Хартія етики бігунів ITRA

Хартія етики бігунів ITRA

В Україні є досить велика кількість цікавих трейлів і деякі з цих трейлових забігів сертифікат від ITRA і відповідно проводяться до принципів, засад International Trail Running Association (ITRA), а бігуни які приймають участь в забігах ITRA в свою чергу мають дотримуватись “Хартії етики” відповідно до статуту даної організації, а саме 7 та 8 пункту статті 2 статуту ITRA.Тому в даній статті вирішив трішки розповісти про цей досить цікавий документ та про що в ньому йдеться.

Хартія етики

Вступ

Ми, члени ITRA, що представляють різні компоненти спільноти трейлраннінга з 5 континентів, щоб супроводжувати основні етапи розвитку нашого спорту і створювати умови, необхідні для його майбутнього процвітання, вирішили об’єднати наші культури і пристрасть до об’єднання нашої спадщини, наших поглядів на трейлраннінг і наших цінностей.

Ці цінності стимулювали нашу ініціативу, тому що вони є душею трейлраннінга, стрижневим зв’язком, яку поділяють різні гравцями і учасниками в області цієї дисципліни, стрижневим зв’язком, в якій справжність і чесна гра займають центральне місце.

Насправді, що таке трейлраннінг, крім автентичного заходи на відкритій місцевості, без будь-яких зовнішніх реквізитів, чудесного способу запропонувати доступ до наших регіонів, наших стежок, багато в чому як спільне використання наших “будинків”? Що може бути кращою рушійною силою для трейлраннінга, ніж мотивація і бажання організатора вітати бігунів, наприклад, вітати друзів, щоб поділитися з ними чимось важливим, дійсно чимось важливим, де пристрасть, веселість, світогляд і людські відносини є центральними?

Створюючи цю атмосферу, цю структуру, використовуючи прості і дієві правила, до яких, природно, відносяться всі гравці, ми можемо бути впевнені, що будемо поширювати на довгий час цінності нашого спорту, а також пояснювати все, що нас об’єднує:

Аналіз цих коментарів окреслює основи неписаної культури, яка об’єднувала гравців спільноти трейлраннінга з моменту його зародження і продовжує це робити, поки наша дисципліна стає все більш популярною.

Ми хотіли формалізувати ці принципи в формі Міжнародної хартії трейлраннінга, визначивши що лежать в їх основі цінностій: мета цієї ініціативи – поділитися основними моментами, що визначають поведінку всіх гравців, будь то бігуни, організатори, партнери і т. д. волонтери, мешканці або особи, відповідальні за території і регіони, де проводяться змагання з трейлраннінгу.

Дотримуватися, просувати і реалізовувати ці ідеали є доказом прихильності спорту, який сприймається як людське пригода, джерело самореалізації та обміну.

Дія цієї Хартії жодним чином не є закликом до однаковості або стандартизації. Це залишає кожній людині свободу висловлювати свою прихильність до духу трейлраннінга відповідно до їх культури і особливостей.Цінності трейлраннінга

Справжність – це перша цінність для трейлраннінга. Спочатку трейлраннінг народився з мотивації бігунів займатися своїм спортом в контакті з природою, щоб відчути красу ландшафту і навчитися розвиватися без будь-яких хитрощів в середовищі, яка вимоглива як для тіла, так і для здоров’я. дух. Трейл-раннінг – це справжній вид спорту, тому що він створює протистояння між учасником і незайманою природою як джерело натхнення, що перевершує самого себе, але також і джерело гармонії.

Як соціальна діяльність, трейлраннінг сприяє людським відносин, заснованих на простоті, доброзичливості, спілкуванні і повазі до відмінностей. Спільнота трейлраннінга надає цим справжніх цінностей таке ж значення, як і продуктивність і змагання.

При занятті трейлраннінгом на відкритій місцевості смиренність – це поведінка, яке адаптоване як до природного середовища, так і до самого себе.

У природному середовищі він заснований на прийнятті до уваги існуючих природних небезпек, незалежно від важливості і якості заходів, що вживаються організацією гонки для забезпечення безпеки її учасників. Смиренність перед лицем природи передбачає здатність проявляти обережність і може доходити до відмови від раси або наміченого проекту.

Що стосується того, що стосується кожної людини, смиренність заснована на свідомості і знання своїх обмежень, щоб не ставити під сумнів свою фізичну або розумову цілісність.

Як тип поведінки, смиренність – це невід’ємна частина слухання і навчання для кращого розуміння принципів, що регулюють природне середовище, або основ занять інтенсивним спортом в природному середовищі.

