Goverla Race

Goverla Race

“Goverla Race” – це гірський забіг у Карпатах, в якому можуть спробувати свої сили любителі марафонів, гір, мультигонок, просто шанувальники бігу та активного відпочинку. Подія організовується у форматі свята для спортсменів, туристів та їхніх родин, адже крім змагання на бігових дистанціях, для учасників влаштовують різноманітні лотереї й конкурси, а також перегони для дітей.Трейловий забігGoverla Race” триває два дні. У перший день учасники змагаються на коротших дистанціях – 8 і 16 кілометрів. Стартують учасники разом, але біжать  різними маршрутами: Козьмещик – Говерла (8 кілометрів) або Козьмещик – Петрос – Говерла (16 кілометрів). У другий день “Goverla Race” змагаються ті, хто зареєструвався на 24 кілометри. Ліміт часу становить 4 години для 8 і 16 кілометрів та 5 годин для 24 кілометрів. До участі допускаються особи, яким на момент старту виповнилося 18 років.

Інформація про забіг

Історія

Вперше гірський забіг “Goverla Race” провели у 2013 році. Відтоді змагання відбувалися 7 років підряд – аж до 2019 року включно. У 2020-му гонку скасували. Влітку 2021-го “Goverla Race” все ж планували провести і навіть визначили дату та дистанції: 30-31 червня учасники мали бігти 24, 16  або 8 кілометрів. Проте ближче до старту змагання все ж відмінили. Тож гонка, проведена у 2019 році, поки що була останньою.

Перші змагання у 2013 році включали забіги на 7 і 14 кілометрів. Вже на наступний рік дистанції зробили довшими – 8 і 16 кілометрів. І така програма “Goverla Race” була традиційною для 5-ти забігів. У 2019 році до двох традиційних дистанцій приєдналась ще одна дистанція на 24 кілометри. Крім того під час гірського забігу проходить екологічна акція “Чиста Говерла”  Протягом перших 5 років учасники забігів знесли з гір понад 200 кілограм сміття.

Маршрут

Маршрут “Goverla Race” унікальний, адже включає в себе підкорення двох найвищих вершин України – Петроса і Говерли. У перший день учасники біжать дві коротші дистанції гонки – 8 кілометрів з набором висоти 1200 метрів та 16 кілометрів із набором висоти 1200 метрів. Стартують бігуни на галявині біля турбази Коземщик, фінішують – на Говерлі. Щоправда, біжать вони різними маршрутами: на 8 кілометрів у напрямку “Козьмещик – Говерла” та на 16 кілометрів у напрямку “Козьмещик – Говерла – Петрос”. Обидва маршрути передбачають тільки підйом угору. 

Найдовша дистанція – на 24 кілометрів – кругова. Тобто учасники стартують біля турбази Коземщик, піднімаються на Петрос, після біжать на Говерлу і вже звідти спускаються до фінішу. Набір висоти на цій дистанції становить 1900 метри.

Маршрут трейла добре маркований. На ньому передбачені 4 контрольних пункти, які одночасно є й пунктами гідрації. На вершинах Петроса і Говерли розташовані по одному контрольному пункту, ще по одному – біля підніжжя обох вершин.

Поблизу турбази для учасників організоване містечко під намети, де можна залишитися на ночівлю зі своїм наметом.