Продовжуючи своє знайомство з цікавими українськими трейлами, я вирішив відправитись до Івано-Франківська, в околицях якого проходить досить цікавий місцевий трейловий забіг під назвою “GTR Trail”. Він привернув мою увагу ще в минулому році тим, що приурочений до створення Галицької Трансверсальної залізниці та відновлення залізничного сполучення між Івано-Франківськом та Тернополем. Але в минулому році, на жаль, відвідати його в мене не вийшло. Тому я вирішив зробити це в цьому році.
Історія
Галицька Трансверсальна залізниця (GTR) — державна 768-кілометрова залізниця Австро-Угорщини у коронному краї Галичина від Кракова і Чадця до Гусятина на кордоні з Російською імперією. Австро-угорський уряд давно виношував ідею будівництва залізниці через усю Галичину, що мала сполучити околиці Кракова з російським кордоном у районі Гусятина на Тернопільщині. Початок будівництва окремих ділянок магістралі розпочався ще у 1871 році. Це було державне підприємство, яке з’єднувало вже існуючі лінії (впродовж 1 січня 1884 — 8 квітня 1885 років) в безперервний маршрут зі сходу на захід, уздовж північного боку Карпатських гір та проходила паралельно галицькій залізниці ерцгерцога Карла Луї (CLB). Також Галицька Трансверсальна залізниця була пов’язана зі Східньогалицькою локальною залізницею (OGLB). Залізниця сприяла розвитку слаборозвинених гірських районів Галичини, а також, окрім економічного, несла ще й важливе військово-стратегічне значення, адже призначалася для швидкого перекидання військ на випадок війни.

Головними пунктами на залізниці були Хирів, Самбір, Дрогобич, Стрий, Калуш, Станиславів (Івано-Франківськ), Тисмениця, Нижнів, Бучач, Чортків і Гусятин. Найбільшою інженерною спорудою цієї залізниці був міст через Дністер у селі Нижнів. Австрійські та італійські інженери визнавали, що після Карпат це було друге за складністю будівництво. Пагорби, серпантини, перепади рельєфу доповнювалися періодичними повенями Дністра та його приток, що значно підвищувало вартість робіт. За часів ІІ Речі Посполитої залізниця, яка тоді стала частиною “PKP” (Польські державні залізниці), досягла свого найвищого розквіту. Також поряд із нею розвивався туризм. У 1939 році зі Станиславова (Івано-Франківськ) через Тисменицю до Гусятина курсували вісім пасажирських потягів на добу чотири в один бік, чотири – у зворотному напрямі. Окремою гілкою проходив ще й місцевий потяг Станиславів (Івано-Франківськ) – Тлумач. Рух на Галицькій Трансверсальній залізниці остаточно був перерваний після Другої світової війни зі встановленням кордону між СРСР і Польщею та розбиранням частини колії.
Реєстрація
Реєстрація на трейловий забіг “GTR Trail” проходила на сайті vseprobegi.org, де учасники могли обрати одну з трьох дистанцій, а саме 20, 10 або 3 кілометри. Вартість реєстрації на основні дитанції 20 та 10 кілометрів складала 400 грн..

Що стосується маршруту трейлового забігу, то організатори постарались прокласти його так, щоб він повторював маршрут потягів, які колись курсували по Галицько-Трансверсальній залізниці. Тому траса основної дистанції трейла (20 кілометрів) була досить рівнинною так, як проходила в основному по насипах, які залишились після демонтажу старої колії залізниці. Старт забігу відбувався в містечку Тлумач, а фініш – на березі річки Дністер біля села Нижнів.
Біг
Зібравши суботнього вечора свої бігові речі, я вчерговий раз вирушив на пошук нових бігових пригод. Цього разу на мене очікувало місто Івано-Франківськ, бо в його околицях мав проходити трейловий забіг присвячений залізниці, що з’єднувала свого часу Україну та Європу.

Так як “GTR Trail” проходив в околицях Івано-Франківська, то до стартового містечка учасники могли дістатись декількома способами на власному транспорті або на трансфері, який пропонували організатори. Тому приїхавши в Івано-Франківськ я відразу вирушив в напрямку коледжу фізичного виховання, де на учасників очікував трансфер. Він мав доставити нас до стартового містечка бігової події, де і відбувалася видача стартових номерів учасникам.

Після невеличкої розминки та вступного слова від організаторів учасники “GTR Trail” на 20 кілометрів відправились в чергову цікаву бігову подорож по маршруту Тлумач – Нижнів. На маршруті було передбачено три станції гідратації, де учасники могли трішки освіжитись. Що ж стосується інших дистанцій трейлового забігу (10 та 3 кілометрів), то вони стартували окремо одна від одної.

В 9:30 пролунав стартовий сигнал і учасники вирушили у цікаву бігову подорож. Перші кілометри видались досить комфортними. Загалом перші 6 миль промайнули за 50 хвилин. Другу ж половину забігу вирішив долати трішки повільніше, адже за тиждень до цього я брав участь у марафоні в Варні і не повністю відновився після нього. А вже через 1 годину 54 хвилини на мене очікував відпочинок на березі Дністра.
Враження
Сам трейловий забіг “GTR Trail” був якісно організованим. Це стосується, перш за все, трансферу до місця старту та назад (бажано, щоб про нього можна було дізнатись з інформації про бігову подію) для учасників, стартового містечка та класного фінішного майданчику на березі Дністра, де учасники могли відпочити після забігу. На шляху бігунів було організовано декілька пунктів гідратації, де учасників зустрічали волонтери, а сам маршрут був досить гарно промаркований.