Чесна гра свідчить про вірний прийнятті правил не тільки по букві, а й за духом, який визначає їх визначення.

Для бігунів “чесна гра” означає дотримання правил змагань, а не шахрайство, не порушення правил, відмова від всіх форм допінгу; але також втілюють людські цінності трейлраннінга у всіх своїх гонках; взаємодопомога і солідарність з іншими бігунами, повагу до всіх гравців, присутніх на забігові.

Для організаторів дотримання правил чесної гри передбачає застосування необхідних засобів боротьби з “… шахрайством, порушенням правил, допінгом, … фізичним і словесним насильством … експлуатацією, нерівними можливостями, надмірної комерціалізацією і корупцією” (витяги з Кодексу спортивної етики Ради Європи).

Прагне до справедливого балансу, заснованого на неупередженості та рівні можливості, який повинен принести користь кожному бігуну.

Гонки по трейлраннінгу відкриті для всіх бігунів. Правила складені таким чином, щоб вони в рівній мірі застосовувалися до всіх зацікавлених сторін. Всі спортсмени підкоряються однаковим умовам і мають однакові права і обов’язки. Заходи, вжиті для привітання кращих спортсменів, ні в якому разі не повинні перешкоджати участі інших бігунів.

Організатори зобов’язані гарантувати дотримання цього принципу справедливості, провести необхідні перевірки і запропонувати всім учасникам найкращі можливі умови гонки.

Принцип поваги включає в себе повагу до інших, повага до себе і повагу до навколишнього середовища.

Повага до інших

Поважати інших – значить розуміти і приймати їх відмінності, і діяти таким чином, щоб не турбувати і не заважати їм. Також розуміється, що гонка проходить в середовищі, що має свою культуру і традиції; отже, він вживає необхідних «знання і розуміння», щоб поважати місцеве населення, його культуру і звичаї.

Кожен бігун також погоджується з повагою ставитися до всіх людей, зустрінутим під час шляху, які одночасно отримують вигоду від відкритої місцевості (інші бігуни по стежці, туристи і т. д.).
Кожен бігун погоджується знати і дотримуватися правил забігу, в якому він вирішив брати участь.

Повага до себе

Практика трейлраннінга може бути пов’язана з ризиком, і прагнення до успіху і / або задоволення ні в якому разі не виправдовує спотворення більш-менш довгострокового доброго здоров’я.

Кожен бігун повинен проявляти особливу пильність, щоб не приймати ніяких допінгових препаратів і не вдаватися до зловживання самолікуванням. Вони повинні стежити за тим, щоб не виходити за свої межі до такої міри, що це може зашкодити їх фізичної або моральної недоторканності.

Повага до навколишнього середовища

Гонки проходять в тендітній природному середовищу. Всі гравці, які беруть участь в трейлраннінгових гонках, бігуни, організатори, партнери, супроводжуючі особи зобов’язуються захищати природну рівновагу.

Організатори гонок по трейлраннінгу повинні робити все можливе, щоб зменшити негативний вплив, пов’язане з ходом їх гонок. Вони беруть на себе зобов’язання, ділячись інформацією і доклавши певних зусиль для освіти, щоб сприяти загальному розумінню крихкості природного середовища.
Кожен організатор визначить екологічні ризики, пов’язані з їх заходом, і запропонує конкретні дії щодо зниження ризиків до мінімуму. Вони будуть заохочувати використання громадського транспорту або каршерінга і максимально обмежувати використання іншого моторизованого обладнання.
Кожен бігун бере на себе зобов’язання дотримуватися найбільш підходящого поведінки, щоб звести до мінімуму свій вплив на місцевість, по якій він або вона проїжджає.

Разом члени спільноти трейлраннінга виступають в ролі послів захисту і захисту навколишнього середовища.

Робота в команді – це цінність, яку практикують і поділяють жителі природних регіонів, які можуть стати ворожими, і, отже, вони повинні допомагати один одному, щоб разом краще прогресувати або просто вижити. В ім’я принципу солідарності кожного гравця в трейлраннінге просять приділити першочергову увагу допомоги тим, хто знаходиться в небезпеці або скруті, де б вони не знаходилися і при будь-яких обставинах.

У більш глобальному масштабі учасники і гравці в сфері трейлраннінга часто виявляють солідарність, приймаючи на себе зобов’язання на користь екологічних, соціальних або соціальних причин або допомагаючи знедоленим. Організатори трейлраннінгових гонок реалізують цей принцип відповідальності, безпосередньо підтримуючи благодійність і сталий розвиток; численні учасники “біжать за справу”, щоб підтримати обрані ними проекти.