Гран-прі Брестського шляху

Гран-прі Брестського шляху

Про польську бігову серію Grand Prix Traktu Brzeskiego” (GPTB) я уперше дізнався зовсім випадково, а саме під час участі у Polmaraton Wiazowski”. Тоді мені на очі потрапила рекламна брошура про цю бігову серію. Серед них найбільшу увагу привернув півмарафон “Bieg Siedleckiego Jacka”, що входить у серію. Саме тому я вирішив дізнатися про нього більш детальну інформацію, а разом із тим і про саму серію. Вона була заснована в 2015 році і складається з 5 забігів, що проходять в невеликих польских містечках (Вйонзовна, Мінськ-Мазовецький, Біла Підляська, Межиріччя та Седльце) біля  історичної дороги Варшава – Брест. Це 5 забігів на різні дистанції, 5, 10, 15 та 21 кілометр.

gptb_map

Якщо більш детально розглядати, то бігова серія Grand Prix Traktu Brzeskiego” складається з 5 етапів:

Півмарафон у Вйозовні, що відбувається у лютому, відкриває серію “GPTB”. Фінал проходить в кінці серпня під час півмарафону “Bieg Siedleckiego Jacka”, де організатори підбивають підсумки і відбувається нагородження переможців серії “Брестського шляху”.

Бігова серія цікава тим, що її учасникам обов’язково необхідно пройти всі 4 дистанції (5, 10, 15 кілометрів та півмарафон) за 5 етапів. Участь у п’ятому забігу дає можливість учаснику отримати додаткові очки. Якщо учасник пробіг дві однакові дистанції, то береться його найкращий результат.

В “Grand Prix Traktu Brzeskiego” є як загальна класифікація так і вікова, що є досить таки непогано. Для абсолютної класифікації максимальна кількість балів за один забіг 100, для вікової 50. Нагороди отримують перші 6 місць в загальній класифікації та перші 3 місця в віковій. Ті, хто отримав нагороди в загальній класифікації, в віковій не приймають участь.

Усі етапи змагань проходять по добре асфальтованим трасам, що сертифіковані PZLA