Ternopil Half Marathon

Ternopil Half Marathon

“Ternopil Half Marathon” – щорічний забіг, який проводили в Тернополі з 2017. Змагання включає три дистанції для дорослих – власне півмарафон на 21 кілометр, забіги на 11 та 5 кілометрів, дитячі та інклюзивні забіги на 100, 500 і 1000 метрів, а також “благодійну милю” на 1,6 кілометра. Набір висоти на основній дистанції становить 190 метра. Для учасників власне півмарафону діють вікові обмеження – бігти півмарафон мають право лише ті, кому на момент старту виповнилося 18 років. Маршрут півмарафонської дистанції “Ternopil Half Marathon” пролягає частково вулицями міста і частково – довкола Тернопільського ставу. Стартують і фінішують учасники на Театральному майдані. Участь беруть досвідченні бігуни, аматори та навіть діти. Наприклад, найстаршому учаснику “Ternopil Half Marathon”-2018, який пробіг 21 кілометрів, було 67 років. Наймолодшій учасниці забігу виповнилося два місяці і кілька днів. Вона “бігла” коротку дитячу дистанцію на руках у тата.

Інформація про забіг

Історія

Вперше ідея організувати “Ternopil Half Marathon” з’явилася, коли у Файному місті зародилася ініціатива “Run Day”щотижневі забіги на 5 кілометрів. Навколо цієї бігової активності почала формуватися спільнота, яка згодом і організувала міський півмарафон. За мету організатори ставити активно залучати до спорту жителів міста. Перший півмарафон провели у 2017 році.

Другий “Ternopil Half Marathon”, який пройшов у 2018 році, зібрав близько 500 учасників. До третього поспіль забігу – у 2019-му – вже долучилися 700 бігунів. На цей півмарафон приїхали учасники не тільки з різних куточків України, а й із Польщі, Румунії, Америки, Лівану. На цю мить останній “Ternopil Half Marathon” проводили у 2019 році.

Маршрут

Маршрут півмарафонської дистанції пролягає частково вулицями міста і частково – довкола Тернопільського ставу. Стартують і фінішують учасники на Театральному майдані: Театральний майдан, бульвар Тараса Шевченка, Руська, набережна на вулиці Білецькій, вул. Дружби, с. Біла (від вулиці Стефаника до вулиці Крушельницької), заозерна дорога, Дальній пляж, вулиця Яблунева, Надставна церква, Руська, бульвар Шевченка, повернення на Театральний майдан.