Було одразу дві причини, які спонукали мене пробігти півмарафон у Гдині. Перша це те, що бігова подія “Gdynia Polmaraton” є одним з двох півмарафонів у Польщі, що мають “IAAF Road Race Label”. Півмарафон “Polmaraton Warszawski” має “Silver Road Race”, а “Gdynia Polmaraton” має “Bronze Road Race”. Друга причина була в тому, що півмарафон “Gdynia Polmaraton” входить у перелік півмарафонів, які треба пробігти, що б закінчити бігову серію “Корона Польських Півмарафонів”. У Польщі у березні проводилося три півмарафони з цієї бігової серії, а саме півмарафон у Варшаві (яким я біг минулого року), Гдині та Собутці.

До Гдині приїхав у п’ятницю ввечері. Місто зустрічало мене зовсім не ясною погодою – збиралось на дощ та було дуже похмуро. Саме тому я поспішив чим скоріше дістатися свого хостелу. Наступного ранку одразу після сніданку я вирушив до “Gdynia Sports Arena”, що б забрати свій стартовий номерок. На арені крім видачі стартових номерів, ще проходила виставка спортивних товарів Sport Expo, на якій були представлені спортивні товари польського ринку. Тому після того, як отримав свій стартовий номер вирішив трішки прогулявся виставкою, що б детально ознайомитись з ними.

Так як паста-паті розпочиналась о 16:00, то в мене залишалося ще досить багато часу, що б краще познайомитися з вуличками міста Гдині. Місто виявилося дуже мальовничим – найбільше мені сподобався місцевий порт, де я провів досить багато часу насолоджуючись його красою. Після того, як трішки познайомився містом, прийшов час повертатись до “Gdynia Sports Arena”, де на мене очікувала смачна вечеря на паста-паті. Мені ще ніколи не вдавалось відвідати такі гастрономічні заходи під час бігових подій, хоча нерідко чув про те, що на них досить круто. Тому попасти на такий біговий бенкет було дуже цікаво для мене. Виявилось, що паста-паті – це звичайна вечеря, де пригощають смачною пастою та безалкогольним пивом. Після паста-паті моєю наступною зупинкою був хостел у якому я зупинився. Під вечір він став досить багатолюдним, так як у ньому зупинилися досить багато бігунів з усієї Польщі, тому перед сном виявилась досить непогана нагода трішки поспілкуватись з місцевими бігунами.
Реєстрація
Реєстрація на півмарафон “Gdynia Polmaraton” проходила на офіційному веб-сайті gdyniapolmaraton.pl. Учасник повинен вказати свої особисті дані – П.І.Б., дату народження, свій контактний мобільний номер телефону та контактні дані особи на випадок екстрених ситуацій. Також тут можна було придбати квиток на паста-паті, вибрати футболку за розміром, та пожертвувати гроші для підтримки молодих спортсменів. Мені реєстрація на “Gdynia Polmaraton” обійшлась приблизно у 170 злотих (десь 1100 грн.).
Забіг
Після недільного ранкового сніданку зібравши речі я вирушив у напрямку стартового містечка. Пішки шлях зайняв десь 40 хвилин. Старт півмарафону в Гдині було призначено на 11:00. Учасники повинні були стартувати поступово – для цього бігунів поділили на групи, залежно від їхнього запланованого часу подолання дистанції у 21 кілометр. Якщо учасник стартував не у своїй групі, то на нього накладався штраф – до фінішного часу додавались додаткові 3 хвилини.

О 9:00 відкривалися камери схову, а закривалися за півгодини до початку півмарафону. Увесь маршрут півмарафону – одне коло, що пролягало вуличками міста Гдиня та територією прилеглою до місцевого порту. На асфальтованій трасі були невеличкі спуски та підйоми. На шляху передбачалися три станції гідрації, де можна було втамувати спрагу.

Зранку погода була доволі похмурою, але вже скоро показалося сонце й стало ясно. Півмарафон минув доволі швидко. Бігти було цілком легко та комфортно. За це можна подякувати гостям та мешканцям міста, які дуже активно підбадьорювали учасників.

Моєю зоною для старту була зона В2 – на чолі цієї зони був пейсмейкер на 1 год. 50 хв. Тому з самого початку півмарафону вирішив дотримуватися темпу пейсмейкера, але вже через 10 кілометрів став поволі відставати від нього. Біжучи 8-му милю у голові вже були думки, що я не зможу подолати дистанцію менш ніж за 2 години. Тому я вирішив поставити іншу ціль – фінішувати за 2 години та 5 або 10 хвилин. У підсумку я подолав “Gdynia Polmaraton” за 2 години та 4 хвилини.
Фініш
У попередні роки проведення півмарафону “Gdynia Polmaraton” фінішний майданчик був розташований на причалі. Але цього року організатори перенесли йогона пляж, щоб подарувати учасникам ще більше незабутніх вражень. Це була так звана генеральна репетиція, адже у 2020 році півмарафон “Gdynia Polmaraton” буде приймати “IAAF World Half-Marathon Championships”. Перед лінією фінішу був невеличкий спуск за яким йшла пряма – десь 500 метрів по території пляжу. Тут зібралося чимало глядачів, які вітали бігунів, що фінішують.

На фініші учасники отримавали свої медалі, а також пакунок з водою, фруктами та пивом. Після відпочинку на мене чекала дорога додому. Від півмарафону “Gdynia Polmaraton” залишилися лише приємні враження. Цей півмарафон став першим, де я вирішив бігти, орієнтуючись на пейсмейкера. Цей досвід став досить цікавим та непоганим для мене.
Рекомендації
Вам обов’язково треба взяти участь у забігу “Gdynia Polmaraton”, якщо ви хочете отримати незабутні враження та відчути неперевершену гостинність міста. Для участі у цьому півмарафоні у 2020 році великим бонусом стане те, що захід прийматиме “IAAF World Half-Marathon Championships”. Усього очікується десь 20,000 учасників, тому у Вас буде можливість побачити справжніх світових зірок на дистанції у 21 кілометр.

Booking.com