У пошуках сакур - "Uzhhorod Half Marathon"

У пошуках сакур - "Uzhhorod Half Marathon"

Минулого бігового сезону приймав участь переважно в шосейних забігах, а цього року мною було зроблено акцент на трейлах. Цьому сприяли реалії сьогодення, а саме ситуація з ковідом. Адже більшість шосейних гонок тоді раптом було скасовано, на відміну від трейлів, які є менш масовими і проходять в основному малолюдних місцях. Тож, їх проведення було більш вірогідним. І хоча мені подобаються трейлові забіги, вони дуже цікаві, але за чотири місяці постійної участі в подібних змаганнях, вони все-таки почали мені набридати. Тож, я постійно відчував потребу відвідати якийсь цікавий шосейний півмарафон. Між третім та четвертим етапом “Kremen Trail League” я спробував знайти для себе такий півмарафон. На щастя, довго це робити не прийшлося, вибір пав на місто Ужгород та півмарафон, що проходить у ньому – “Uzhhorod Half Marathon”.

Реєстрація

Реєстрація на “Uzhhorod Half Marathon” відбувається на сайті athletic-events.com. Кожен учасник має можливість обрати на вибір одну з двох запропонованих організаторами дистанцій: основну на 21 кілометр, що складається з чотирьох кіл, а також дистанцію-супутник на 10 кілометрів (2 кола). При цьому, необхідно сплатити реєстраційний внесок, вартість якого близько 450 гривень, що залежить від часу реєстрації та виду дисципліни.

Маршрут

Маршрут півмарафону в Ужгороді являє собою добре асфальтовану трасу, переважно рівну без різких підйомів, що проходить затишними вуличками столиці Закарпаття – міста Ужгорода. Кожен спортсмен може під час забігу помилуватися красивою архітектурою старого міста, відчути його атмосферу. Траса пролягає через вулицю Малого та Великого Ґалаґову, Корзо та Волошина, площею Корятовича, потім атлети мають перетнути два мости, а саме пішохідний та міст Томаша Масарика, ну і звісно пробігти набережною річки Уж. Одне коло складає 5,3 кілометри.

маршрут uzhhorod half marathon

Організатори подбали про пункти гідратації, кожне коло має по дві такі станції харчування та пиття, де можна підживитися водою або ізотоніком, спробувати смачні фрукти тощо. Перший пункт харчування розташований біля пішохідного мосту, а другий – на старті нового кола.

Біг

Тільки но пройшовши реєстрацію на участь в “Uzhhorod Half Marathon” почав планувати свою поїздку до міста сакур. Ужгород знаходиться на досить великій відстані від Києва, тож дорога у мене зайняла від 12 до 16 годин, поїзди прибувають в місто в основному між 9 та 14 годинами дня, тому відправлятись у чергову бігову подорож вирішив у п’ятницю ввечері, що б у суботу зранку вже можна було насолоджуватись прогулянкою вуличками Ужгорода.В суботу я в основному знайомився з містом Ужгородом, його вуличками та набережною, трохи прогулявся тим маршрутом, де і мав проходити півмарафон. На другу половину дня була призначена видача стартових пакетів. Вона проходила на Поштовій площі. Тож після обіду я відправився саме туди аби отримати свій стартовий пакет і трохи познайомитися з учасниками забігу. Що стосується самого півмарафону “Uzhhorod Half Marathon”, то він стартував в неділю вранці о 9.00. Бажання прийняти в ньому участь виявило 145 учасників.

біг в ужгороді

Маршрут півмарафону хоч і був рівнинним, але мав одну невелику  особливість – більшість траси проходила старими вуличками міста, що вимощені бруківкою. Але вона особливо великого дискомфорту не створила, а сама траса дарувала лише приємні відчуття від споглядання навколишніх локацій та краєвидів, які відкривалися всім спортсменам з набережної. Це до речі добре відволікає від кругового маршруту, який я не дуже люблю.

біг в ужгороді

Півмарафону мною долався досить в непоганому темпі, перші три милі я пробіг за 26 хвилин, наступні шість миль зайняли 51 хвилину, дев’ять миль – 1 годину 18 хвилин. Тому я поступово рухався до фінішної відмітки, час від часу заходячи до пунктів харчування, щоб попити води. Фініш я перетнув через 1 годину 50 хвилин після старту.

Враження

“Uzhhorod Half Marathon” виявився досить цікавим, а ще добре організованим. І це враховуючи ситуацію з ковідом, адже лише за тиждень до стартів почали пускати до Закарпаття.

біг в ужгороді

Маршрут півмарафону в Ужгороді був добре промаркований, повністю перекритий від стороннього транспорту. На кожному повороті були присутні волонтери, які спрямовували учасників у правильний напрямок руху. Крім того, гості змагань добре підтримували кожного спортсмена. Тож,  “Uzhhorod Half Marathon” лишив по собі лише приємні враження!