Вечірня прогулянка цісарським лісом - "Kaiserwald Run Cup"

Вечірня прогулянка цісарським лісом - "Kaiserwald Run Cup"

В лютому місяці свою увагу зосередив на трейлових забігах. Було велике бажання прийняти участь у подібних змаганнях за кордоном, але через реалії нового часу, пов’язані із ковідом, довелося шукати інші варіанти всередині країни. В січні відбулася прогулянка Кременецькими горами, а на лютий місяць було заплановано кілька топових бігових подій в Україні.Одна із них це зимовий трейл “Wild North Way”, який відкриває трейлову серію “Wild”. Він має досить цікавий маршрут та класну організацію, але мені вже пощастило його підкорити у 2019 році. Тому мій погляд був прикутий до славного міста Лева, де щороку проводиться трейловий забіг “Kaiserwald Run Cup”. Він проходить територією цісарського лісу на Чернечій горі, що для мене особисто було дуже цікавим і незвичним.

Реєстрація

Реєстрація участі на ці змагання проходила вже в традиційний для досвідчених спортсменів спосіб – в режимі онлайн на сайті athletic-events.com. В рамках зимового трейлу “Kaiserwald Run Cup” можна було перевірити власні сили та здібності у кількох видах бігових дисциплін: на основній дистанції 12 кілометрів, забігах на 4 та 3 кілометрів. В останні роки організатори проводять також змагання в естафеті на 12 кілометрів. Розмір реєстраційного внеску залежить від виду дисципліни та строків реєстрації.

kaiserwald run cup

Маршрут основної дистанції 12 кілометрів складається з трьох кіл по 4 кілометра і проходить лісовими стежками Кайзервальду. Траса має численні підйоми та спуски з набором максимальної висоти до 345 метрів. Старт і фініш знаходяться в одному місці. Особливого шарму додає до змагань сама атмосфера, в якій вони проходять: темнота, болото, ліхтарики, сніг, бограч…

Біг

Мої пригоди у Кайзервальді розпочалися п’ятничного вечора на Київському залізничному вокзалі, звідки я поїздом вирушив до славетного міста Лева. Вранці він мене зустрів гарною погодою. Так як самі змагання мали нічний формат, то весь день я міг насолоджуватися прогулянками затишними вуличками Львову, милуватися красою архітектури тощо.

біг у львові

Заселившись одразу до готелю та вдосталь нагулявшись містом я вирушив до головної цілі моєї подорожі – стартового містечка трейла “Kaiserwald Run Cup”, яке було розгорнуто на території парка “Знесіння”. Тут о 15 годині розпочалася видача стартових пакетів усім учасникам трейла, а сам старт відбувся о 18.00. Саме з того моменту і почалося найцікавіше. Я включив свій налобний ліхтарик та повністю поринув у бігові пригоди, які на мене очікували на вечірніх пагорбах Кайзервальда.

trail lviv

Маршрут трейла, окрім вже згадуваних мною раніше підйомів та спусків, мав в своєму арсеналі ще один сюрприз. Так як цього року трейл “Kaiserwald Run Cup” був для мене другим трейлом після “Різдвяного трейла “Щедрик”, після якого минув всього-навського тиждень та й відстань один від одного була незначна. Тож, я вирішив не міняти свої старі трейлові кросівки зі зношеним протектором. Головним аргументом став той факт, що снігу особливо не було і бігти доведеться скоріше трохи припорошеними снігом стежками. Але сталося не так, як гадалося. Приблизно перша миля так і проходила, коли ти біжиш по припорошеній снігом стежці вечірнього Кайзервальду та насолоджуєшся навколишньою природою, черговим підйомом та спуском. Але далі на всіх учасників очікував головний сюрприз – лід на пагорбах Кайзервальду.

kaiserwald run cup

Звісно, відмовитися від шансу побігати по кризі не хотілось, тому я ним скористався як міг. Як відомо дует криги та стертого протектору кросівок – не досить гарна ідея, та я насолоджувався неспішним бігом вечірнім парком.  Після знайомства з таким сюрпризом я намагався виробити для себе певну стратегію, як правильно подолати два наступі кола, що залишилися.Тому наступні кола трейла “Kaiserwald Run Cup” для мене проходили приблизно так: першу милю нового кола я готувався до зустрічі з кригою, намагався втекти від тих спортсменів, які були позаду і наздогнати тих, хто попереду. Далі був неспішний біг крижаним полем, який більше нагадував спробу не просто бігти, а й разом з тим втриматися на ногах і не впасти. На останній півмилі перед новим колом головна задача була обігнати тих хто обігнав тебе на “крижаному полі”, а далі останнє коло та все спочатку. Дістатися фінішу трейла “Kaiserwald Run Cup” мені вдалося через 1 годину 38 хвилин після старту. Там на всіх учасників очікували приємні бонуси: смачний бограч, чай та різні смаколики.

Враження

Львівський трейловий забіг “Kaiserwald Run Cup” лишив по собі дуже приємні враження. Перш за все це стосується цікавого формату змагань, незвичної атмосфери та умов, в яких вони проводяться і, відповідно, можливості набути цікавого досвіду.  До цього я приймав участь у двох нічних шосейних півмарафонах (“Kharkiv Night Half Marathon” та “Night Marathon-Fest”), але “Kaiserwald Run Cup” вразив зовсім не лише тим, що він проходив вночі, а й сезоном. Родзинкою змагань стала ділянка траси, що вкрита кригою. Також варто відмітити гарну розмітку траси, високий рівень організації та роботу волонтерів, які постійно допомагали атлетам і направляли їх у вірному напрямку.


Booking.com