Пробігти “Vinnytsia Half Marathon” планував ще в минулому році, але сталося не так, як гадалося. Реєстрацію довелося перенести на один рік. Але все ж таки мені пощастило здійснити свою мрію і пробігти вуличками Вінниці, міста, яке кілька років поспіль визнавали найкращим містом для життя в Україні.

Ці змагання мене зацікавили, перш за все, тим, що проходять у самому серці України, в одному з її історико-географічних центрів – на Поділлі. Майже все своє дитинство і юність я провів в цьому регіоні, але на Хмельниччині. А Вінниця стала містом, куди я відправився у першу свою соло-подорож в далекому 2000 році. Тому можна сказати, що “Vinnytsia Half Marathon” – це перший мій домашній старт. А ще Вінниця має цікаву історію. Саме тут відбулася оборона Вінницького замку під час Національно-визвольної війни 1648 – 1657 років, коли 3-тисячний козацький полк під керівництвом полковника Івана Богуна вщент розгромило 20-тисячне польське військо, а під час Української революції 1918 – 1920 років Вінниця один місяць була столицею Української Народної Республіки.
Реєстрація
Для реєстрації на участь у Вінницькому півмарафоні необхідно було зареєструватися на основному сайті півмарафону run.vn.ua та обрати одну з двох запропонованих організаторами дистанцій, основну – 21 кілометр та дистанцію-супутник – 10 кілометрів. Під час реєстрації кожен учасник мав сплатити реєстраційний внесок, розмір якого залежить від обраної дисципліни.

Маршрут півмарафону в Вінниці являє собою добре асфальтовану трасу, що складалася з двох кіл по 10 кілометрів кожне та проходила центральними вулицями міста. Крім того, організатори передбачили 8 пунктів гідратації на маршруті, де кожен з учасників мав можливість трішки освіжитись та поповнити запаси води.
Біг
У Вінницю я приїхав за день до старту, щоб завчасно отримати свій стартовий пакет з власним номером для участі в півмарафоні. Мій суботній ранок розпочався з перону Київського вокзалу, звідки я вирушив поїздом назустріч черговим біговим пригодам і для продовження знайомства з півмарафонами України.

По приїзді до Вінниці я одразу відправився до стартового містечка, яке розміщувалось на території парку імені Леонтовича. Де мав там отримати свій стартовий пакет, пред’явивши для цього страховку (можна було оформити на місці) або медичну довідку та документи, що підтверджують особу. Після того я вирішив трохи прогулятись затишними вуличками Вінниці в очікуванні недільного ранку і чергових бігових пригод.
Усе найцікавіше розпочалося о 8:00 в неділю. Саме тоді стартували одразу учасники двох дистанцій на дистанцію 21 та 10 кілометрів і разом з цим відкрили черговий старт “Vinnytsia Half Marathon”.

Варто одразу зазначити, що маршрут півмарафону був доволі цікавим. Він проходив вулицями міста і частково місцевим Лісопарком. Головна його особливість – велика кількість підйомів і спусків, хоч і з незначним набором висоти (максимальний набір складав 298 метрів). Це робило біг більш цікавішим і захоплюючим.

Для мене перша половина “Vinnytsia Half Marathon” пройшла непогано. Перші 6 миль дистанції вдалось подолати за 48 хвилин. Так як півмарафон стартував рано вранці, то бігти його було досить комфортно, тому пункти гідратації на першій половині півмарафону я в основному пропускав, віддавши перевагу на цьому відрізку в основному зволожуючим губкам. Що стосується другої частини півмарафону, на подолання якої я витратив 1 годину 2 хвилини, то тут мені все ж таки довелося втамовувати спрагу на кожному пункті гідратації.

Фінішну лінію перетнув за годину і 50 хвилин після старту, що відповідало моїм попереднім очікуванням та рівню фізичної підготовки на той час. Що ж стосується самого результату, то під час “Vinnytsia Half Marathon” мені вдалося повторити свій середній результат на цій дистанції, тому я залишився задоволеним собою. І це не враховуючи того, що за півтора роки до цього в мене не було надто активних тренувань. І це показало, що я не багато втратив у фізичній формі, що не могло мене не радувати.
Враження
“Vinnytsia Half Marathon” залишив після себе одні позитивні емоції, зокрема високим рівнем організації бігової події, а також гарним маршрутом півмарафону, який був повністю перекритий від руху автотранспорту задля безпеки учасників півмарафону. Так як було досить спекотно, то на маршруті передбачена була велика кількість пунктів гідратації (вода, фрукти), а також організовані пункти зі зволожуючими губками, де бігунів зустрічали привітні волонтери.