Слоган “Місто сотні мостів” не викликає у нас асоціацій бігу. Швидше ми побачимо численні канали, маленькі човни або – коли ми знаємо, що йдеться про Вроцлав – такі перлини, як Звежинецький міст, Грюнвальдський міст і маленький Тумський міст. Однак, якщо ми придивимося до парків і вулиць Вроцлава, то зустрінемо сотні бігунів, яких пов’язує це місто, і десятки місць, де можна приємно провести час, займаючись черговим тренуванням. Ось короткий путівник маршрутів, на яких ми найчастіше зустрінемо вроцлавських бігунів.
Цікаві бігові локації
Біговий маршрут між мостами Ягеллонського та мостом Свойчицького має довжину 5900 метрів. Поверхня (за винятком ділянок на мостах) гравійна, що робить її придатною як для рекреаційного, так і для професійного бігу. Кожен кілометр розмічений, що допомагає виміряти темп бігу. Крім того тут проходить маршрут таких забігів, як “Вроцлавська шістка” та “Вроцлавська тридцятка”.
Один з найпопулярніших бігових маршрутів у Вроцлаві. Його довжина становить 5320 метрів і веде алеями Грабішинського парку. Ґрунт гравійний, а завдяки деревам маршрут майже по всій довжині захищений від вітру та сонця. Кожен кілометр і напрямок бігу позначено.
Бігова траса тягнеться між залом Orbita та Kozanów і має довжину приблизно 1900 метрів. Поверхня маршруту в основному гравійна, тому підходить для бігунів-початківців.
Біговий маршрут, що проходить стежками Заходнього парку, має довжину 2850 метрів. Поверхня гравійна, лише на містках невеликі підйоми з бруківкою. Маршрут надзвичайно мальовничий, з довгими ділянками вздовж річки Олава, на берегах якої можна зустріти сіру чаплю. Маршрут ідеально підходить особливо для рекреаційного бігу.
Біговий маршрут протяжністю 1850 метрів розташований біля вул. Списка. Маршрут пролягає по паркових алеях, а м’який грунт знижує ризик травм. Високі дерева захищають від вітру і сонця. Маршрут переважно рівнинний, тому підходить і для скандинавської ходьби. Маршрут промаркований.
Бігова траса протяжністю 1 кілометр починається відразу за Японським садом і майже по всій довжині має гравійне покриття. Його можна використовувати як для рекреаційного бігу, так і для поглибленого тренування. На маршруті ви проходите прямо біля дерев’яної церкви св. вул. Яна Непомуцького. Храм походить з рубежу 16-17 століть.
Його довжина становить близько 3 кілометрів і проходить уздовж бульварів річки Одра. Грунт надзвичайно різноманітний, починаючи від гравію і закінчуючи кам’яними поверхнями. Маршрут рекомендовано всім, хто любить пам’ятники, метушню центру, але, перш за все, унікальну атмосферу найстарішої частини міста. Маршрут не рекомендований людям з проблемами суглобів.
Протяжність маршруту понад 4 кілометри, покриття на 60% складається з бруківки та на 40% гравію. Він простягається між Щитницьким, Варшавським і Ягеллонським мостами. Велика частина маршруту пролягає по протипаводковій набережній. Маршрут рівний і асфальтований, що робить його чудовим для бігунів-початківців.
Маршрут протяжністю близько 8 кілометрів є одним із найскладніших у місті. Рельєф маршруту різноманітний – до зоопарку бігають переважно по асфальту, а потім по гравійці. З пішохідного мосту Żabia можна помилуватися панорамою Одеру, а зі сторони Опатовіце можна побачити мальовничі меандри річки.
Протяжність маршруту близько 4 кілометрів. Покриття різноманітне – гравійні доріжки в парку Поповицького, асфальтно-гравійний на Козанівських дамбах, вул. Gnieznienska та Starogroblowa асфальтовані. Маршрут призначений для більш досвідчених бігунів.
Це довгий маршрут, довжиною понад 12 кілометрів, який веде навколо Зачіші, Біскупіна, Сепольно та Домбе. Велика частина маршруту пролягає вздовж протипаводкових насипів, з яких можна милуватися річкою Одер. Бігуни проходять повз Ягеллонські мости, Олімпійський стадіон, Свойчицький міст, Опатовицький Яз, зоопарк, Звєжинецький та Щитницький міст.
Довжина кільця навколо одного з найпопулярніших парків Вроцлава становить понад 2 кілометрів. Частину маршруту асфальтовано, але в парку бігаєте по доріжках з твердим гравієм.
Його довжина становить близько 2 кілометрів і майже повністю пролягає вздовж вимощених паркових алей (тільки декілька сотень метрів необхідно покрити асфальтом або бруківкою). Парк включає в себе ставки та грабовий лабіринт, зовсім поруч протікає річка Бистриця, але найбільшою визначною пам’яткою є замок, в якому нині розташований культурний центр.
Його протяжність близько 1,5 кілометрів веде вздовж асфальтованих паркових алей. Маршрут плавно хвилястий, з невеликими підйомами та спусками, але він не складе труднощів навіть для бігунів-початківців.
Маршрут рекомендований людям, які бігають по центру міста. Покриття переважно асфальтове (за винятком ділянки біля зоопарку). Будьте обережні на пішохідних переходах біля Національного музею, Грюнвальдського та Звежинецького мостів. Рекомендовано для бігу протягом дня.
Її протяжність понад 4 кілометрів проходить по вул. Особовицька та лісовими стежками. Маршрут досить легкий, але до його подолання варто добре підготуватися, адже не скрізь стежки прокладені. У лісі є кілька пам’яток природи та залишки оборонних споруд.
Маршрут протяжністю близько 7,5 кілометрів. Майже по всій довжині траса вимощена бруківкою (за винятком кількох сотень метрів асфальту). Маршрут приємний тим, що зблизька видно Західний парк і Вроцлавський стадіон та пробігається двічі повз Слензу.
Його довжина близько 4 кілометрів. Частина маршруту проходить по гравійній стороні вул. Пласька та уздовж тротуару на вул. Żernicka. Забігаючи в парк, стежка веде вздовж річки Сленза, а далі рухаємося вимощеною гравійкою.
Маршрут протяжністю близько кілометра пролягає парковими алеями. Це гарне рішення для людей, які живуть у центрі міста, які не люблять бігати по асфальту чи тротуарах. У парку є ставок, дитячі майданчики, а безпосередньо біля церкви св. Михаїла Архангела та Факультет архітектури Вроцлавського науково-технічного університету.
Її довжина становить понад 5 кілометрів і пролягає здебільшого вздовж протипаводкових насипів (окрім кількох сотень метрів вулиці Полянці). Не скрізь добре освітлено, тому бігати найкраще вдень. На ділянці від Варшавського мосту до Тшебницького мосту збудовано велодоріжку.
Він має довжину близько 4 кілометрів і веде по вулицях Brochowa (асфальт і тротуар) і Park Brochowskiego (асфальтовані доріжки). Фрагмент між парком та вул. Семафорова бігає по неосвітлених полях і вулицях, тому бігати краще вдень.