на 5 кілометрів та 21 кілометр.

На відміну від Гдині, яка зустріла мене похмурою погодою з дощем, Харків порадував ясним, але трохи прохолодним ранком. Швидко забрав свій стартовий номерок, розім’явся та став очікувати на старт півмарафона “Kharkiv Half Marathon”.
Біг
Перед тим як дали старт, організатори півмарафону провели попередню розминку для учасників забігу. Рівно о 10:00 ми стартували. Я вирішив дотримуватися стратегії, якій слідував під час півмарафону “Gdynia Polmaraton“, а саме – орієнтуватися на пейсмейкера, задавши собі час у 1 год. 50 хв.. Увесь забіг я намагався максимально дотримуватися його темпу, але десь на чотирнадцятому кілометрі став помалу здавати позиції. На початок півмарафону я зовсім нічого не знав про нову трасу окрім того, що вона складається з двох кіл.

Виявилося, що траса півмарафону була досить таки виснажлива – багато підйомів та спусків давали про себе знати. З одного боку це дуже стомлювало та дратувало під час бігу, а з іншого – дарувало чудові відчуття. Це надавало впевненість у тому, що “Kharkiv Half Marathon” – то є досить непросте випробування.

Мешканці та гості міста надавали величезну підтримку учасникам Харківського півмарафону на протязі усієї траси. Не дивлячись на те, що спочатку було прохолодно, день видався просто чудовим – саме те, що треба для бігу.
Фініш
Після перетину фінішу бігуни могли втамувати спрагу та пригоститися різноманітними смаколиками. Кожен учасник “Kharkiv Half Marathon” перетинав фінішну лінію так само, як і переможець – це дуже приємна особливість цього півмарафону.
Booking.com